Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CS_pAqu

Zmiana 24GM77-B na coś innego 144hz - 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam LGka 24GM77-B prawie 3 lata, i poza płynnością obrazu, niestety ten monitor przy dłuższych sesjach męczy oczy (pieczenie oczu, i ból powiek, głowy), oraz mam wrażenie ze mi wzrok osłabł (szczególnie w nocy tak jakby oko mniejsze światło odbierało, i gorsza ostrość.) podczas użytkowania tego monitora do wszelkich celów (internet, filmy, i gry). Poprzednie monitory, Dell 2209WA, oraz LG IPS235V nie męczyły oczu przy długich sesjach. Jednocześnie nie chcę zrezygnować z 144hz i brakiem zjawiska tearingu w grach przekraczających 60 klatek na sekundę. Jednak jestem zmuszony zmienić monitor. Inny monitor, który miałem Asus PG248Q także męczył oczy przy dłuższej sesji, więc TNka raczej odpada, chyba ze to kwestia jasności/kontrastu?

 

Biorę pod uwagę parę opcji:

 

1. Zostawić LG 24GM77-B jako gry,

- Kombinować z jasnością obrazu, ale nie wiem czy się uda z tym zrobić (W tej chwili na ustawieniach jasność 30, kontrast 48, ostrosc 50, kontrola czerni 50, czas odpowiedzi wysoki, das wlaczone, monitor 240 - lightboost wyłączone męczy w grach, przy przeglądaniu neta przejście na profil czytelnika, i zejście z jasnością do 10-15 zbytnio nie pomaga)

 

A do internetu postawić drugi monitor (w tej chwili mam Eizo S1932 jako zapasowy)

 

2. Kupić monitor 144hz na matrycy VA jako uniwersalny do w/w zastosowań. Upatrzyłem sobie MSI g24c i g27c.

 

Odległość monitora od oczu to 50-70cm. W tym przypadku, 24 cale czy 27 cali FHD będzie lepszym rozwiązaniem?

 

3. Kupić monitor 144hz na matrycy VA do gier, a do internetu postawić drugi monitor - Jak wyżej mam Eizo S1932 jako zapasówkę.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te tanie matryce 144 va cierpią na smużenie w grach. oczywiście nie każdy zauważy, nie każdemu przeszkadza a i widoczność smużenia zależy od danego egzemplarza. jednakże 850zł za 24 VA 144Hz to cena bardzo dobra.

jakbyś chciał sprzedać swój obecny LG, daj znać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś te modele AOC i widziałeś smużenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do mojej odległości od oczu, i dla osoby z wadą wzroku, co będzie lepsze? 27 czy 24?

 

24gm77 wszystko fajnie plynnie z niesmużącym obrazem, ale jednak na dluzszy okres, nie da się tego używać, dlatego szukam czegoś innego.

 

Napiszcie tutaj, która opcja według was jest najlepsza, co napisałem w temacie, bo nie dostalem jednoznacznej odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie brałbym 27 cali. Siedziałem ponad 3 lata na 27 FHD i było git.

Zaraz ktoś ci wleci i będzie biadolił o pikselozie jednak ja swoje wiem i mi 27 cali FHD z 60cm pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam watek bo pojawily sie te monitory na magazynie.

 

Dalej sa najlepszym wyborem te monitory od aoc? Czekam na dalsze opinie czy 24 czy 27 cali brac bo jedna opinia jeszcze nie utwierdzila mnie w podjeciu dobrej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jak mają wstępną kalibracje, ale prawdopodobnie to te same matryce co sprawdzony Samsung, więc brać, a jak będzie źle to zwracać, choć nie powinno być źle :) Na pewno będzie wciąż o niebo lepiej niż TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...