Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karolka87

Pętla przy uruchamianiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety nie wiem czy to odpowiedni temat i odpowiednie forum (proszę administratora o ew. przeniesienie tematu)

 

Otóż:

Mam laptopa Lenovo B590. Zainstalowany windows 10. Chciałam zrobić reinstalkę z pendriva. Niestety żaden z przycisków (esc, enter, F1-F12, Fn+wiele liter) nie działała i nie wprowadzała mnie do biosa. Udało mi się to z poziomu windowsa/pulpitu (ustawienia, odzyskiwanie i zaawansowane uruchamianie). Coś (niestety już nie pamiętam co) poklikałam i teraz jestem zapętlona przy uruchamianiu (z tego co wyczytałam na tym czarnym ekranie to wynika, że próbuję ,,pobrać"/znaleźć system przez sieć, nie wychodzi mu to i od nowa). Żaden z przycisków nie działa, wobec czego nie mogę dostać się do biosu i włączyć, żeby wczytał przez pendriva...

I pytanie moje brzmi:

-co mogę zrobić? jak to naprawić?

-moim pomysłem było podłączenie tego laptopa pod inny laptop i uruchomienie biosu przez niego, tylko nie mam pojęcia jak się do tego zabrać i czy to jest wykonalne i czy macie może jakiś link do poradnika typu: krok po kroku?

 

Wszystkie pomysły mile widziane. Nie jestem ekspertem, właściwie jestem po prostu dumnym człowiekiem, który jak zepsuł to chce sam naprawić. Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Fn+F2 próbowane było ? albo fn+f1 ( ogolnie w lenovo to jakiś dramat aby się tam dostać - czasami trzeba mieć szybkie palce )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w tej chwili nie mogę w ogóle wejść do windowsa już. Gdybym mogła wejście do biosa nie byłoby problemem :).

 

Tak, z FN-em też było próbowane, bo na moim innym laptopie (też lenovo) właśnie wszystkie F-ki działają tylko z Fnem.

 

Tak, lenovo to koszmar, ten z którego piszę ma specjalny przycisk do wejścia do biosu koło wejścia do ładowarki :). Wiem, naprawdę, wiem że szybkie palce, ale to naprawdę włączałam z 30 razy ten komputer i klikałam jakby dla najszybszego było parę milionów nagrody. Z innymi laptopami nie ma problemów, tylko ten...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w większości Lenovo wejście do BIOS-u było pod przyciskiem F2. Haczyk jest jedynie w tym, żeby klikać ten klawisz, zanim zdąży włączyć się ekran, bo inaczej będzie się uruchamiał system ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w większości Lenovo wejście do BIOS-u było pod przyciskiem F2. Haczyk jest jedynie w tym, żeby klikać ten klawisz, zanim zdąży włączyć się ekran, bo inaczej będzie się uruchamiał system ;).

Tak jak piszesz F2-Bios. F12-Boot Menu, dla tego nie mam pojęcia co moze byc nie tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam więc battery reset, ale bateria w tym laptopie jest niewyciągalna (przynajmniej szłam według zasady z poradnika, że jeśli nie odchodzi łatwo to nie odejdzie w ogóle). Natomiast co do CLEAR CMOS Motherboard Jumper rozłożyłam laptopa na części pierwsze zgodnie z filmikiem

ale nie znalazłam żadnego przełącznika. Moim zdaniem w tym laptopie go nie ma, co jest już dziwne, że zabrali wszystkie możliwości resetu biosu (chyba, że jest coś jeszcze??) Laptopa dopiero składam, zobaczymy czy będzie działał, bo to moja pierwsza rozbiórka.

A połączyć ze sobą dwa laptopy trudno? Za dzieciaka widziałam jak ktoś też miał problem z wejściem do pulpitu na jednym komputerze, więc podłączył jakoś drugi i tam wszedł (zgrał parę plików i tyle), choć mogę się mylić, ale też nie wiem jak wygląda wtedy sprawa wejścia do BIOSU...

 

Jak polecacie serwis jednak to piszcie, choć nie wiem jakiego rzędu mógłby to być wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam więc battery reset, ale bateria w tym laptopie jest niewyciągalna (przynajmniej szłam według zasady z poradnika, że jeśli nie odchodzi łatwo to nie odejdzie w ogóle). Natomiast co do CLEAR CMOS Motherboard Jumper rozłożyłam laptopa na części pierwsze zgodnie z filmikiem

ale nie znalazłam żadnego przełącznika. Moim zdaniem w tym laptopie go nie ma, co jest już dziwne, że zabrali wszystkie możliwości resetu biosu (chyba, że jest coś jeszcze??) Laptopa dopiero składam, zobaczymy czy będzie działał, bo to moja pierwsza rozbiórka.

A połączyć ze sobą dwa laptopy trudno? Za dzieciaka widziałam jak ktoś też miał problem z wejściem do pulpitu na jednym komputerze, więc podłączył jakoś drugi i tam wszedł (zgrał parę plików i tyle), choć mogę się mylić, ale też nie wiem jak wygląda wtedy sprawa wejścia do BIOSU...

 

Jak polecacie serwis jednak to piszcie, choć nie wiem jakiego rzędu mógłby to być wydatek.

Coś mi nie pasuje ta bateria, dla mnie to wręcz nie możliwe żeby nie można było wyciągnąć baterii, co będzie jak padnie? Gosc na tym forum radzi właśnie wyjęcie baterii, dokładnie w tym samym modelu. Co do łączenia latopów? hmm da się połączyć dwa laptopy w siec LAN, ale na obu muszą być uruchomione systemy z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjecie pokazujaca te baterię, tylko nie chce się załączyć, bo za duży plik, pokazałabym Ci jak to wygląda, absolutnie nic się tam nie rusza, zeby mozna bylo nagiac i wyjac baterie. Twardy plastik ktory mige co najwyzej ułamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjecie pokazujaca te baterię, tylko nie chce się załączyć, bo za duży plik, pokazałabym Ci jak to wygląda, absolutnie nic się tam nie rusza, zeby mozna bylo nagiac i wyjac baterie. Twardy plastik ktory mige co najwyzej ułamać.

https://download.lenovo.com/pccbbs/mobiles_pdf/b590_hmm_en.pdf strona 52/53

Edit: Jak ci się już uda wejść do biosu to wyłącz opcje "secure boot" i spróbuj odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest napisane że próbuje pobrać system z sieci to nie prościej podłączyć laptopa do internetu przez kabel i zobaczyć co będzie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakims cudem on sam znajdzie instalator windowsa, pobierze go i zainstaluje? Zakladam, ze to jakies ustawienia wczesniej musza byc... niemniej jednak. Udali mi sie wyciagnać bateryjkę. Urwalam przy tym kawalek przytrzymujacego ja plastiku. Za pare minut bedzie wiadomo czy cos to dalo czy nie. Teraz natomiast mam pytanie. Czym moge ja hmm... tam przytrzymac? Tasma izolacyjna? Zwykla? Co moze miec stycznosc z ta bateria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podobno kobiety takie delikatne, plastik nie przewodzi prądu, więc możesz.(po wyciągnięciu baterii poczekaj ze 2 -3 min, i przytrzymaj z 5 sekund przycisk włączenia PC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! Temat do zamkniecia, weszlam juz do windowsa. Dziekuje Wam pieknie za pomoc i linki, bardzo mi pomogliscie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakims cudem on sam znajdzie instalator windowsa, pobierze go i zainstaluje? Zakladam, ze to jakies ustawienia wczesniej musza byc...

Tak, skoro utknął w takim miejscu po wybraniu opcji przywrócenia systemu to ustawienia i niezbędne pliki do wykonania tej operacji przecież ma, bo system jest na dysku tylko chciałaś go przywrócić do stanu początkowego. Wyszło, że coś jest z systemem nie tak i albo by sobie dobrał brakujące pliki z podłączonego pena, albo tak jak sugerował, z sieci. Lecz jak już sobie poradziłaś to spoko. Wypadałoby tylko napisać co Ci pomogło, żeby ewentualnie ktoś z podobnym problemem mógł znaleźć rozwiązanie bez potrzeby zakładania kolejnego tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...