Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Baal101

Creative X-Fi Gamer SB0730

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem nieznacznie ulepszyć układ dźwiękowy ( ALC889 ) i w tym celu zakupić Creative X-Fi Gamer SB0730, do słuchawek AKG K240 Studio.

Gdzieś wyczytałem że układ jest już nie produkowany i są problemy ze sterownikami.

Co prawda na stronie producenta Mój link jest paczka ze sterami pod W10.

 

Ktoś posiada i użytkuje na Windowsie 10 tą dźwiękówkę? Albo czy ktoś się orientuje czy sprawia ona jakieś problemy na nowych systemach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, działa taki zestaw bez problemu na oficjalnych sterownikach od Creative. Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, działa taki zestaw bez problemu na oficjalnych sterownikach od Creative. Zero problemów.

Dzięki wielkie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był ostrożny, bo to są karty z czasów, kiedy sposób produkowania dźwięku na windowsie był inny. Czasami bywają z nimi problemy, a do tego część funkcji przeznaczonych do gier zwykle nie działa. Tym niemniej, jechałem na bardzo podobnym wynalazku dość długo i problemy były minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Gamer'a z WIndows 10 od premiery i ani razu nie miałem z nim problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dźwięk losowo trzeszczy/piszczy - trzeba uważać bo te karty to rocznik 2005 i w dodatku podatne na zimne luty - równie dobrze może Ci się trafić egzemplarz, który trochę podziała normalnie albo możesz mieć problemy - pełno różnych opinii w internecie na ten temat...

 

Będę robił wymiankę na Sound Blastera Z a Gamer poleci do szafki na wieczny spoczynek bo niby działa ale losowo zniekształca dźwięk...

 

Co do sterowników pod Windows 10 to tylko i wyłącznie te: http://danielkawakami.blogspot.com/2017/01/sb-x-fi-series-support-pack-40.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax
thumbup.gif u mnie też zaczął trzeszczeć. Sprawował się bez problemu wiele lat. Raczej nie sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dźwięk zaczyna szwankować prędzej spodziewałbym się, że karta kończy swój żywot a nie winy sterowników. Mega długo mam Gamera na Windows 10 i jedyny problem jaki miałem to by zapamiętało ustawienia (Entertainment mode i wyłączenie ficzerów, okazało się, że wystarczy zrobić hibernację po ustawieniu i odhibernować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że wystarczy zrobić hibernację po ustawieniu i odhibernować).

Niezły magik z Ciebie! Szacun!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły magik z Ciebie! Szacun!

Żaden magik, coś jest skopane w sterownikach i to jedyny sposób by pamiętało na stałe ustawienia. Nie wiem dlaczego tak jest ale to jedyne co zadziałało (tzn jednorazowa hibernacja, po tym można normalnie wyłączać, włączać, restartować komputer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kaszani po niektórych większych aktualizacjach,trzeba wtedy przeinstalować sterowniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega długo mam Gamera na Windows 10 i jedyny problem jaki miałem to by zapamiętało ustawienia (Entertainment mode i wyłączenie ficzerów, okazało się, że wystarczy zrobić hibernację po ustawieniu i odhibernować).

Wystarczy wyłączyć/włączyć ponownie system i wszystkie zmiany zostaną zapisane, robiłem tak od lat zresztą zgodnie z wytycznymi @daniela_k:

 

IF WINDOWS 8 / 8.1 / 10 DOES NOT SAVE SETTINGS:

 

Configure all settings and shutdown Windows so that your settings will be saved.

 

This does not work if you disable Fast startup permanently or temporarily (by holding the Shift key while shutting down).

Tak się kaszani po niektórych większych aktualizacjach,trzeba wtedy przeinstalować sterowniki...

Nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB0730 to straszna padaka, niewiele przewyższający ten kodek realteka. Nawet poszczególne Audigy były lepsze

 

Celuj w Xtrememusic albo XtremeGamer fatality, o ile nie boisz się zimnych lutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej, nie bierz sb0730 bo to niewiele lepsze od realteka. Tylko sb0460 i pochodne.

 

Ja osobiscie mam sb0460 na w10 ze sterownikami daniela k i normalnie to chodzi, zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej, nie bierz sb0730 bo to niewiele lepsze od realteka. Tylko sb0460 i pochodne.

 

Ja osobiscie mam sb0460 na w10 ze sterownikami daniela k i normalnie to chodzi, zadnych problemow.

 

 

Dobra, zakupiłem SB0460. Zobaczymy jak się sprawi, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyzej, nie bierz sb0730 bo to niewiele lepsze od realteka. Tylko sb0460 i pochodne.

 

Ja osobiscie mam sb0460 na w10 ze sterownikami daniela k i normalnie to chodzi, zadnych problemow.

Od którego Realteka? Między ALC892 a Gamerem jest przepaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od którego Realteka? Między ALC892 a Gamerem jest przepaść

masz racje, pomylilo mi sie sb0730 z sb0790 ktora to byla rebrandem audigy i nie wspierala sprzetowo x-fi. ale i tak sb0460 odrobine lepsza (wyjscie na przedni panel miedzy innymi jak autor bedzie chcial sobie dokupic, pozlacane wtyki etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem, podłączyłem, testuje. Zainstalowałem pełny zestaw oprogramowania od Daniel_K.

 

Pierwszy problem, nie byłem świadomy że nie podłącze zwykłego przedniego panelu ( wtyczki HD Audio i AC'97 ) bo karta nie ma takiego wyjścia :D

Potrzebuje jakiś panel przedni albo przejściówkę bo chciałbym mieć równocześnie wpięte głośniki oraz słuchawki i zmieniać sobie źródło w Windowsie ( lub poprostu odłączając z przedniego panelu głośniki tak jak to robiłem z Realtakiem).

 

Problem na razie rozwiązałem wpinając głośniki w integre. Zmieniam źródło dźwięku według potrzeb, z SB na Realteka. O dziwo działa.

Jednak podczas pierwszego ponownego uruchomienia dostałem dziwnej przypadłości, a mianowicie ogromy lag i klatkowanie na pulpicie.

Jak do tej pory nie powtórzyło ale domyślam się że nie wyłączenie integry może powodować jakiś konflikt.

 

Co do samego dźwięku, słychać różnicę, jest głośniej ^^ Co prawda bez podbicia basu moje K240 Studio są bardzo płaskie ( ustawienie +5dB odpowiada integrze).

Na dalsze wnioski przyjdzie jeszcze czas.

 

PS. A i wyłączyłem X-Fi CMSS-3D, bo dźwięk w grach był dość dziwny, rozumiem że to jakaś emulacja efektu przestrzennego na słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem, podłączyłem, testuje. Zainstalowałem pełny zestaw oprogramowania od Daniel_K.

 

Pierwszy problem, nie byłem świadomy że nie podłącze zwykłego przedniego panelu ( wtyczki HD Audio i AC'97 ) bo karta nie ma takiego wyjścia :D

Potrzebuje jakiś panel przedni albo przejściówkę bo chciałbym mieć równocześnie wpięte głośniki oraz słuchawki i zmieniać sobie źródło w Windowsie ( lub poprostu odłączając z przedniego panelu głośniki tak jak to robiłem z Realtakiem).

 

Problem na razie rozwiązałem wpinając głośniki w integre. Zmieniam źródło dźwięku według potrzeb, z SB na Realteka. O dziwo działa.

Jednak podczas pierwszego ponownego uruchomienia dostałem dziwnej przypadłości, a mianowicie ogromy lag i klatkowanie na pulpicie.

Jak do tej pory nie powtórzyło ale domyślam się że nie wyłączenie integry może powodować jakiś konflikt.

 

Co do samego dźwięku, słychać różnicę, jest głośniej ^^ Co prawda bez podbicia basu moje K240 Studio są bardzo płaskie ( ustawienie +5dB odpowiada integrze).

Na dalsze wnioski przyjdzie jeszcze czas.

 

PS. A i wyłączyłem X-Fi CMSS-3D, bo dźwięk w grach był dość dziwny, rozumiem że to jakaś emulacja efektu przestrzennego na słuchawkach?

 

FP działa, musisz mieć przejściówke albo podzielić te kabelki z HDAudio i podłączyć każdy pojedyńczo wg oznaczeń

 

zobacz

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1232204.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego dźwięku, słychać różnicę, jest głośniej ^^ Co prawda bez podbicia basu moje K240 Studio są bardzo płaskie ( ustawienie +5dB odpowiada integrze).

Na dalsze wnioski przyjdzie jeszcze czas.

 

PS. A i wyłączyłem X-Fi CMSS-3D, bo dźwięk w grach był dość dziwny, rozumiem że to jakaś emulacja efektu przestrzennego na słuchawkach?

Nie usłyszysz większej różnicy między integrą a tym X-fi, bo nie na tym polega ta słynna trudność do napędzenia nowych K240-ek ;) Dźwięk będzie bardziej szczegółowy, ale tak samo zalany basem.

 

Cały myk z 54-Ohmowym wariantem tych słuchawek nie polega na tym, że wymagają wzmacniacza, (jak to na Internetach prawie wszyscy piszą), tylko wymagają źródła o niskiej impedancji wyjściowej. Ten warunek spełniają tylko niektóre karty dźwiękowe do PC (SoundBlaster Z - ok. 20Ohm, i któryś z budżetowych Xonarów - ok. 10 Ohm. Może coś jeszcze... ). Większość kart ma impedancję na poziomie ok 100 Ohm co w przypadku tych słuchawek, albo np. serii HD518/558/598 Sennheisera robi budyń z dźwięku. Najlepszym wyjściem będzie kupno dedykowanego DACa z impedancją <1 Ohm.

 

Paradoksalnie - jeśli chcesz usłyszeć jak powinny grać te słuchawki to podłącz je do jakiegoś playera MP3, albo do telefonu (sic!). Bez wymiany na inną kartę pozostaje Ci tylko regulacja podbicia pasma w equalizerze.

 

Poniżej wizualizacja tego, o czym napisałem.

AKG_K%20240%20Studio_Center_-_-_HDM1_-_24_20-20k_-_fr_amp_flat.pngAKG_K%20240%20Studio_Center_-_-_HDM1_-_24_20-20k_-_fr_amp_flat_h.png

 

Co do p.s. Wszystkie systemy przerabiania dźwięku poza equalizerem w sterownikach oczywiście na OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...