Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kurek99

Poszukiwania Laptopa za ok 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas poszukuje laptopa i jakoś nic ciekawego nie mogę znaleźć. Szukam coś za ok 4000 zł (+- 500 zł może być używany). Bardziej do filmów i neta wiec zależy mi na dobrej matrycy IPS najlepiej coś powyżej FHD. Czasami jakaś gierka ale jestem raczej niedzielnym graczem w diablo 3, tomb raider, the division, starcraft. Wydaje mi się, że 1050ti to minimum, Kadłubek nie odpustowy a raczej klasyczny. Fajnie jak by był system

 

Przesiadka z macbooka Pro wiec przyzwyczaiłem się do bdb ekranu.

 

Coś się znajdzie? Czy lepiej się wstrzymać na nowe karty grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y720-15 i5-7300HQ/8GB/256 GTX1060 UHD 4499 złotych

Nie jestem pewien czy design ci się spodoba, jest dość odpustowy. Po za tym, spełnia chyba wszystkie wymagania. Ma niezłą matryce UHD, wysoką wydajność i dobrą jakość wykonania. Chłodzenie świetnie sobie radzi z tymi podzespołami. Lenovo ma taki sobie serwis gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4099 zł

Matryca FULL HD IPS dobre kąty widzenia lecz pokrycie kolorów jest na średnim poziomie, solidne wykonanie aluminiowa obudowa przy tym design jest stonowany, podświetlana klawiatura, dwa dyski, przyjemne audio, system i dysk SSD w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty grafiki nic nie zmienią, zanim je zobaczysz w laptopach minie pewnie z rok a i tak nie będzie żadnej różnicy w tym segmencie cenowym. Ci co tak czekali to czekają już od roku i nadal g$%no z tego mają :)

 

Ekran powyżej FullHD do laptopa 15,6 cala to bardzo zły pomysł - różnicy w tekście/filmach nie zauważysz prawie żadnej (pomijając znikome nadal źródła filmów 4K) a w grach będziesz i tak musiał używać 1920x1080 bo z GTX 1050TI czy nawet 1060 nie pograsz w 4K.

 

Dlatego też jeśli szukasz laptopa nie-festyniarskiego, polecam:

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti - 4349 zł

Matowa matryca IPS, i5-8300H czyli wydajność i7-7700HQ, GTX 1050 Ti 4GB, 8GB DDR4 2666 (+ wolny slot), 240GB SSD i 1TB HDD, podświetlana klawiatura, Windows 10, świetny serwis Della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy między UHD a FHD ? Kolory nie będą lepsze a paletą barw większa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy między UHD a FHD ? Kolory nie będą lepsze a paletą barw większa?

 

Kolory nie mają nic wspólnego z rozdzielczością, to wynika tylko i wyłącznie z jakości konkretnej matrycy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory nie mają nic wspólnego z rozdzielczością, to wynika tylko i wyłącznie z jakości konkretnej matrycy!

 

 

Tak wiem ale gdzieś czytałem ze w qhd i 4k kładą zazwyczaj lepsze matryce czyli kolory lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do w/w gier również wystarczy GTX1050, choć wiadomo GTX1050ti jest około 30% wydajniejszy. Jeżeli jednak chcesz coś bardziej mobilnego

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256SSD+1TB/W10 4299 zł

Matryca FULL HD, procesor 8 generacji, dwa dyski wewnątrz laptopa, solidne aluminiowe wykonanie przy tym waga poniżej 2kg, podświetlana klawiatura, system i 16 GB ram w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale gdzieś czytałem ze w uhd i 4k kładą zazwyczaj lepsze matryce czyli kolory lepsze

Nie jest to regułą - wynika to z faktu, że wśród matryc FHD znajdziesz też najgorsze paździerze a w UHD po prostu o nie trudniej ;)

 

Reasumując uważam że strzelasz "z armaty do wróbla" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż w tym budżecie trudno o dobrą matrycę FHD+min. GTX 1050Ti

 

Z innych wartych uwagi (ale z przeciętną matrycą):

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB/Win10X GTX1050Ti za 4199zł

Z dobrym układem chłodzenia, procesorem i5-8300H, fajnym designem (m.in. podświetlana na biało klawiatura, cienkie ramki ekranu) i bogatym zestawem portów. Jest poniżej budżetu wystarczy więc jeszcze na szybki dysk SSD na interfejsie PCIe, tym bardziej że tanieją one praktycznie z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż w tym budżecie trudno o dobrą matrycę FHD+min. GTX 1050Ti

 

Z innych wartych uwagi (ale z przeciętną matrycą):

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB/Win10X GTX1050Ti za 4199zł

Z dobrym układem chłodzenia, procesorem i5-8300H, fajnym designem (m.in. podświetlana na biało klawiatura, cienkie ramki ekranu) i bogatym zestawem portów. Jest poniżej budżetu wystarczy więc jeszcze na szybki dysk SSD na interfejsie PCIe, tym bardziej że tanieją one praktycznie z dnia na dzień.

 

 

Ten Y530 bardzo ciekawy i z wyglądu w miarę normalny, białe podświetlenie, matryca tez chyba dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Y530 bardzo ciekawy i z wyglądu w miarę normalny, białe podświetlenie, matryca tez chyba dobra.

 

Niestety nie, jak w pozostałych laptopach z tego przedziału cenowego- przeciętna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mógłbyś napisac jak wygląda i działa ten Dell od tego sprzedawcy?

Zastanawiam się nad takim samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mógłbyś napisac jak wygląda i działa ten Dell od tego sprzedawcy?

Zastanawiam się nad takim samym.

 

 

Cześć. Jutro go sprawdzę bo obecnie jestem w delegacji. Dziewczyna odebrała laptopa. Ogólnie laptop nowy, ofoliowany, pełen box jak ze sklepu, dane do zmiany gwarancji na siebie dostałem na e-mail odrazu bo odebraniu paczki od kuriera, przesyłka błyskawiczna co widać po postach ;) kontak ze sprzedającym zerowy, nie odp na wiadomości e-mail, nie ma nr tel... kupiłem, przelałem kasę i tylko czekałem na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...