Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

envicon

Windows nie widzi NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio używany serwer NAS Synology 115 z dyskiem 3 giga. Po podłączeniu do komputera zarówno system windows 7 jak i linux widziały Serwer (tak też nazwałem ten komputer w sieci "serwer") jednak po zainstalowaniu oprogramowania ze strony producenta Synology Assistant program zarówno na windowsie jak i linuxie nie wykrywał serwera. Nie był to w sumie żaden problem ponieważ systemy widziały serwer NAS. W międzyczasie zakupiłem dysk SSD do kmputera, na którym na nowo postawiłem Windows 7 i linuxa. Teraz w linuxie zarówno sam system jak i Synology Assistant widzi serwer NAS natomiast w Windowsie tylko Synology Assistant widzi serwer NAS. Aby dostać się do niego pracując na windowsie muszę wpisać ręcznie adres \\serwer w pasku folderu. Nie jest to jakieś specjalnie uciążliwe ale chciałbym mieć dostęp do dysku tak jak wcześniej - za pomocą kliknięcia. Sprawdzałem temat z podręcznikiem użytkownika i szukałem rozwiązania w internecie. Niestety nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnianie plików i drukarek w systemie włączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania -> Sieć i internet -> Grupa domowa "udostępnienia plików i drukarek" wszystko jest zaznaczone. Może sprecyzuję o co mi chodzi - windows 7 widzi urządzenie jak przejdę w eksploratorze do "Sieć" jako "inne urządzenia" i tam jest "serwer ds 115". Po kliknięciu otwiera się przeglądarka i mam dostęp do zasobów przez przeglądarkę, a nie eksplorator windows, który w zakładce "komputer" widzi tylko ten komputer, z którego teraz korzystam. Wcześniej był tam też serwer. Screen w załączeniu.

post-598422-15348513478855_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprocz Udostepniania jest bodajze "odnajdywanie w sieci" i to podzielone jest jeszcze na siec prywatna i publiczna

 

Upewnij sie, ze dla trybu sieci jaka uzywasz - masz wlaczone odnajdowanie kopmputerow/zasobow w sieci. Udostepnianie nie jest az tak istotne, bo nie musisz udostepniac czegokolwiek aby miec dostep do zasobow sieci

 

Dodatkowo upewnij sie, ze w konfiguracji NAS - jest mozliwosc laczenia sie przez SMB i jest to wlaczone + prawidlowo skonfigurowane konta

 

Wiem, ze takie narzedzia jak oprogramowanie zarzadzajace i inne chmuro podobne stworki potrafia wylaczyc dostep przez SMB i wtedy mozesz jedynie korzystac z softu

 

Jak sie nie myle - wiele takich urzadzen ma 2 tryby pracy. Tzw, on-line gdzie dostep masz po www i oprogramowanie oraz zwykly, standardowy przez ftp, SMB itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odnajdywanie komputerów też zaznaczone?

Zajrzyj w systemowego firewalla, czy nie blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprocz Udostepniania jest bodajze "odnajdywanie w sieci" i to podzielone jest jeszcze na siec prywatna i publiczna

 

Upewnij sie, ze dla trybu sieci jaka uzywasz - masz wlaczone odnajdowanie kopmputerow/zasobow w sieci. Udostepnianie nie jest az tak istotne, bo nie musisz udostepniac czegokolwiek aby miec dostep do zasobow sieci

 

Wszystko jest tutaj włączone. Próbowałem nawet zmienić na dostęp bez hasła i z szyfrowaniem 56 bitowym ale to nic nie dało.

 

Dodatkowo upewnij sie, ze w konfiguracji NAS - jest mozliwosc laczenia sie przez SMB i jest to wlaczone + prawidlowo skonfigurowane konta

 

Wiem, ze takie narzedzia jak oprogramowanie zarzadzajace i inne chmuro podobne stworki potrafia wylaczyc dostep przez SMB i wtedy mozesz jedynie korzystac z softu

 

Jak sie nie myle - wiele takich urzadzen ma 2 tryby pracy. Tzw, on-line gdzie dostep masz po www i oprogramowanie oraz zwykly, standardowy przez ftp, SMB itd.

 

Tak, ten serwer powinien tak działać ale po reinstalacji systemu nie mogę korzystać w sposób standardowy. Włączyłem wcześniej SMB i nawet FTP jednak nie mam tutaj żadnej porpawy. Linux widzi kilka razy ten sam dysk przez to a w windowsie bez zmian. Dostęp jest tylko przez \\serwer.

 

Zauważyłem pewną prawidłowość, nie wiem czy to normalne - jak przerzucałem pliki pomiędzy komputerem PC a serwerem NAS to w razie założenia nowego folderu na serwerze NAS wszystko się wysypywało. Czy to standardowa procedura czy może być coś ze sprzętem? Procesor też często wskazuje bardzo duże wykorzystanie pomimo tego, że nie dzieje się zbyt wiele ale to w końcu 800Mhz.

 

' date='21 Sierpień 2018 - 13:24' timestamp='1534854284' post='15193907']

Rozumiem, że odnajdywanie komputerów też zaznaczone?

Zajrzyj w systemowego firewalla, czy nie blokuje.

 

Zaporę w sieci domowej miałem wyłączoną. Teraz włączyłem i jako "programy dozwolone" jest tam DS Assistant, sieć domowa, opcje odnajdywania sieci, podstawowe operacje sieci. Udostępniłem również kilka innych ale dalej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...