Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Walker1982

Problem z połączeniem przez DisplayPort

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam dziwny problem. Gdy próbuje włączyć komputer podłączony przez Display Port obraz jest tylko przez kilka sekund po czym monitor się wyłącza. Nie pomaga wtedy przepięcie kabla do innego DP na karcie graficznej. Czasem zadziała wyłączenie monitora z prądu na jakiś czas i wtedy komputer startuje normalnie. Na HDMI nie ma problemu. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Próbowałem różnych kabli DP ale bez efektu. Kilka miesięcy działąło wszystko bez problemu a teraz takie coś. Ja wiem jak przełączyć na HDMI ale czasem z komputera korzysta ktoś inny kto sam kabli nie przełączy. Zastanawiam się czy to karta czy monitor. Pisałem ze sklepem i polecili się skontaktować z serwisem Samsunga który nie ma pojęcia co się dzieje, Serwis Asusa jeszcze nic nie odpisał. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy monitor na DP działa z innym pc. Jeżeli tak, to problem w karcie graficznej. Jeżeli na innym pc tez będzie problem, to wtedy monitor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak tego sprawdzić w innym pc mam tylko HDMI. Na chwilę obecną DP działa normalnie komputer się włącza jak powinien. Wróciłem do poprzedniej wersji sterowników bo tylko to przyszło mi do głowy. Jeśli problem powróci to będę kombinował.; Myślałem że ktoś miał podobnu przypadek i poda jakieś rozwiązanie bo mimo wszystko wolał bym nie oddawać sprzętu na reklamację i liczę że to problem z softwarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam raczej coś z ustawieniami. Możliwe że kolejna aktualizacja Windowsa coś namieszała i masz taki cyrk.

Wszedłbym do BIOS-u i poustawiał kolejność wykrywania sygnału z wejść przy starcie. To na początek.

 

Oczywiście aktualizacja BIOS płyty głównej, jeśli jest dostępny nowszy. To kolejny krok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jakaś aktualizacja coś namieszała bo jak uruchamiam komputer to przez chwilę jest obraz a jak tylko minie post i zaczyna się ładowanie windowsa obraz znika. Temu zacząłem od sterowników. W temacie z kablami sam coś pisałem więc znam temat. Nie wiem czy kabel DP może się sam z siebie popsuć ale gdy nie działa żaden z kilku to kabel raczej można wykluczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...