Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

efazeti

jaka karta do i5-2500k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znajomemu padła grafika i szuka teraz czegoś nowego.

W grę wchodzi raczej tylko wymiana karty, bez upgradu reszty sprzętu.

 

Sprzęt jaki posiada to:

i5-2500k 3.7GHz

Gigabyte GA-B75-D3V

8GB DDR3 10600 (2x4GB)

zasilacz Aerocool Strike-X 500W

 

Na chwilę obecną najbardziej wymagającą grą w jaką gra jest Wiedźmin 3 :)

 

Myślałem może nad GTX 1050Ti 4GB. Co myślicie? Budżet nie jest jasno określony, chodzi o optymalną kartę pod resztę sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 ti będzie idealna, warto podkręcić jeszcze proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO raczej 1060 6GB jak 1050Ti. 2500K po podkręceniu jest w stanie bez problemu dostarczyć wystarczającą moc żeby wykorzystać w 100% GTX 970 (który jest średnio 45% szybszy jak 1050Ti). Jak budżet nie jest problemem to 'inwestuj' w GTX 1060 6GB (jakieś 15% szybsze od GTX970).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale do OC i5-2500k trzeba zmienić fabryczne chłodzenie... ile można bezpiecznie wyrobić na fabrycznym?

wydaje mi się, że gtx970 już będzie trochę za drogo... więc chyba zostanie 1050ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznym nie wiem czy w ogóle coś się da, miałem 2500K ale fabrycznego nigdy nie zamontowałem. Wydaje mi się, że w cenie nowego GTX 1050Ti powinno się bez problemu wyrwać na aukcji używane GTX970 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx1060 3GB z gwarancja używany do 800zl. Na forum w dziale sprzedaż są ze 2 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 wymaga najbardziej kartę graficzną. Kolega ma i5 3350p z gtx 1060 3gb i sobie jakoś chwali. Na youtube obejrzyj sobie jak to się komponuje i według mnie 1050 ti jest kiepskim wyborem. Tam gdzie 1060/970 będzie miało 60 fps to 1050 ti będzie miało mniej więcej 40 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Jak gra w wiedzmina 3 to tylko RTX2080 dopiero co była premiera i kazdy robi preorder :thumbup:

ale nikt sie do tego nie przyznaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2500k nic mocniejszego niż 1060 6Gb bym nie wstawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1070 moze juz się nieco dusić, 1060 moim zdaniem idealnie będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 2500k BEZ oc (ew. do 3.8 GHz) można dołożyć 1060 3GB i on tę kartę wykorzysta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 2500k BEZ oc (ew. do 3.8 GHz) można dołożyć 1060 3GB i on tę kartę wykorzysta?

 

Tak spokojnie.

Po prawdzie to w niektórych grach wykorzysta i 1080Ti ;)

To nie jest tak, że każda gra ma taką samą relację obciążenia CPU do GPU. Są gry i miejsca w grach gdzie procesor się nudzi a karta poci i odwrotnie. Ale tak na przyszłość to doradzałbym raczej 1060 w wersji 6GB. Starczy na dłużej a jakby Ci padł procek lub płyta (bo przecież ma już swoje lata) i byś wymieniał platformę to wszystko powinno podziałać przyjemniej.

 

Na niemiecki amazonie jest np. Palit 6GB za 200 Ojro

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01IMZTEBK/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1534925573&sr=8-1&keywords=gtx+1060+6gb&condition=new

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem informacji odnośnie odświeżania monitora, 60hz czy 75hz? Ja posiadam aktualnie i5 2500k na 4,6ghz z gtx 1070, a wcześniej z gtx 1060. Wiedźmin 3 potrafił przyciąć w lesie na 1060, tzn mniej niż 60fps. Dishonored działa spoko na 1060 (60fps), 1070 nudzi się ze względu na procek. andromeda np działa bd na 1060, min 60fps jest. Jeśli jednak masz monitor 75hz to polecam zainwestować w 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam informacji odnośnie monitora, pewnie jakiś zwykły (nie gamingowy)

Czyli będziemy szukać okazji na 1060 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...