Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaśmin22

PS4 - problem z WIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam router Netgear D1500, neostrada 10 mb/s. Łącze się z konsolą PS4 przy pomocy Wifi, dodatkowo posiadam w domu wzmaczniacz sieci wifi(extender). Niezależnie czy przez router czy extender prędkość waha się od 1-2 mb/s. Zauważyłem bardzo dziwną przypadłość. Uruchamiając konsole z internetem i dodatkowo dane urządzenie w ten czas z wifi, przestaje działać net w telefonie lub w konsoli - dlaczego tak się dzieje ? Nie spotkałem się dotąd z takim problemem, w całym domu, internet/wifi chodzi doskonale, wyłącznie problem tyczy się konsoli.

Czy można temu zaradzić ? Dodatkowo zwiększyć prędkość pobierania ? Siła sygnału wifi konsoli = 100% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z przedrostkami i jednostkami

 

m - mili -> 0.001

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mili

 

k - kilo -> 1000

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kilo

 

M - Mega -> 1 000 000

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mega

 

Teraz:

Bit

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bit

 

Bajt = 8 bitow

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bajt

 

 

Teraz dzieki tym informacja wiesz, ze masz

 

10 Mb/s. Co oznacza, ze masz predkosc 10 Mega bitow na sekunde, a co oznacza, ze masz predkosc 1.25 MB/s, bo 10/8 = 1.25, czyli 1.25 Mega Bajtow na sekunde.

 

 

Sprawdz, ale jestem prawie pewien, ze to jest twoim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę, ty piszesz, on ona ono pisze ;)

Nie wypominając już o znaku zapytania na końcu twierdzenia ;)

 

Żeby upewnić się, czy problemem jest WiFi a nie łącze operatora podłącz na chwilę konsolę kablem.

Siła sygnału 100% jest z routera głównego, czy z extendera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz prędkość 10 mili bitów na sekundę to współczuję. Jak możesz to popraw pierwszy post, bo prędkości transmisji w nim zawarte są po prostu bzdurne.

 

Operatorzy sieciowi zawsze podają prędkość w

Mb/s -> Mega bitach na sekundę, bo numerki są większe

 

Aplikacje i konsole pokazują prędkość transferu w

MB/s -> Mega Bajtach na sekundę.

 

Pokaż jakieś screeny/zdjęcia, bo nie uwierze w twoja przypadlosc.

 

Dodatkowo problem przedstawiony w linku jest zupełnie innym problemem niż ty masz, gdzie prawdopodobnie ludzie mieli poblokowane porty:

 

TCP: 80, 443, 1935, 3478-3480

UDP: 3478-3479

 

dla konsoli.

 

W twoim przypadku stawiałbym raczej, że konsola ściąga jakąś grę i zżera całe połączenie sieciowe, dzięki czemu nie masz internetu na pozostałych urządzeniach, albo chodzi on bardzo wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem tyczy się prawdopodobnie zablokowanych portów + dynamicznego IP. Sprawdziłem aplikacją Port forwarding porty :

TCP: 80, 443, 1935, 3478-3480

UDP: 3478-3479 - wszystkie są zablokowane, dodatkowo powinienem ustawić, przydzielić stały adres IP dla konsoli - W jaki sposób ustawić stały adres IP przez Wifi ? Posiadam router Netgear D1500 gdzie jest on ubugi w ustawienia.

 

Obejrzałem filmik do konfigu stałego IP dla PS4 ale u mnie nie ma takich opcji..Chociażby nie mam gdzie wpisać adresu MAC.

 

Prawdopodobnie u mnie chodzi o zakładkę trasy statyczne :

 

https://ibb.co/nrfwTK

 

Nie rozumiem jednak dlaczego nie ma możliwości wpisania adresu MAC ? A może chodzi o coś zupełnie innego ?

@Marniak - siła sygnału wifi 100 % przez extender.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz polaczenie z PS4 i jestem dalej przekonany ze nie widzisz roznicy pomiedzy Mega Bitem i Mega Bajtem...

 

A jak juz predkosc transmijsi nie jest problemem to jest zapewne tak jak mowi narmiak.

 

Co z tego, ze z extendera masz bardzo silny sygnal skoro do niego bedzie docieral sygnal kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz polaczenie z PS4 i jestem dalej przekonany ze nie widzisz roznicy pomiedzy Mega Bitem i Mega Bajtem...

 

A jak juz predkosc transmijsi nie jest problemem to jest zapewne tak jak mowi narmiak.

 

Co z tego, ze z extendera masz bardzo silny sygnal skoro do niego bedzie docieral sygnal kiepski.

@Pryncypalki - Jeżeli chcesz pouczać ludzi w swoje filozofie - rób to w szkołach lub w innym miejscu - mój problem nie tyczy się twoich wymyślonych pierdół a wyłącznie zablokowanych portów + dynamicznego a nie statycznego IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie prosze Cie juz 3 raz zebys poprawil 1 post, bo jest po prostu oznakiem twojego calkowitego braku wiedzy na dany temat. Mylisz jednostki, do tego myslisz przedrostki i tak ucza o przedrostkach na matematyce gdzies tak w podstawowce mniej wiecej jak wprowadzaja milimetry.

 

Pomysl sobie, ze powiem Ci, ze do Krakowa mam 500mm, a nie 500km. Widzisz roznice ?

Prosze Cie o jakies zdjecia, to wolisz sie doktoryzowac nad portami, gdzie konsola ma polaczenie z internetem.

 

I ponawiam po raz ktory:

Dostawcy internetowi podaja predkosc w Mega bitach na sekunde, bo korzystaja wlasnie na takich frajerach, ktorzy nie maja pojecia o jednostkach.

 

Natomiast konsole i komputery pokazuja predkosc transjmisji w Mega Bajtach na sekunde, bo tak sie przyjelo.

 

Dalej chlopie siedz i czekaj na pomoc skoro chce wiedziec dokladnie jakie masz problemy transmisji, a dzieki twojemu opisowi wiem, ze masz 10milibitow na sekunde, wiec nic dziwnego ze masz problem z internetem.

Jak mozna Ci pomoc skoro nie potrafisz nawet opisac swojego problemu poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pryncypalk - Nie rozwiązujesz problemu, nie pomagasz, nie czytasz ze zrozumieniem, gdzie w pierwszym poście wyraźnie zaznaczyłem, że w "całym mieszkaniu internet działa doskonale", poza konsolą PS4! Więc o co ci chodzi ? Daruj więc sobie swoje filozofie, nie wnoszące nic w temat, nie rozwiązujące problemu.

Problem wyłącznie związany jest z zablokowanymi portami, oraz brakiem statycznego adresu IP - jeśli nie ogarniasz tematu - nie udzielaj się .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź połączenie na ps4, skopiuj ip z niego jeśli poprawnie coś tam łapie internet i wpisz go w ps4 na stałe. porty albo poszukaj opcji w routerze? musi być coś takiego :D jak nie żeby wpisać mac adres to wpiszesz ip które ustawiłeś na stałe w ps4 i porty po kolei. albo dodaj ip ustawione na stałe w ps4 / mac adres do zakładki dmz host / stefa zdemilitaryzowana (wszystkie porty na tym urządzeniu będą odblokowane w piździet, przynajmniej do twojego routera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dziala doskonale. Doskonale to ja umiem robic piergoi, ale to tez kwestia SUBIEKTYWNA, a Tobie sie nawet nie chce sprawdzic podstawowych parametrow i wykazac ich za pomoca jakis programow. Jak mozna Ci pomoc, skoro wszystko polega na domyslach.

 

Jaka jest predkosc transmisji na komputerze pokaz screen.

Pokaz zdjecie predkosci transmisji na PS4 przy polaczeniu WiFi.

 

Dalej podlacz konsole bezposrednio za pomoca kabla i sprawdz predkosci i pokaz zdjecie/screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze po co chcesz to robic. Pytam sie:

Skoro masz polaczenie na PS4 z siecia to twoj problem nie jest zwiazany z rozwiazaniem ktore proponujesz.

 

Ten router czy tam extender przypisuje IP do twojego PS4 bezproblemowo z tego co piszesz, dodatkowo PS4 ma komunikacje z siecia zewnetrzna (wiec raczej przez porty tez sie przebija) tylko twoja predkosc polaczenia jest wolniejsza, z tego co opisales w pierwszym poscie, ale tak sie sklada ze idealnie wpasowuje sie w moja teorie.

 

Ale dobra niech Ci bedzie co chce.

 

Dodatkowo ustawienie stalego IP dla konsoli powinno byc mozliwe na kazdym Routerze, zrob screeny z strony konfiguracyjnej routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy twierdzą, iż moje przypuszczenia są błędne oraz, że mam problem z łączem internetowym :

Wykonałem pomiar prędkości na kablu przez kompa oraz przez PS4

 

Wynik :

 

Mój link

 

PS4 :

 

Mój link

 

Mój link

 

Ewidentnie wina poblokowanych portów! Wykonałem pomiar również przez smartphona łączącego się przez wifi i prędkość była identyczna jak na kompie.

@pryncypalki - dobry z Ciebie filozof, więc jak się ma do tego twoja teoria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie teorie, wszystko sie zgadza

Predkosc pobierania ktora powinnienes miec to:

13Mb/s

czyli

1.625 MB/s

Natomiast predkosc na konsoli ktora masz to 150kb/s czyli jakies 18.75kB/s.

Teraz spojrz na swoj pierwszy post, przeciez to zuplenie inne wartosci.

 

Natomiast kolejne zdjecie jest juz na kablu, czy na wifi?

i PS: Usun swoje imie i nazwisko.

 

 

Gdy robiles badanie na konsoli to cos jeszcze bylo podpiete do sieci, co moglo pobierac cos z internetu?

 

 

Btw. Sprobuj zmienic DNS na konsoli na:

1.1.1.1 oraz 1.0.0.1

 

lub

8.8.8.8 oraz 8.8.4.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, o czym ty piszesz ? Wyszedłéś z przedszkola ? Mam łącze ponad 10 mb/s, mierząc prędkość przez kompa na kablu, prędkość downloadu na PS4 = 154,4 kb/s !! Wiesz co to oznacza ? , że w zasadzie nie mam downloadu-internetu!

Prędkość przy pobieraniu plików powinienem prawidłowo mieć ( MB/s ) taką chłopie jak na poniższym obrazku ! A ty piszesz ,że 154,4 kb/s to prawidłowo przy moim łączu!

Nie mamy o czym dalej rozmawiać.

 

https://ibb.co/hQgF7e

 

https://ibb.co/kcCV7e

 

EDIT :

 

Powodzenia.

 

DNS został już dawno zmieniony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim trzeba byc czlowiekiem, zebym ja Ci tlumaczyl 3raz przedrostki i jednostki, a ty dalej zle. mb/s to mili bit na sekunde.

 

Napisalem, Ci ze mialem racje, ze nie potrafisz sie poslugiwac jednostkami.

 

Nie napisalem, ze wartosci sa poprawne, bo nie sa.

 

Powinienes miec te same predkosci. Zmieniales MTU ?

 

Na jaki DNS zmieniles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTU zmienione na 1473.

Problem tyczy się wyłącznie zablokowanych portów - nie ma innej możliwości. Aplikacja port forwarding jak wół pokazuje, że porty są zablokowane.

Proszę o pomoc w tym zagadnieniu - innych możliwości, nie będę rozpatrywać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno Ci to w taki sposób ograniczyć łącze, ale spróbować można.

 

weź wrzuć screena z strony routera

Domyślnie adres powinnien być zdaje się http://www.routerlogin.net lub http://www.routerlogin.com (powinno zadziałać też 10.0.0.1 lub 192.168.1.1) dla tego routera

login: admin

password: password

 

I to nie jest tak, że ja chcę się wymądrzać albo nie wiem upokożyć Cię.

 

Ten temat nie byłby prowadzony w ten sposób jeżeli byś napisał wprost prędkości to naprawdę duża różnica.

 

Wiesz ilu ludzi ma problem ze zrozumieniem różnicy pomiędzy MB i mb i Mb...

 

 

Wyobraź sobie spotkanie z policją i oni Ci mówią, że poruszałeś się z prędkością 30 cm/h zamiast 30km/h. Tym bardziej gdy próbujesz określić kogoś problem.

 

Ile Ci zajeło sprawdzenie prędkości, chwilkę. Teraz możemy skupić się na problemie.

 

PS: Sprawdź ping do dns którego używasz:

wpisz w urchom CMD

dalej

ping TutajDNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomocną dłoń, jednakże, nie mam więcej cierpliwości i czasu w dochodzeniu do sedna sprawy.

Temat do zamknięcia .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie chce Ci pomoc odblokowac te porty jednak pasuje mi wiedziec jaka masz strone konfiguracyjna tego routera.

 

Na skroty to musisz wejsc na strone konfiguracyjna:

http://www.routerlogin.net lub http://www.routerlogin.com

Wpisac

admin

haslo:

password

 

Dalej znalezc okienko port forwarding i otworzyc porty.

 

Nie powinno byc to trudne. Zajmie Ci to w przyblizeniu 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś nowy router na allegro w przystępnej cenie - ASUS DSL-N55U DB N600. Posiada wszystkie niezbędne funkcje do poprawnego ustawienia stałego numeru IP, przekierowania portów w prosty sposób + ma też funkcje DMZ. Myślę, że w przypadku tego sprzętu, nie będę mieć większych problemów z ustawieniami, jednakże dam znać, gdy router dotrze i gdy wszystko poustawiam.

Na aktualnym routerze nic nie idzie zrobić - jest to sprzęt zbyt mocno przeciętny by cokolwiek robić. Ludzie na zagraniczym forum sami się dziwią, że nie posiada dość podstawowych a jakże istotnych opcji .

Ogólnie ciesze się, że zmieniam router, gdyż przypadek z PS4 pokazał, że mam cholernie niepraktyczny sprzęt.

 

Dzięki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie na starym routerze było bezcelowe .. Dziś postawiłem na biurko nowy sprzęt - Router ASUS DSL-N55U . Przydzieliłem stały adres IP + odblokowałem porty i sięć w PS4 działa znakomicie .

Teraz już wiem dlaczego warto mieć w domu lepszej klasy router..

 

Temat do zamknięcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...