Skocz do zawartości
Qwertypp10

Prawdopodobnie Samsung b-die w dobrej cenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat bardziej poświęcony kwestii informacyjnej ;) niedawno znalazłem kości na stronie morele

www.morele.net/pamiec-geil-evo-x-hybrid-ddr4-2x8gb-2400mhz-cl16-grexr416gb3000c15adc-1764683/

Dokładnie GREXR416GB3000C15ADC (3000mhz cl15 :E :E :E ), sęk w tym, że coś się komuś pokiełbasiło w systemie i w niektórych sklepach sprzedają te moduły jako 2400mhz cl16 :E + odpowiednio niższa cena. Sam kupiłem za 624,50zł, niedawno kosztowały 700coś zł teraz 630zł, niedługo je odbiorę. I tu pytanie na dole postu.

I nie tylko, w ceneo jeszcze taniej, ale zamówiłem je na morele ze względu na możliwość zwrotu 14 dniowego, na wypadek gdyby coś nie pykło.

Przechodząc do tematu, według przynajmniej 3 recenzji, które znalazłem w internecie, głównie na ruskich stronach, kości te są oparte na samsungach-b-die- gratka względem OC. Na dodatek kości wspierają RGB, chyba jedyny minus, to bardzo duża wysokość modułów -6cm.

 

Było 14 modułów na stanie, jest już 6 tylko ;)

 

Linki do zrzutów z taiphoona

https://overclockers.ru/lab/show/89631_2/obzor-i-testirovanie-komplekta-operativnoj-pamyati-ddr4-3000-geil-evo-x-rog-certified-grexr416gb3000c15adc-obemom-16-gbajt-dubl-dva

http://greentechreviews.ru/2018/02/11/obzor-komplekta-operativnoj-pamyati-geil-evo-rog-certified-grexr416gb3000c15adc-ddr4-2x-8-gb-3000-mgc-cl15-1-35-v/

I jeszcze 3 jest gdzieś na 2 stronie google po wpisaniu GREXR416GB3000C15ADC

 

EDIT:

Konkluzja: RAM rzeczywiście jest na samsungach b-die :E, ale słabego sortu.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciekawe. Zastanawiające jest, że coś słabe parametry wyjściowe jak na samsung b-die...scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciekawe. Zastanawiające jest, że coś słabe parametry wyjściowe jak na samsung b-die...scratchhead.gif

B-die to nie tylko cl14 3200mhz, to też niektóre moduły 3000mhz cl15 ;)

Możesz sobie poszukać np. CMD16GX4M2B3000C15 ;)

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że we wszystkich modułach słabszych niż 3200MHz cl14 nie masz pewności dostania b-die.

 Z tego co widzę ruscy wykręcili je na 3333MHz cl15 - dupy to nie urywa.

Edytowane przez Reinkaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wbiłem ten EAN to co sklep to ma co innego: od 2400 , poprzez 2666 na 3000 kończąc shocked.gif Ciekawe jaka jest prawda smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B-die to nie tylko cl14 3200mhz, to też niektóre moduły 3000mhz cl15 ;)

 

Nawet CL16. Niedawno miałem do kupienia te >>RGB<< na Samsungach B Die, podczas gdy wszędzie w necie mówiono, że to A Die Hynixa.

 

Z tym jest obecnie kosmiczny młyn i niestety działa też w drugą stronę. Można spotkać kity Gskill-a taktowane 3600 Mhz na Hynixach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że we wszystkich modułach słabszych niż 3200MHz cl14 nie masz pewności dostania b-die.

 Z tego co widzę ruscy wykręcili je na 3333MHz cl15 - dupy to nie urywa.

Są jeszcze 3000 cl14 - też B-DIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałbym się reckami i nie pierwszy raz już dany producent wysyła moduły do testów na lepszych kostkach. A sklepach już była kapa.

Do tego są odmiany b-die gorsze i lepsze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że we wszystkich modułach słabszych niż 3200MHz cl14 nie masz pewności dostania b-die.

 Z tego co widzę ruscy wykręcili je na 3333MHz cl15 - dupy to nie urywa.

Nie wiem, o co dokładnie chodzi, bo tłumaczenie na stronie jest niedkoładne, ale te 3333 to jest przy nie zmienionym czymś, widziałem też recenzje tych kości na b-die, gdzie na intelu poszly na 4000mhz, na Ryzenie 3333/3400 ;)

 

Jak wbiłem ten EAN to co sklep to ma co innego: od 2400 , poprzez 2666 na 3000 kończąc shocked.gif Ciekawe jaka jest prawda smile.gif

Moim zdaniem prawda jest taka:

http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/604

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to akurat nie patrz. Na Ryzenach ciężej o wysokie taktowania Ram. Poza tym kości też nie są powtarzalne. Jeden kit wyleci na 4266/17 a drugi, taki sam kit będzie sypał błędami przy 4000/19

 

Oczywiście na odpowiednim MOBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście życzę powodzenia. Natomiast przy tej cenie to podejrzewam, że będzie tak jak side pisze, czyli jakiś b-die gorszego sortu. Koniecznie daj znać ile udało się ugrać na tych pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że w retailu będzie mała szansa na upolowanie B-Die, no chyba że Microny B-Die, ale to zwykłe paździerze. Sam zamówiłem 4x8GB G.Skill Trident Z 3600 MHz CL-16-16-16-36 i przy mega nieszczęściu mogę trafić na Hynixy AFR zamiast B-Die, oczywiście wtedy lecą do zwrotu :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już są moduły 3600 MHz CL-16-16-16-36 na Hynixach?shocked.gif Jeżeli tak, to przecież dopłata do 3600MHz CL15 jest już stosunkowo niewielkascratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Skill jest mistrzem sortowania, regularnie nie ma pamięci 3600 CL16 na Hynixach, ale zdążają się selekty które potrafią uciągnąć taki poziom i wtedy te mendy pakują je do serii w których powinny być same B-Die, na szczęście szansa na ich trafienie jest śmiesznie niska więc raczej nie powinno być problemu.

 

Chciałem brać 3600c15 ale były tylko z czerwonymi grzebieniami, to popsuło by kolorystykę w budzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Redicie parę osób już beczało, że Gskille 3600 CL 16 i trafiły się na Hynixach. XA też o tym mówił, a również binuje pamięci. Trzeba mieć pecha, ale jest to możliwe.

 

Ale też wydaje mi się Kuba, że przy takim kicie 4x8 to byś musiał Multi Combo pecha zaliczyć, żeby trafić Hynixy szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Redicie parę osób już beczało, że Gskille 3600 CL 16 i trafiły się na Hynixach. XA też o tym mówił, a również binuje pamięci. Trzeba mieć pecha, ale jest to możliwe.

 

Ale też wydaje mi się Kuba, że przy takim kicie 4x8 to byś musiał Multi Combo pecha zaliczyć, żeby trafić Hynixy szczerbaty.gif

 

Damian pamiętaj że tylko że ja zamówiłem dwa kity po 16GB, więc cholera różnie może być, tfuu :E

 

Wszędzie wszystkie strony pokazują B-Die dla (F4-3600C16D-16GTZKW), mam nadzieje że obydwa kity po 16GB będą na B-Die :cool:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Z pamieciami to jest niezla loteria, nawet w obrebie jednego modelu wystepuja roznice.

Wieksza szansa trafienia b-die jest przy kosciach o niskim cl, niz wysokim taktowaniu.

G.Skill RipJaws 3400cl16 sa jest b-die, chociaz poczatkowo parametry tego nie sugerowaly. No ale nie wybrzydzalem na 32gb za 1200 czy 1300zl.

Przegladajac modele korzystalem z tej listy:

https://www.hardwareluxx.de/community/f13/die-ultimative-hardwareluxx-samsung-8gb-b-die-liste-alle-hersteller-21-08-18-a-1161530.html

Edytowane przez Nareszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to młyn jest rzeczywiście niezły. Czytałem coś że 3600 cl 16-18-18 można trafić na Hynixach, ale naiwnie sądziłem że cl 16-16-16 przy 3600MHz to tylko samsungi b-die.

DisconnecT Nie wiem co robisz na kompie, ale zastanów się czy jest Ci potrzebne 4x8GB. Nie dość, że jak sam piszesz możesz trafić Hyniksy, to dodatkowo masz większą szansę trafienia na gorsze OC przy jednym z kitów, no i ogólnie OC na pewno będzie gorsze przy zapełnieniu 4 slotów pamięci. Chyba, że to nie do s1151?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Hynixy można trafić też przy 16GB, na jakieś kosmiczne OC się nie nastawiam, nawet jak skończę na poziomie 3866 CL16/15 to będzie pogrom względem obecnych 3200 CL16-18-18-36-2T skręconych na CL14-17-17-28-1T. Pamięć będzie mi potrzebna, to świadomy wybór, z tego co rozmawiałem z Primo na Hynixy trafiali posiadacze całych czarnych Trident Z, ja mam czarne z białym grzebieniem i wszystkie strony informują tylko o B-Die, więc być może problemu nie ma.

 

Pamięci będę miał jutro albo pojutrze, także wszystkie 4 moduły po 8GB prześwietlę thaipoonem i dam znać co wyszło.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jakby te 3000 CL16 dało się wyhaczyć z B-die zamiast z Hynix A Die. Też wszystkie strony informują, że to A Die szczerbaty.gif

 

16 Gb za 8 stów w morelach. Miałem do kupna właśnie selecty tylko za 1000 zł na B-die.

Szansa na trafienie Hynixów w 3600 jest bardzo mała, więc nie ma co dramatyzować. Mówiłem tylko, że jest to możliwe wink.gif

 

EDIT:

Tam po kolorze radiatora to wiesz szczerbaty.gif Pamiętałem po prostu, że o takie kości chodziło.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

3000cl16 to na 99% nie beda b-die.

Tak popatrzylem i chyba najtansze z jakas tam szansa trafienia sa te: F4-3200C15D-16GVR

Tylko prawie stowke trzeba dorzucic niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...