Skocz do zawartości
Qwertypp10

Prawdopodobnie Samsung b-die w dobrej cenie.

Rekomendowane odpowiedzi

To dlaczego sam masz tylko 3266 CL14? Mam Ryzena 2600 jak widać, sztuka bym powiedział średnia, bo do tych 4,1GHZ to napięcie ok 1,38-1.4V jest potrzebne a to w połączeniu z Fortisem 3 V2 średnio wygląda temperaturowo. Na 3266 wstał mi system przed chwilą ale już widzę że musiałbym część timingów zwiększyć bo w primie po 10s wywalił błąd :D W przypadku platformy AMD w ogóle te wyższe taktowania jakoś się skalują?

Edytowane przez marcinowozniako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że poustawiam najciaśniejsze timinngi jakie się da na tych 3200 i udało się całkiem nieźle je obniżyć. Więcej się już nie bawię:

g8E8dho.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego sam masz tylko 3266 CL14? Mam Ryzena 2600 jak widać, sztuka bym powiedział średnia, bo do tych 4,1GHZ to napięcie ok 1,38-1.4V jest potrzebne a to w połączeniu z Fortisem 3 V2 średnio wygląda temperaturowo. Na 3266 wstał mi system przed chwilą ale już widzę że musiałbym część timingów zwiększyć bo w primie po 10s wywalił błąd :D W przypadku platformy AMD w ogóle te wyższe taktowania jakoś się skalują?

Sam mam 3200mhz aktualnie, ponieważ nic ponad 3200mhz nie idzie stabilnie na moim 1600x :E

Wystarczy, że poszukasz testów w necie i będziesz wiedział, jak się skaluje ;)

Jesteś pewien, że masz stabilny ten RAM? Wiem, że na Ryzenie nie powinno się obniżać tRC poniżej 40 ponieważ powoduje to niestabilność systemu, nie twierdzę, że tak musi być u Ciebie.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 3200mhz aktualnie, ponieważ nic ponad 3200mhz nie idzie stabilnie na moim 1600x :E

 

No to widzisz, mam dokładnie ten sam problem, na 3200 jest OK, wyższe taktowania bootuje, nawet na 3400 CL14 ale stabilności niestety nie ma. Ograniczenia platformy ale z tego co wiem do 3200 skaluje się dobrze, potem to już magia cyferek.

 

Jesteś pewien, że masz stabilny ten RAM? Wiem, że na Ryzenie nie powinno się obniżać tRC poniżej 40 ponieważ powoduje to niestabilność systemu, nie twierdzę, że tak musi być u Ciebie.

 

Narazie nic się nie wysypało a pracuje już z 5h łącznie w między czasie zapuszczając Prime grając w AC Unity, czy testując memtestem przez jakieś 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co Ci wyjdzie bo mnie to ciekawi :] MSI vs AsRock

Niestety na asrocku , musiałem zejść do 2933mhz cl14 , 3200mhz cl14 było stabilne 2 dni, testowałem memtestem parę godzinek 0 błędów, po około 5 uruchomieniach pc, windows się nie wczytywał , błąd kernela, zszedłem z prędkością o oczko czyli 3166mhz jak dobrze piszę i działał znowu 2 dni, po czym ta sama sytuacja , zszedłem teraz do 2933mhz cl14 i jest oki. Na b350 pc mate jednak ten ram pracował zdecydowanie szybciej, a pc nawet się uruchamiał na 3600 cl16 , tylko po chwili wysypywał się windows. Nie chce mi się już zmieniać płyty głównej, bo jednak ram ma dobry potencjał , potwierdzony przez płytę msi. Ps na asrocku kręciłem ram bez kręcenia cpu , a na msi procek był 3.95ghz i ram 3400mhz cl14 ;). Poczekam na aktualizacje biosu. Ps błędy spowodowane kernelem , mogą być przez to , że po zmianach płyt głównych nie robiłem formata ? Bo windows nie miał formata od czasu jak miałem asrock b150m i i5 6600 ;). Z resztą zaraz będę wiedział bo robię formata, może akurat zacznie być stabilny ram.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli asrock ssie :]

 

W sumie nie raz widzialem jak ktos zmienil MSI na inna plyte i zazwyczaj zalowal :D Tak jak ja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje HyperX 2133 CL14 pocisnąłem na 3200 CL15 1,35 V a mogą i więcej 3333 CL16 1,38 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli asrock ssie :]

 

W sumie nie raz widzialem jak ktos zmienil MSI na inna plyte i zazwyczaj zalowal :D Tak jak ja :P

Jakby nie patrzył pod względem szybkości ramu tak, chociaż na k4 trzeba spojrzeć z innej strony, dużo osób ma z nią problem pod względem prędkości ramu, legenda głosi , że albo asrock zrobił za bogatą sekcję jak na poziom płyty , albo właśnie jest problem z prędkością ram, płyta po 4 miesiącach była EOL :). Zmienie płytke za jakis czas, wiec wykorzystam ramik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma pojęcia o oc pamięci to się takie głupotki wypisuje, dałbym Ci mojego mobasa to byś się us.. po pachy i skończył z oc pamięci na niskim zegarku. A w rzeczywistości płyta kończy się na ~4250mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe , że małe doświadczenie, ale na 3400 już ma bootlopy , ram ustawiony wedle kalkulatora ryzen dram , tylko zamiast prędkości 3733 którą mi ten program wskazuję, ustawiałem 3200, bo na 3733 to muszę szukać zworki do resa biosu ;). Najwyższą prędkość jaką widziałem na tej płycie w internecie to chyba 3200mhz cl nie pamiętam dokładnie ale chyba 16

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma pojęcia o oc pamięci to się takie głupotki wypisuje, dałbym Ci mojego mobasa to byś się us.. po pachy i skończył z oc pamięci na niskim zegarku. A w rzeczywistości płyta kończy się na ~4250mhz.

 

Jak się ma intela to może można tak powiedzieć. AMD to trochę inna para kaloszy i ustabilizować ramy powyżej nawet 3200 to już jest wyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj te G.Skille omawiane w temacie: 3200MHz/CL15 Red (F4-3200C15D-16GVR).

X-KOM mi podarował 100 zł do wykorzystania w ich sklepie w ramach przeprosin za anulowane zamówienie to wyszło 599 zł. Cena w porządku. Thaiphoon pokazuje:

xRqm6Xi.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super ;) Osiągi jak trzeba.

Możecie sprawdzić, czy pójdą wyżej na 3400/3466mhz tyle jest teoretycznie w zasięgu Ryzenów 2xxx.

 

BTW polecam obejrzeć film Buildzoida na temat nowych modeli Antec'a który wszedł na rynek RAMu. Mają czelność nazywać te kości Series 3 samsung b-die :lol2:

SZROT jednym słowem :D

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie koniec, zwiększyłem napięcie na troszkę wyższe i zmniejszyłem TRFC na 250 :D na 3400 windows się bootuje ale w primie wywala szybko błędy, musiałbym się pobawić mocno timmingami a żeby to 3400 miało sens to musiały by być tylko trochę wyższę od tych na 3200 a nie wiem czy 3400 utrzyma cl14.

 

8HH6jpR.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale cl16 to jak dla mnie może być dla 3600 a nie na 3400, a na 3600 ani razu mi nie zbootował :D Nie wiem czy mi się chce bawić w wyższe zegary i wyższe timmingi, przyrosty z tego już nie duże a 3200 cl14 na ciasnych timmingach brzmi spoko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3333-3400-3466 cl14 wszystkie bootują ale niestety niestabilne, mimo usilnych starań nie jestem wstanie ustabilizować, być może za małe umiejętności ale nieważne czy cl14,cl15,cl16 jest po prostu niestabilnie, w sensie w benchmarkach bo system bootuje normalnie, żadnych coldbootów, dualbootów nie ma. Za to udało mi się ustabilizować 3266 na stabilnym niskim cl14 z ciasnymi timmingami 14-14-14-22, teraz nawet testuje 13-14-14-22 i też narazie jest stabilnie.

 

MqxOdNB.png

Edytowane przez marcinowozniako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wklej AsrockTiming configu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne masz te timingi. Używasz ty w ogóle kalkulatora, czy e tam? Obniż to SOC do 1.15-1.16 wyżej to raczej pomaga przy stabilizowaniu taktów cpu. Proc ODT daj na 53, Addr cmd daj na 24 Ohm. Vddp daj na 1v. Timingi ustaw z kalkulatora dla b-die preset fast CLDO-VDDP daj na 0.866mv i powinny ruszyć na 3.4 Ghz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz ty w ogóle kalkulatora, czy e tam?

 

E tam :E Próbowałem zbootować na 3400 według ustawień z kalkulatora, nawet się nie był w stanie komputer uruchomić, stwierdziłem że sam będę wiedzieć jakie są najlepsze timmingi dla moich ramów :lol2:

 

i powinny ruszyć na 3.4 Ghz bez problemu.

 

Ależ ruszyły, nawet na 3466 ale niestety bez stabilności w prime. Czasem wytrzymał 25 min w primie, czasem wywalał się po kilku minutach, sekundach w zależności od ustawień.

 

Obniż to SOC do 1.15-1.16 wyżej to raczej pomaga przy stabilizowaniu taktów cpu.

 

No to też właśnie pomaga :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25min w Prime to mógł być brak stabilności od temperatury. Możesz zerknąć z nawuewem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...