Skocz do zawartości
Qwertypp10

Prawdopodobnie Samsung b-die w dobrej cenie.

Rekomendowane odpowiedzi

2666MHz i timingi ręcznie do oporu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to wsadzili BCRC z odpadu i do SPD dopisali BCPB :E To już pewnego rodzaju klasyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, też się na takie natknąłeś? Myślałem, że to był błąd, niedopatrzenie. Myślisz, że robią to specjalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy G.Skille FlareX B-Die maja profil XMP pod Intela?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem nadzieje ze maja oba. Ten pod AMD bedzie mial na pewno luzniejsze timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz 2x bdie to testuj oba na z270. Wstepne mozliwosci poznasz szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x b-die single rank i dual rank do tego jakieś E-die i Microny. Przerobiłem już masę kości znajomych ze 20 sztuk i nigdzie nie było samsungów b-die a tu nagle najtańsze kości na rynku i b-die to mnie po prostu zdziwiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x b-die single rank i dual rank do tego jakieś E-die i Microny. Przerobiłem już masę kości znajomych ze 20 sztuk i nigdzie nie było samsungów b-die a tu nagle najtańsze kości na rynku i b-die to mnie po prostu zdziwiło.

 

Dlatego też nie napalaj się przed czasem i sprawdź co potrafią, nawet jeżeli są to BCRC to możliwości jest wiel. Jedne gruzy się kończą na 3466c18 inne potrafią zrobić 3866c16.

 

Nie zmienia to faktu że zdarzały się sytuacje gdzie Thaipoon pokazywał BCPB, a pod radiatorem siedziały tak naprawdę BCRC, czy robią to celowo nie wiem, ale można sobie samemu dopowiedzieć ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, Flarexy BDie nie startuja na profilu XMP na Z390 

Bzdura, nie te sloty, widać u Intela zrobili to samo - 2 i 4 slot są 1/2. Flarexy mają oba profile, są tak samo Intel XMP 2.0 certified.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, Flarexy BDie nie startuja na profilu XMP na Z390 

Bzdura, nie te sloty, widać u Intela zrobili to samo - 2 i 4 slot są 1/2. Flarexy mają oba profile, są tak samo Intel XMP 2.0 certified.

 

 

Tak z ciekawości na zestawie z sygnaturki te flarexy ruszałeś coś ponad profil XMP? Czy nie bawiłeś się w OC ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie napalaj się przed czasem i sprawdź co potrafią, nawet jeżeli są to BCRC to możliwości jest wiel. Jedne gruzy się kończą na 3466c18 inne potrafią zrobić 3866c16.

 

Nie zmienia to faktu że zdarzały się sytuacje gdzie Thaipoon pokazywał BCPB, a pod radiatorem siedziały tak naprawdę BCRC, czy robią to celowo nie wiem, ale można sobie samemu dopowiedzieć ;)

 

Dobrze prawisz thumbup.gif miałem z tym do czynienia szczerbaty.gif

 

A co sądzicie o tych pamięciach od Hyperx?

www.morele.net/pamiec-kingston-predator-ddr4-16gb-3600mhz-cl17-hx436c17pb3k2-16-1378283/

i wersja RGB

https://www.x-kom.pl...cl17-2x8gb.html

2x8gb 3600MHz cl17 samsungi b-die, ale jest jeden problem? Mianowicie według:

https://www.hardware...-a-1161530.html

Obydwa zestawy są oparte na samsungach BCRC, które jak wyjaśniono na początku tego tematu, to szrot (BCPB i BCPT to chyba "prawdziwe" samsungi b-die) :E Czy w tym wypadku też?

https://www.hardware...2-16-b-die-.png

 

Mam te kości i sobie chwalę, zerknij na sygnaturkę wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, Flarexy BDie nie startuja na profilu XMP na Z390 

Bzdura, nie te sloty, widać u Intela zrobili to samo - 2 i 4 slot są 1/2. Flarexy mają oba profile, są tak samo Intel XMP 2.0 certified.

 

Dobrze wiedzieć, że jednak profile są dwa. Jak masz je na Intelu to zrknij 3600cl15-15-15 bez problemu odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości na zestawie z sygnaturki te flarexy ruszałeś coś ponad profil XMP? Czy nie bawiłeś się w OC ramu?

 

Caly czas chodzily na 3333MHz 14-14-14-30 CR1 z gotowego profilu The Stilt Fast wbudowanego w BIOS w CH7.

 

i8XhSWi.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam aktualnie mobo Asus Maximus XI Gene i będę potrzebował do niej jakieś pamiątki, skłaniam się ku jakimś B-Die. Co polecicie, żeby je OC'nąć na wysokie takty?

2x8 lub 2x16

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz muszę wyjść i się wywstydzić. Szczerze bez bicia nawet nie wiedziałem, że 4000+ jest już "takie" tanie. Temat mamy chyba ogarnięty. Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, coś takiego. Ciekawe kostki. Chłodne i dobre OC już na start. Tylko nie trzymaj ich w XMP. Zacznij od 4000/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP takie złe? Rozumiem najpierw 4000/17 potem podnosić taktowanie, jak nie pójdzie to timingi o jedno w górę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...