Skocz do zawartości
Qwertypp10

Prawdopodobnie Samsung b-die w dobrej cenie.

Rekomendowane odpowiedzi

XMP puści Ci 1.4V na kontroler i pewnie okolice 1.5 na SA. Co z kolei może skutecznie zdegradować/uwalić kontroler. Na takich taktowaniach trzeba koniecznie ustawiać wszystko z palca i z głową. Osobiście szukałbym czegoś w okolicach 4266.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne, najlepiej taktowania i napięcia ustawić samemu. Dzięki wielkie Ghost i Wilk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je odpalisz to wbij do bazy kompatybilności. Jacek zna się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.pepper.pl/promocje/pamiec-ram-gskill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3600-cl19-2x-8gb-166354

 

https://www.pepper.pl/promocje/ddr4-16gb-pc-3000-cl15-inno3d-kit-ichill-rgb-16-gb-3000-mhz-8632-w-amazonde-161663

 

https://www.pepper.pl/promocje/ddr4-corsair-vengeance-low-profile-ddr4-32gb-2-x-16gb-2400-cl14-outlet-157144

 

 

 

Tutaj jest powód takich cen 2x8GB 4000+ :)

 

 

Jak chcesz czystą wydajność, to aktualnie chyba 4400 ma najlepsza cenę. Śmieszne ale taka prawda. Oczywiście warto mieć na uwadze, że 32GB można kupić taniej.

 

 

Płytę bierz MSI Z390I jeżeli nie zależy Ci na czterech modułach ramu a wyciśnięciu maksa z tego co kupisz. Cena bardzo dobra, w pakiecie WiFi AC. Myślę że z tym kośćmi można by na niej fajnie zaszaleć. Ale wyjdzie to poza możliwości większości tutaj obecnych osób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle czy za 700 nie oddawać tridentz rgb 4266 lc19-19... Znajde na to jeszcze kupca w tej cenie?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle czy za 700 nie oddawać tridentz rgb 4266 lc19-19... Znajde na to jeszcze kupca w tej cenie?

 

Jeżeli kupiec nie znajdzie w tej cenie Patriotów 4400CL19 albo uwierzy w wyższość Gskili nad patriotami :)

https://www.ceneo.pl/77118393

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te Patriot Viper Steel 4400 CL19 i jutro mam ostatni dzień na ich potencjalny zwrot.

Czy będą one miały sens z Ryzen 3600 ?

I czy na dobrej płycie B450 można je puścić na max ?

Lub prawie na max, zależnie od tego jaki się okaże kontroler nowych Ryzenów.

Kupiłem je jako taki los na loterii nowej generacji, po newsie że będzie obsługa 4400+

 

Składam uniwersalny komputer do multimediów, casualowego grania w AAA i tytuły simracingowe.

Generalnie wszystko na Ultra, jazda w nocy i w deszczu, czyli występują w obecnym konfigu

znaczne dropy FPS-ów (na i5-3570K @stock i 16GB DDR3 1600).

Mam GTX1080 8GB VRAM, monitor teraz 2560x1080 75Hz, może później 2560x1440 75Hz.

Nie planuję monitorów powyżej 75Hz.

Nie gram w sieciowe FPS-y.

Najpewniej nowy zestaw nie dostanie nic ponad 8C/16T i to raczej na stock + automatyczne OC (boost).

Ale chętnie poeksperymentuję z pamięciami na 4400 MHz z IF 1:1 i IF 2:1.

 

Czy tak wydajne pamięci nie będą przerostem formy dla tej platformy ?

Krytyka mile widziana.

Najchętniej oczekuję podpowiedzi co zoptymalizować w tych planach,

żeby było optymalnie do docelowego 2560x1440 75Hz na Ultra/Max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wbijesz niższe opóźnienia przy niższych taktowaniach to da lepszą wydajność niż te śmieszne 4400 CL19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam zamiar obniżyć timingi, takie porady już znalazłem i te kości podobno schodzą w dół do CL17 przy 4400.

 

Na co mogę liczyć ze słabym CPU R5-3600 (no nie taki słaby bo poziom i7-8700) i takimi RAMami ?

Czy dobrze zakładam, że będę miał minimalne FPS i 1% LOW niemal zawsze w okolicy 75 lub więcej na 1440p i Ultra ?

Tyle mi trzeba do posiadanego monitora i planowanych później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kości 4400 + Z390i + i7 8700 ( nawet bez K ) pozwoli wycisnąć max z tych kości jak byś chciał. Pewnie więcej niż mają w papierach.

 

Ryzeny w połączeniu z tymi modułami pozwolą wycisnąć max z kontrolera CPU. Nie koniecznie z samych kości. Ale szczegóły poznamy dopiero po premierze. Tak to tylko gdybanie czy B450 i Ryzen 3600 pozwolą szaleć tak jak X570 ? Tutaj wiadomo, że 3733MHz lub te 4400MHz z dzielnikie będzie można przycisnąć. Nigdzie natomiast nie ma żadnych informacji czy podobne opcje i możliwości zawitają na starsze chipsety.

 

Ogólnie to informacja i dławieniu IF powyżej 3733MHz już jest słaba, bo może oznaczać sztukę dla sztuki jak zechcemy przebić 4000 na liczniku.

 

 

 

 

Czy dobrze zakładam, że będę miał minimalne FPS i 1% LOW niemal zawsze w okolicy 75 lub więcej na 1440p i Ultra ?

 

RTX 2080TI ? Bo jak nie to samo CPU świata nie podbije jak pchasz się w 100% stabilne 1440P na Ultra ;] Niestety ale budżetowy sprzęt nie pozwala ustawiać bezmyślnie suwaczków na maxa nawet przy takim 1080ti/2080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RTX 2080TI ? Bo jak nie to samo CPU świata nie podbije jak pchasz się w 100% stabilne 1440P na Ultra ;] Niestety ale budżetowy sprzęt nie pozwala ustawiać bezmyślnie suwaczków na maxa nawet przy takim 1080ti/2080.

No to będę się dopasowywał, teraz 1080p Ultra, później 1440p suwaczkami coś koło Max.

GPU, RAM i monitor zostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kości 4400 + Z390i + i7 8700 ( nawet bez K ) pozwoli wycisnąć max z tych kości jak byś chciał. Pewnie więcej niż mają w papierach.

 

Na więcej niż 4500 już wychodzi procesor jako ograniczenie i można oczywiście ratować się voltowaniem vccio i sa, pytanie tylko czy warto.

 

Mówie oczywiście o obecnej platformie intela.

 

Z amd nie opłaca brać nic więcej niż 3600cl16/15 i starać się jeszcze umordować do cl14.

 

Do nowej platformy oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pisałem o nowym R3000.

Już zdecydowałem, że zostawiam Vipery 4400 niezależnie czy są opłacalne.

Zależy mi tylko na dobraniu optymalnej MB i nie będę korzystał z piekielnych zestawów NVMe.

Dlatego poszukuję podpowiedzi, na czym najtaniej, ale skutecznie pogonię 4400 z nowym R3000.

Czekam na testy po 7.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpisywałem Minciu.

Pytanie po co chcesz je tak gonić.

O co chodzi z tymi piekielnymi zestawami nvme?

Najlepsze będą pewnie wszystkie 2 slotówki w jakiś wersjach pro oc. Msi bryluje od jakiegoś czasu. Co jest na teraz pokazane z x570? Impact wraca- to dtx czyli jak miałeś to składać w budce itx z klasycznym miejscem na grafe to się idealnie komponuje. Chcesz coś ze starych płyt by gonić wyżej? Pytanie po jaki czort... Infinity Fabric ci się wtedy przestawia i dlatego już same amd to doradza. Tak wysoki dzielnik to tylko dla picu/epena. Na większośći nowych płyt na ostatnim Computex jaką parowali z 2700x by pokazać kości to były śrubowane 3600cl14 więc narazie tyle ci mogę powiedzieć że crosshair miał 4000mhz. Najwyżej jak się rozczarujesz to powrót do intela.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi z tymi piekielnymi zestawami nvme?

Piekielne NVMe, to dla mnie nowa generacja dysków pod PCIe 4.0, których nie potrzebuję.

Nie mam w tej chwili żadnego NVMe i w pierwszej wersji nowego zestawu nadal ich mieć nie będę.

Generalnie chcę zestawić wydajność pod gry, ale te nisko FPS-owe.

Dla mnie wystarczy 75 FPS w Ultra 2560x1080.

Celuję w R3600.

RAM kupiłem przepłacając do mainstreamu, ale i tak staniał.

Mam zamiar testować różne układy z IF, dla 3600, 3733, ale i 4400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było chyba zaczekać na jakieś testy, zwracając te kości. Bo chcąc to samemu robić trzeba będzie może kolejny raz przepłacić, a to za płyte, a to za chłodzenie jak nie będzie ci się chciało jeszcze binować procesora pod to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wii

Nie rozumiemy się, ja aż tak naukowo nie będę podchodził do tej konfiguracji.

Składam multimedialnego kompa, trochę do gier AAA i symulacji wyścigowych.

Posprawdzam jak RAM będzie działać w różnych konfiguracjach.

Moje RAMy przynajmniej pozwolą na różne warianty.

Nie zakładałem jak większość, że kupię tańsze kości i wycisnę z nich co się da.

Kupiłem wyczynowe kości i chcę do nich dobrać płytę, która pozwoli na różne ustawienia,

a nie że przez nią wszystko będzie do "d" ... bo topologia (o której właśnie się dowiaduję z tego wątku).

Już raz tak zrobiłem i męczę się teraz na stocku.

Kolejna płyta nie będzie wyczynowa, ale ma mieć potencjał do wykorzystania na dłużej.

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy f4-3200c15d-16gvr będą na bdie? Znalazłem kilka różnych źródeł i na reddicie piszą, że zawsze, a na jakichś wyszukiwarkach że różnie. W chwili obecnej do wyrwania za 449 w sklepie na "X" z kodem wakacje.

Edytowane przez gamesiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie, mogę sprawdzić.

Co z tych pamięci można zrobić? Zmniejszyć CL na 14 i zostawić czy jakieś OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BCPB. Nie jest źle. Myślę, że takie 3866 CL16 na tej płycie jest jak najbardziej do ugrania. Okolice 1.4-1.45V. W sumie miałem wątpliwości czy to nie słabsza BCRC bo z tych kitach się pojawiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobra cena :)

 

https://www.morele. net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gvr-860229/

 

chociaż dzisiaj w x-komie można było dorwać za 500zł - ale aż 1 szt. :lol2:

 

Patriot 4400MHz też masowo zniknęły ze sklepów ;) w X-kom się ostały w jeszcze niższej cenie - 689zł ;)

 

https://www.x-kom.pl/p/475611-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-4400mhz-viper-steel-cl19-2x8gb.html?gclid=CjwKCAjw0tHoBRBhEiwAvP1GFQEBXyVRkp7qKaiRXiFtLlkj2tMTkqtkQGxm4DeAGkQydA3UKnzYEhoCfNYQAvD_BwE

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drugie to stara oferta zapewne z czasów kiedy ddr4 było piekielnie drogie, zresztą oferta jest niedostępna więc ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...