Skocz do zawartości
deton24

Polecane SSD & niepolecane 2024 | Bieżące promocje | Ranking 95 modeli | Rozpiska z pamięciami, kontrolerami, DRAM | Nowe gorsze rewizje

Rekomendowane odpowiedzi

Używki z gwarancją sprzedawcy (całe 3 miesiące), bez faktury w cenie netto nowych - bardzo słabo

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD i RAMy lecą teraz z ceny, to co miesiąc temu było okazją to dziś już słaba cena. Nie ma co się napalać. Za 249 zł w x-kom masz teraz:

https://www.x-kom.pl/p/463154-dysk-ssd-transcend-512gb-m2-pcie-gen3-x4-nvme-2280.html

 

https://www.x-kom.pl/p/472008-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-sx6000-lite.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD i RAMy lecą teraz z ceny, to co miesiąc temu było okazją to dziś już słaba cena. Nie ma co się napalać. Za 249 zł w x-kom masz teraz:

https://www.x-kom.pl/p/463154-dysk-ssd-transcend-512gb-m2-pcie-gen3-x4-nvme-2280.html

 

https://www.x-kom.pl/p/472008-dysk-ssd-adata-512gb-m2-pcie-nvme-xpg-sx6000-lite.html

Faktycznie(trochę wypadłem z tematu) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250zl są hynix pc400 512gb. Dobry do RAID. Dwie sztuki są. U gościa co ma zestaw różnych.

 

Ale przy nowych dyskach i ich nurtujących cenach trzeba czekać.

 

Obstawiam zanik SSD 120-250gb w sklepach. W ich miejsce wejdą 512gb i 1tb żeby rozruszać sprzedaż.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250zl są hynix pc400 512gb. Dobry do RAID. Dwie sztuki są. U gościa co ma zestaw różnych.

 

Ale przy nowych dyskach i ich nurtujących cenach trzeba czekać.

 

Obstawiam zanik SSD 120-250gb w sklepach. W ich miejsce wejdą 512gb i 1tb żeby rozruszać sprzedaż.

Całkiem możliwe...

 

A na m.2 sata to wydaje się być najlepszą opcją?

OFC na system tylko,0 gier(wiem był rana za 49zł.ale szybko się sprzedał a i ja nie jestem non stop przy kompie)

 

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-m-2-goodram-120gb-s400u-sata-trim-550mb-s-7836004102

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na system do drugiego kompa na sporafyczne uzywanie albo dla dziadków to obojętnie co nie kupisz, będzie torpeda przy HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na system jak napisałem wcześniej...szukałem i nie znalazłem nic tańszego oraz godnego uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten micron 1300 mnie interesuje,ale kiepsko z dostępnością jest.

 

Wersja 256GB jest już w kilku miejscach w cenie poniżej 200 zł, ale 512GB - słabiutko i cena dwukrotnie wyższa. A szkoda, bo też mnie zainteresował - ale nie na tyle, by dopłacać stówę zamiast MX500 Cruciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wersja 256GB jest już w kilku miejscach w cenie poniżej 200 zł, ale 512GB - słabiutko i cena dwukrotnie wyższa. A szkoda, bo też mnie zainteresował - ale nie na tyle, by dopłacać stówę zamiast MX500 Cruciala.

Te tanie wersje to wersje bez SED. Ja bym brał MX500 bo kostek ten micron nie ma etlc tylko zwykłe.

Dzięki za info :) Było trochę problemów z tą adata su800, ludziom padała od tak ale w sumie każdy producent miał i ma jakieś wtopy...

Padały kontrolery ale trefna seria trafiła również do su900 i cruciala mx500. Wtedy zdaję się u nas poszło sześć mx500. Teraz jest ok zarówno z adatą jak i crucialem choć nigdy nie wiesz jaki leżak kupujesz :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tanie wersje to wersje bez SED. Ja bym brał MX500 bo kostek ten micron nie ma etlc tylko zwykłe.

Padały kontrolery ale trefna seria trafiła również do su900 i cruciala mx500. Wtedy zdaję się u nas poszło sześć mx500. Teraz jest ok zarówno z adatą jak i crucialem choć nigdy nie wiesz jaki leżak kupujesz :P

 

Dzięki, aczkolwiek dalsza część wpisu lekko mnie zaniepokoiła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w

To nie wiedziałem, opieram się na info z pierwszego postu,że nowsze kości 96 warstwowe,ale to przy zwykłym użytkowaniu mogą wyjść jakieś kolosalne różnice ? :)

Nie. Oba mają konsumenckie kostki, tyle że MX500 bardzo dopracowane 64l, a Micron nowsze, jeszcze słabo dopracowane 96l (maja problemy z uzyskiem). Ogólnie chodziło mi o to, że oba są na konsumenckich kostkach

Micron ma tą zaletę, że ma większe TBW ale w efekcie bardziej przeznaczenia, a nie OP i ostrej selekcji jak w eTLC z serii enterprice. Są też wersje z SED ale one są droższe i ta akurat to jest bez choć to dla niektórych nie ma znaczenia.

Dzięki, aczkolwiek dalsza część wpisu lekko mnie zaniepokoiła ;)

Nie masz powodu się niepokoić bo skala nie była wbrew pozorom niepokojąca ;)

Ogólnie oba są dobrymi propozycjami ale MX500 ma dłuższą gwarancje i SED w prównaniu tych tańszych sklepowych wersji 1300 i jest trochę szybszy. 1300 będzie miał większe TBW.

Najśmieszniejsze, że x-kom w notce przy produkcie (opisie nie danych) sugeruje, że sprzedawana przez nich wersja ma SED, a z pn wynika, że nie ma :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycebuliłem ale nie wiem czy dobrze zrobiłem... :hmm:

Szczegóły zamówienia

Kategoria Produkt Kod producenta Cena brutto Liczba sztuk Wartość brutto

Dysk SSD ADATA Outlet 256GB SATA SSD Premier Pro SP900 M.2 2280 ASP900NS38-256GM-C 89.00 zł 1 89.00 zł

Sposób dostawy wysyłka - przedpłata - 9.90 zł 1 9.90 zł

Sposób płatności przedpłata na konto - 0.00 zł 1 0.00 zł

Razem do zapłaty: 98.90 zł

Sposób dostawy: odbiór w Paczkomacie

Sposób płatności: przedpłata na konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-kom było dzisiaj 30 sztuk 970 Evo 1TB za 499. Załapał się jakiś farciarz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego tak się interesujesz tym dyskiem ?

 

Jeżeli pytanie było skierowane do mnie - to dlatego, że mam jedynie złącza SATA na przedpotopowej płycie Asus P5K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie kupuj tej Adaty SU630. To dziadostwo na QLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie kupuj tej Adaty SU630. To dziadostwo na QLC

 

I tak nie brałem jej pod uwagę, ale dzięki za ostrzeżenie.

 

Wziąłem Cruca MX500 na Amazonie, wychodzi ok. 280 zł czyli jak u brzoskwinek, a obsługa klienta chyba jednak poziom wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...