Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Heinrich07

Maślanka, kefir, jogurt...?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko do fanatyków kaszy jaglanej czy innego kurczaka. Od kilku miesięcy sam zwracam uwagę na to, co je - produkty pełnoziarniste, mąki kukurydziane etc. I stąd pojawia się u mnie pytanie, czy "robię to dobrze". Jem dużo warzyw i owoców (nie liczę kcal, pewnie i tak zjadam za mało, na siłkę tez nie chodzę - dużo biegałem, pracę mam 3/4 za biurkiem, 1/4 fizyczną i tam spalę tych kalorii), ale w mojej diecie jest trochę nabiału. Krótko mówiąc - serki wiejskie na kolację (ale te z tłuszczem 3%), w pracy jogurt (oczywiście nie sam), a po obiedzie do uzupełnienia (wcześniej między obiadem a kolacją, ale zmieniły mi się godziny pracy) maślanka z bananami i orkiszem - koktajl. Czy nie za dużo nabiału? Generalnie źle się po tym nie czuję, jest super wręcz, zero problemów trawiennych, nie tyję, jest ok. Tylko pytanie, czy właśnie nie przytyję? Stosuję raz w tygodniu cheat day, pochłaniam wtedy dosłownie wszystko i do tej pory też bez brzucha, ale wolę się upewnić z uwagi na nabiał. Wcześniej zamiast maślanki było mleko 0,5% do koktajlów, ale zrobiłem zamiankę.

 

Z góry dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś ile masz lat, wzrostu i wagi, oraz czy masz jakieś przeciwwskazania dietetyczne. Każdy ma inny metabolizm, poobserwuj więc siebie przez jakiś czas i zobacz, czy nie przytyjesz. Normy białka na kg masy ciała znajdziesz w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...