Forum PCLab.pl: Maślanka, kefir, jogurt...? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Maślanka, kefir, jogurt...? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Heinrich07 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Sierpień 2018 - 16:51

Mam takie pytanko do fanatyków kaszy jaglanej czy innego kurczaka. Od kilku miesięcy sam zwracam uwagę na to, co je - produkty pełnoziarniste, mąki kukurydziane etc. I stąd pojawia się u mnie pytanie, czy "robię to dobrze". Jem dużo warzyw i owoców (nie liczę kcal, pewnie i tak zjadam za mało, na siłkę tez nie chodzę - dużo biegałem, pracę mam 3/4 za biurkiem, 1/4 fizyczną i tam spalę tych kalorii), ale w mojej diecie jest trochę nabiału. Krótko mówiąc - serki wiejskie na kolację (ale te z tłuszczem 3%), w pracy jogurt (oczywiście nie sam), a po obiedzie do uzupełnienia (wcześniej między obiadem a kolacją, ale zmieniły mi się godziny pracy) maślanka z bananami i orkiszem - koktajl. Czy nie za dużo nabiału? Generalnie źle się po tym nie czuję, jest super wręcz, zero problemów trawiennych, nie tyję, jest ok. Tylko pytanie, czy właśnie nie przytyję? Stosuję raz w tygodniu cheat day, pochłaniam wtedy dosłownie wszystko i do tej pory też bez brzucha, ale wolę się upewnić z uwagi na nabiał. Wcześniej zamiast maślanki było mleko 0,5% do koktajlów, ale zrobiłem zamiankę.

Z góry dzięki za opinie.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Sierpień 2018 - 19:05

Nie podałeś ile masz lat, wzrostu i wagi, oraz czy masz jakieś przeciwwskazania dietetyczne. Każdy ma inny metabolizm, poobserwuj więc siebie przez jakiś czas i zobacz, czy nie przytyjesz. Normy białka na kg masy ciała znajdziesz w internecie.

Strona 1 z 1