Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smokofenek

Trzy monitory w jednym kompie

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam taką zagwózdkę. Posiadam obecnie dwa monitory Dell U2515H. Ale dual screen przestaje być mi wystarczający. Dość często nie mam gdzie coś dać, bo nie chcę wciskać miniaturek okien, tylko przynajmniej 1/3 lub 1/4. No ale nie będę pisał rozprawki czemu chcę trzeci monitor.

 

Tym, który jest na celowniku teraz jest ViewSonic VX3276 czarny 2K.

 

Dla osób, którym się nie chce wchodzić w linki: Zarówno Dell, jak i ViewSonic mają po dwa wejścia HDMI oraz jeden DisplayPort/Mini DP.

Mam obecnie podpięty jeden na HDMI, drugi na DP.

 

Ten monitor od VS ma lepszy czas reakcji, bo aż 4 razy krótszy, nie ma obracania i jest 4KHD, a nie QHD jak moje. Oba są 16:9.

 

Czytałem trochę tego tematu, ale tutaj dowiedziałem się głównie, ŻE się da. Była mowa o różnych przejściówkach, ale chcę konkretnie do mojego przypadku.

Czy to, że monitory są różnej firmy/modelu i mają inną rozdzielczość/czas reakcji ma jakieś znaczenie? Kupiłbym trzeci identyczny, ale nie ma ich w sprzedaży.

 

Od razu mówię, że nie chcę grać na 3 monitorach. Jeden monitor będzie odpalał gry, reszta nie. Pracuję na wielu oknach, dlatego chciałbym mieć kolejny monitorek.

 

Teraz jednak takie pytanie. Czy trzeci monitor nie spowoduje spadku wydajności (na pulpicie/poza grami)? Kartę mam R9 280. A co z odpalaniem gier? Niestety nowy monitor musi zostać tym głównym (bo nie da się mu obrócić ekranu pionowo, a zamierzam pracować w ten sposób, że monitory boczne będą ustawione w pionie, a jedynie środkowy w poziomie. Pomijam fakt, że monitor ma wyższą rozdzielczość, więc gry będą przez to gorzej chodziły. Chodzi mi o samo używanie 3 monitora... czy to dużo zmniejszy wydajność? Bo obecnie na dual screen mam odpalone przeglądarki i nic. Czy gdy okna będą na wierzchu na dodatkowym ekranie, to wiele pogorszy?

 

Od razu wspomnę też, że mam zamiar te monitory "zabrać ze sobą" do przyszłego nowego kompa z lepszą kartą itp. Ale na razie zostanie on z obecnym. Czy lepiej właśnie poczekać na zbudowanie tego nowego kompa? Tyle że wtedy problem mógłby być z dostępnością monitora, który może zniknąć z rynku. Tak właściwie to ledwo znalazłem monitor, który mi odpowiada (cena/jakość), bo półtorej tysiąca dać mogę, ale nie za coś, co ma nie mieć podstawowych funkcji. Chociaż ten akurat nie ma jednej ważnej (obracanie ekranu), ale to się da przeżyć. Reszta była albo za 2+ tysiąca, albo blisko tej kwoty, albo w ogóle nie pasowała mi co do funkcji.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferuj najpierw podłączanie po DP i powinno wszystko działać bez problemu.

 

Co to konkretnie za model karty i z jakimi wyjściami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze te delle maja wyjscia DP i wspierają Daisychain, więc jeśli chodzi o wyjścia, możesz to załatwić w taki sposób i obędzie się bez przejściówek (pierwszy monitor wpinasz do GPU, drugi do pierwszego). Wtedy, ten nowy, trzeci wpinasz po HDMI i problem solved. Co do wydajności to nie umiem się wypowiedzieć, ale nie wierze że w zadaniach produktywnych karta graficzna by sobie nie poradziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że trochę po dniach piszę, ale jakoś miałem zapracowany tydzień. Myślałem, że to miesiąc temu napisałem.

 

Co to konkretnie za model karty i z jakimi wyjściami?

Karta jest od... ASUS R9 280 Series. Wyjścia... wiem, że na pewno HDMI i DP, bo te dwa monitory są podpięte właśnie pod to. Ma jeszcze chyba coś podobnego do VGA, tylko musiałem w starym monitorze przejściówkę kupić... ale nie pamiętam jak to się nazywa. Żeby było cyfrowe. Inna ilość pinów, ale podobne do VGA było.

 

 

Z tego co widze te delle maja wyjscia DP i wspierają Daisychain, więc jeśli chodzi o wyjścia, możesz to załatwić w taki sposób i obędzie się bez przejściówek (pierwszy monitor wpinasz do GPU, drugi do pierwszego). Wtedy, ten nowy, trzeci wpinasz po HDMI i problem solved. Co do wydajności to nie umiem się wypowiedzieć, ale nie wierze że w zadaniach produktywnych karta graficzna by sobie nie poradziła.

Aaa, czyli przyjaciółka mi dobrze mówiła, że mogę podłączać monitor do monitora. Tylko nie byłem pewien czy dobrze mówi. W takim razie będzie łatwiej niż sądziłem :D Ale wolałem zapytać mimo wszystko.

 

Dzięki Wam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo właśnie próbuję sobie daisy chainować. Problem w tym, że nie rozumiem jak.

Mam podłączyć pierwszy monitor przez HDMI czy jak? Bo jeśli dobrze rozumiem, daisy chain wymaga mini DP i DP out... problem w tym, że jeśli użyję mini DP na monitorze numer 1, to jedynie zostają mi wyjścia DP in, DP out i dwa HDMI. A kabel dołączony w zestawie to kabel mini DP na DP. DP podłączam do kompa, a mini DP do monitora. Więc to wciąż zużyje mi port HDMI w komputerze.

 

EDIT: Dobra, nie ważne. Miałem do monitora 1 dać DP out, a do 2 dać mini DP, a ja dałem na odwrót i nie dość, że mi nie działało, to wyglądało jak bezsensowny pomysł. Teraz rzeczywiście przez PC --miniDP-DP--> Monitor 1 --DPout-miniDP--> Monitor 2 działa. Świetne rozwiązanie, naprawdę. Zwłaszcza, że mam jeszcze Switcha podłączonego do monitora 1 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwieram ponownie, gdyż niestety... mam już trzeci monitor i tu leży problem.

 

Właśnie się dowiedziałem, że powyżej 60Hz, to tylko na DP. No więc muszę swoje Delle podłączyć na HDMI. Pierwszy podłączony, ale przez to nie działa już Daisy Chain. Więc pytanie z początku:

 

Jakaś przejściówka czy coś, abym mół drugiego Della na HDMI lub DP podłączyć? Kupiłem trzeci monitor aby mieć ich trzy, a wyszło, że mam tylko dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...