Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

typol

Wirtualny obraz oryginalnej gry.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam grę TES IV: Oblivion game of the year edition. Problem w tym, że grałem w to pare lat temu a w nowym komputerze nie posiadam cd roma. Chciałem zrobić sobie obraz płyty i zainstalować ją z dysku przenośnego. Problem leży w tym, że przy odpalaniu instalacji wyskakuje informacja o zabezpieczeniu Securom. Robiłem obraz alcoholem i zaznaczyłem opcje zabezpieczeń securom. Przy tworzeniu obrazu płyty w informacjach wyskoczyło, że nie da się wykonać analizy DPM. Obraz się wypala jednak nadal ta sama informacja przy próbie odpalenia. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

Jeśli posiadasz Oryginał możesz pobrać kopię zapasową z internetu podobno to nie jest wtedy piractwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz Oryginał możesz pobrać kopię zapasową z internetu podobno to nie jest wtedy piractwo

z pobraną grą są problemy z jej spolszczeniem, a na dysku posiadam spolszczenie i podstawki i dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz Oryginał możesz pobrać kopię zapasową z internetu podobno to nie jest wtedy piractwo

A podobno jak winda spada i podskoczysz w odpowiedniej chwili to się nie zabijesz.

Ktoś jeszcze jakieś nieprawdziwe urban legend ma?

 

Edycja cyfrowa na Muve kosztuje teraz 45 zł. Na Steam też co rusz są promocje, gdzie pewnie za grosze można wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podobno jak winda spada i podskoczysz w odpowiedniej chwili to się nie zabijesz.

Ktoś jeszcze jakieś nieprawdziwe urban legend ma?

 

Edycja cyfrowa na Muve kosztuje teraz 45 zł. Na Steam też co rusz są promocje, gdzie pewnie za grosze można wyrwać.

interesuje mnie polska wersja językowa tej gry. dodatkowo brak dodatków, które posiadam i mnie interesują. zależy mi na zrobieniu obrazu płyty, inaczej nie stworzyłbym tego tematu.

 

edit

 

 

zrobienie obrazu zabezpieczonej płytki zależy od nagrywarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zapytać januszów, którzy nie kupują na Steamie, bo to "wypożyczanie gier, a na płycie jest na zawsze" :lol2:

 

Ale do rzeczy.

Miałem niedawno bardzo podobny problem ze starym słownikiem specjalistycznym, który miałem zarchiwizowany w formie obrazu cue-bin. Miałem to zrobione dlatego, że na niczym poza win XP nie chciał się z płyty instalować. Niestety było tam zabezpieczenie, securom właśnie.

Do niedawna większość lepszych programów do uruchamiania obrazów, z daemon tools na czele, miało opcje emulacji securomów, stardisków i innych pierdół, które kiedyś były mocne, a potem nagle stały się bezużyteczne. Musisz sobie po prostu zainstalować taką starą wersję alcohola, daemon tools lub czegoś w tym stylu. Powinna to być wersja tak sprzed 3-5 lat, bo ten rodzaj zabezpieczeń to już naprawdę zapomniana historia.

 

EDIT:

Obraz zrobisz byle czym. To nie problem. Potrzebna jest tylko emulacja zabezpieczeń, o której pisze powyżej, żeby potem z tym obrazem coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zapytać januszów, którzy nie kupują na Steamie, bo to "wypożyczanie gier, a na płycie jest na zawsze" :lol2:

 

Ale do rzeczy.

Miałem niedawno bardzo podobny problem ze starym słownikiem specjalistycznym, który miałem zarchiwizowany w formie obrazu cue-bin. Miałem to zrobione dlatego, że na niczym poza win XP nie chciał się z płyty instalować. Niestety było tam zabezpieczenie, securom właśnie.

Do niedawna większość lepszych programów do uruchamiania obrazów, z daemon tools na czele, miało opcje emulacji securomów, stardisków i innych pierdół, które kiedyś były mocne, a potem nagle stały się bezużyteczne. Musisz sobie po prostu zainstalować taką starą wersję alcohola, daemon tools lub czegoś w tym stylu. Powinna to być wersja tak sprzed 3-5 lat, bo ten rodzaj zabezpieczeń to już naprawdę zapomniana historia.

 

EDIT:

Obraz zrobisz byle czym. To nie problem. Potrzebna jest tylko emulacja zabezpieczeń, o której pisze powyżej, żeby potem z tym obrazem coś zrobić.

mógłbyś mniej więcej opisać jak zrobić tą emulacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba by zapytać januszów, którzy nie kupują na Steamie, bo to "wypożyczanie gier, a na płycie jest na zawsze" :lol2:

 

Sorry, ale nazywanie ludzi, którzy kupują sobie normalne wersje dla wartości kolekcjonerskiej Januszami to jest niezłe przegięcie.

 

Januszami można nazwać ludzi, którzy za free odbierają klucze Steam, a później je opychają za grubą kasę na Allegro. To jest Januszostwo. Od kiedy kupowanie fizycznych nośników to Januszostwo? scratchhead.gifscratchhead.gifscratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to akurat wykonania obrazu Alcocholem nie dotyczy, ale SecuROM wraz z którąś aktualizacją przestał działać.

Trzeba wpisać w cmd jako admin:

sc start secdrv

Inaczej może nie odpalić w ogóle nawet z oryginału, jeśli nie dostał patcha NO-CD od twórców gry (np. Undercover).

Generalnie z włączeniem zaawansowanej emulacji z obrazu w DT, pomimo włączonej opcji w gotowym obrazie może być problem.

Generalnie SPDT jest wtedy wymagane, a dla Windows 10 swego czasu wcale nie było. Bodaj nawet już jest, ale w tym czasie po cichu wycięto je z darmowej wersji DT, i ostatnią która to obsługuje jest

DTLite4491-0356.exe

https://drive.google.com/file/d/0B5bjlJmEocOlaEdaVW95dUJQNE0/edit

która zaś z SPDT dla W10 pewnie nie będzie działać, o ile w ogóle będzie, ale nie sprawdzałem.

W tej sytuacji wypalenie gotowej płytki wydaje się być sensowym posunięciem.

Warto się upewnić czy aby nie posiadamy jakiegoś starego Alcochola, który na nowej Windzie może dobrze nie śmiga.

Może też cokolwiek ma do tego wspomniana komenda, ale wątpię.

Jak posiadamy też jakiś stary komputer, to może na nim pójdzie ta analiza DPM.

Jeśli nie, awaryjnie można spróbować zamontować obrazy z gotową samą analizą DPM, po instalacji gry, licząc na to że będą działały, bo nie ma takiej pewności.

https://drive.google.com/drive/folders/1cj3nGUHdcG_IsXaVXA89T8y5__exeSEX?usp=sharing

A kopię płyty można zrobić po prostu raczej przez kopiuj wklej na osobny nośnik, a nie analizą DPM, a nawet przez zwykłe ISO, jeśli to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

A podobno jak winda spada i podskoczysz w odpowiedniej chwili to się nie zabijesz.

Ktoś jeszcze jakieś nieprawdziwe urban legend ma?

 

Edycja cyfrowa na Muve kosztuje teraz 45 zł. Na Steam też co rusz są promocje, gdzie pewnie za grosze można wyrwać.

 

STEAM nie posiada polskiej wersji językowej gier: TES III: Morrowind, TES IV: Oblivion, Fallout 3. Do Obliviona i Fallout 3 są spolszczenia (sam wyciągnąłem z płytowych wydań) niestety PL Cenega i STEAM ENG maja inne pliki .exe tzn jak się zostawi plik .exe ze STEAMa to nie ma polskich znaków natomiast jak się zapoda .exe od Cenegi to włącza się SecuROM i woła o płytę aby rozwiązać problem należy pobrać miniImage obrazy płyty tzn. Oblivion-teeny.iso

 

 

PS:

 

deton24 Deamon Tools jedynie w wersji 10 działa poprawnie na Windows 10 z tym że to już nie jest DT bo jest wykastrowany i nie emuluje już zaawansowanych zabezpieczeń. Ja korzystam na Win 10 z VirtualDVD.

 

Sorry, ale nazywanie ludzi, którzy kupują sobie normalne wersje dla wartości kolekcjonerskiej Januszami to jest niezłe przegięcie.

 

Januszami można nazwać ludzi, którzy za free odbierają klucze Steam, a później je opychają za grubą kasę na Allegro. To jest Januszostwo. Od kiedy kupowanie fizycznych nośników to Januszostwo? scratchhead.gifscratchhead.gifscratchhead.gif

 

No to odpal gry z SecuROM na Win 10 o sorry nie da się bo zabezpieczenie zbyt mocno ingerowało w system i Microsoft usunął wsparcie. A co do nowszych tytułów to co z tego że kupisz kolekcjonerskie wydanie jak w pudełku i tak masz klucz STEAM/Origin/Uplay i twoje wydanie kolekcjonerskie warte jest tyle samo co zwykły klucz steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do nowszych tytułów to co z tego że kupisz kolekcjonerskie wydanie jak w pudełku i tak masz klucz STEAM/Origin/Uplay i twoje wydanie kolekcjonerskie warte jest tyle samo co zwykły klucz steam.

 

 

O których grach mówisz? Bo na pewno nie grach AAA.

 

SecuROM odpalisz bez problemów na Win 10. W Internecie masz masę poradników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O których grach mówisz? Bo na pewno nie grach AAA.

A tak z ciekawości, jakie gry AAA nie mają wymogu podpięcia pod jakiś serwis?

Bo ja już co prawda mało pudełkowych edycji kupuję, ale jak do tej pory wszystkie moje ostatnie nabytki na PC w tej formie wymagały podpięcia do jakiegoś serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 w wersji pudełkowej chyba.

Generalnie nawet z GOGa jest DRM-less i można przenosić bez dowiązania do konta.

GOTY z wysyłką na Allegro za 5 dych jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to akurat wykonania obrazu Alcocholem nie dotyczy, ale SecuROM wraz z którąś aktualizacją przestał działać.

Trzeba wpisać w cmd jako admin:

sc start secdrv

Inaczej może nie odpalić w ogóle nawet z oryginału, jeśli nie dostał patcha NO-CD od twórców gry (np. Undercover).

Generalnie z włączeniem zaawansowanej emulacji z obrazu w DT, pomimo włączonej opcji w gotowym obrazie może być problem.

Generalnie SPDT jest wtedy wymagane, a dla Windows 10 swego czasu wcale nie było. Bodaj nawet już jest, ale w tym czasie po cichu wycięto je z darmowej wersji DT, i ostatnią która to obsługuje jest

DTLite4491-0356.exe

https://drive.google.com/file/d/0B5bjlJmEocOlaEdaVW95dUJQNE0/edit

która zaś z SPDT dla W10 pewnie nie będzie działać, o ile w ogóle będzie, ale nie sprawdzałem.

W tej sytuacji wypalenie gotowej płytki wydaje się być sensowym posunięciem.

Warto się upewnić czy aby nie posiadamy jakiegoś starego Alcochola, który na nowej Windzie może dobrze nie śmiga.

Może też cokolwiek ma do tego wspomniana komenda, ale wątpię.

Jak posiadamy też jakiś stary komputer, to może na nim pójdzie ta analiza DPM.

Jeśli nie, awaryjnie można spróbować zamontować obrazy z gotową samą analizą DPM, po instalacji gry, licząc na to że będą działały, bo nie ma takiej pewności.

https://drive.google.com/drive/folders/1cj3nGUHdcG_IsXaVXA89T8y5__exeSEX?usp=sharing

A kopię płyty można zrobić po prostu raczej przez kopiuj wklej na osobny nośnik, a nie analizą DPM, a nawet przez zwykłe ISO, jeśli to zadziała.

 

SPDT działa dla Windows 10 i to w nowych wersjach tj. 10.6, ja bym jednak radził uważać z używaniem SPDT pod Windows 10. Może spowodować problemy z kontrolerem magazynów w systemie Windows, w efekcie wszystkie operacje wymagające dostępu do dysków mogą albo trwać po 4-5 minuty, albo będą trwać w nieskończoność, uniemożliwia to częśto odpalenie wielu programów tj. 3DMark, CPU-Z, HWInfo64, sam explorer też może się zawieszać wręcz uniemożliwiając start systemu...

Długo z tym walczyłem ostatecznie wywaliłem SPDT i problem zniknął, nie mam pojęcia czy to już naprawili, przestałem ufać zaawansowanej emulacji z Daemona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z choinki się urwałeś?

A SecuROM jak dokleisz do tego obrazu w Nero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...