Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pepe32

canon 5d mark 4 dla "zaawansowanego laika"

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

zachciało mi się zmian ponieważ mój stary Canon G9 padł zafundowałem sobie Canona 5D mark 4 z EF 24-70mm f/2.8L II USM

i mam 2 pytania

1.duży jest problem z "nauczeniem" się robienia poprawnych fotek?

2. czy ten obiektyw dobrze mi doradzili czy może zwrócić i kupić ten ze stabilizacją EF 24-105mm f/4L IS II USM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj wyrażenie "poprawne fotki".

Tym obiektywem jesteś w stanie zrobić zdjęcia na okładkę najlepszych istniejących magazynów mody, czy miesięczników o podróżach. Mówiąc szczerze, pani Annie Leibovitz używa/używała gorszego. Wyguglaj sobie ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem lustrzanki ostatnie 7 lat na G9 robiłem a że ceny spadły do rozsądnych sum to kupiłem sobie taki zestaw

boje się tylko że nie poradzę sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie staż na forum, pomyślałbym że trollujesz. Ale może i tak to jest taka prowokacja ;)

Zakładając przez chwilę, że piszesz prawdę, to kupiłeś sobie zestaw pozwalający na dużo. Jak się boisz go, zawsze możesz zwrócić do sklepu, gdyż nawet najlepszy istniejący aparat jest tylko prostackim narzędziem w rękach osoby go obsługującej i sam z siebie żadnych dobrych fotek nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1.duży jest problem z "nauczeniem" się robienia poprawnych fotek?

 

 

 

Czyli co? robisz teraz niepoprawnie fotki?

Kwestia kadrowania, światła oraz pomysłu na dane zdjecie.

Aparat jest tylko narzędziem które w jakiś sposób ci to może pomóc, ale bez podstawowej wiedzy nawet najlepszy aparat ci nie nie da.

Czytaj to tak " że takie samo zdjecie możesz zrobic bardzo ale to bardzo wiekowym aparatem typu canon EOS 400D "

Więc jeśli masz jakieś pojęcie o tym to będziesz tym i tym robił poprawne zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawic "auto" i cieszyc sie o wiele lepszymi zdjeciami niz z iphone, powinno wystarczyc :)

To trochę jak kupić szybkie auto i jeździć tylko na pierwszym biegu ;)

Fotografia to nie jest inżynieria rakietowa. Jest teraz tyle dostępnych materiałów, choćby na YouTube, że przy odrobinie chęci się podstawy ustawień i kompozycji ogarnie, a reszta to praktyka i pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? robisz teraz niepoprawnie fotki?

Kwestia kadrowania, światła oraz pomysłu na dane zdjecie.

Aparat jest tylko narzędziem które w jakiś sposób ci to może pomóc, ale bez podstawowej wiedzy nawet najlepszy aparat ci nie nie da.

Czytaj to tak " że takie samo zdjecie możesz zrobic bardzo ale to bardzo wiekowym aparatem typu canon EOS 400D "

Więc jeśli masz jakieś pojęcie o tym to będziesz tym i tym robił poprawne zdjecia.

 

nigdy nie miałem kontaktu z ustawieniami manualnymi czasu naświetlania, przysłony, iso itd. teraz po prawie 3 miesiącach treningów

zaczynam łapać co i jak. oczywiście oglądam filmiki z instrukcjami na YouTube ale no nie to samo jak w rzeczywistości

tak mogłem kupić 400D ale za niewiele więcej kupiłem 5D dałem niecałe 1300 euro + 900 za obiektyw. ale z tego co się dowiedziałem

brak gwarancji w europie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym to z przymrużeniem oka. Nawet w Azji tak tanio nie jest, czy też w szemranych sklepikach na wysepkach południa Europy. Przynajmniej jeżeli chodzi o aparaty nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak kupić szybkie auto i jeździć tylko na pierwszym biegu ;)

Fotografia to nie jest inżynieria rakietowa. Jest teraz tyle dostępnych materiałów, choćby na YouTube, że przy odrobinie chęci się podstawy ustawień i kompozycji ogarnie, a reszta to praktyka i pomysły.

 

Wystarczy przeczytać instrukcję obsługi, wszystko jest jasno wytłumaczone, co do czego służy i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...