Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DarasXX

Thin PC i serwer ftp przez internet.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających ten wątek. Mam drobny problem z thin pc od fujitsu. Chciałbym zrobić z niego serwer na pliki. Konkretnie to FTP ale nie po sieci lokalnej a dostępny również w internecie.

 

Pc to futro s550-2

2gb ddr2 2gb flash a na nim win 2009 embedded i dodatkowe gb wpięte na usb. W przyszłości zastąpie pendrive jakimś większym dyskiem.

 

Mam wgrany filezilla server i nie do końca wiem jak to zrobić by działało. Wiem że najlepiej mieć stałe ip co posiadam i trzeba przekierować port 21 na jakiś inny co próbowałem już. Ktoś wie jak na filezilla postacić ftp z dostępem przez neta a nie po lokalnej sieci?

 

Jak widać poniżej mam dostęp tez przez team viewer co ułatwia mi wprowadzenie zmian zdalnie, więc będę w stanie nawet za pośrednictwem telefonu coś zmienić :)

 

Bez_tytu_u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Port 21 masz przekierować nie na "jakiś inny" tylko ten sam ale na IP komputera gdzie jest ftp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

FTP to porty 20 i 21. A dla trybu pasywnego takze powyzej 1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje i nic nie działa :/ nawet wyłączenie firewalla na serwerze...

 

Router to nokia g240w-c

 

Bez_nazwy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz publiczne IP? Bo napisałeś, że stałe a to nie to samo. I dla pewności - IP serwera ftp to 192.168.1.71?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres wewnętrzny to 192.168.1.71 po którym łączę się z ftp po lokalnej sieci, a jeśli pytasz czy mam zewnętrzny IP poza wewnętrznym to oczywiście że mam.

 

1242135455235qwertyuio.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inea standardowo z tego co kojarzę nie daje zewnętrznego IP i musisz do nich zadzwonić.

Bez zewnętrznego IP przekierowanie portów nic nie da.

Uprzedzając pytania. Team Viewer działa, bo połączenia idą przez ich serwery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale skoro inea nie daje zewnętrznego IP to nie powinno czasem mi nie pokazywać go? bo tu jak widać IP zewnętrzne jest widoczne, chyba że źle interpretuje posiadanie IP zewnętrznego. Jeśli tak to będę musiał jutro chwilkę poświęcić na infolinii inei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IP które pokazuje strona internetowa zgadza się z IP, które pokazuje router przy porcie WAN?

Bo strona musi podać jakiś adres zewnętrzny, ale czy jest to twój indywidualny adres, czy dzielony ze pięćdziesięcioma innymi osobami to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z pracownikiem inei i cytuje go: "przy podpisywaniu Umowy bez wyboru opcji IP zmiennego publicznego jest za NATem. Także nie jest publiczne."

 

tylko kwestia zmiennego IP, warto zmieniać na IP zmienne? czy dać sobie siana i bazowac na tym jak mam + hamachi ewentualnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec zmienne IP (nawet przyznam, ze bywa przydatne). A za sprawa DynDNS rozwiazesz problem ze zmiennym IP probujac polaczyc sie z zewnatrz i nie znajac aktualnego IP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mając obecnie stałe IP z NAT jest szansa na udostępnienie w sieci ftp czy raczej odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przekombinujesz to tak.

Musisz zrobić reverse SSH na jakiś VPS z publicznym IP, ustawić tam odpowiednie routy i w teorii się da :)

Ale raz, że to dodatkowy koszt (VPS) a dwa, że konfiguracja dla kogoś nieobeznanego z tematem może sprawić kłopoty.

Plusem za to będzie konieczność korzystania z FTP over SSH, więc zawsze to jakieś szyfrowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej pozostanę w tym przypadku przy połączeniu lokalnym a np. w przypadku potrzeby skorzystania poza domem na lapku odpale hamachi i wtedy po lokalnym IP się połączę bezpośrenio, bo hamachi zasymuluje mi połączenie lanowe na pc i wychwyci serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...