Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kronos30

AOC AGON AG352UCG6 Curved

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. Przekopałem trochę tematów w tym kilka dotyczące tego monitora. W każdym razie polecany był inny np LG. Chciałbym poznać wasze opinie dotyczące samego monitora jak i firmy AOC, dystrybucją w Polsce z tego co patrzyłem na ceneo zajmuje się morele i xkom. Na youtube monitor wychwalany pod niebiosa ocena 9/10, ale też rzuciły mi się negatywne opinie użytkowników, że kolory brzydkie albo problem z gwarancją/reklamacją. Aktualnie pracuje na IPS Eizo fs2434 ale chciałbym się przenieść na coś nowego i większego dostosowanego chociażby do rtx 2080 którego planuje również dokupić w najbliższym czasie. Uprzedzając pytanie to nigdy nie pracowałem z rozdzielczością 21:9 ale mam nadzieję, że się dostosuje.

 

Monitor głównie do grania i chciałbym żeby kolory były w miarę ok może nie na miarę IPS ale przyzwoita matryca. Nie zależy mi na 244 hz itp, wystarczy 100-120 bo gram głównie w rts, rpg, strategie (wolna akcja).

 

Mój budżet to 3-3,5k + g-sync (chciałbym z g-sync bo jak już kupuje tak drogi monitor chciałbym żeby fajnie współpracował z grafiką która też będzie droga)

 

ps. Dużo też zależy od tego czy iść w rozdzielczość 3440 x 1440 czy tańsza opcja 2560 x 1440 (aczkolwiek tutaj na dużej przekątnej z bliska można dostrzec pikselozę tak zrozumiałem z jednej recenzji która dotyczyła AOC agony 35 cala ale w rozdziałce właśnie 2560 x 1440)

 

Chciałbym się też dowiedzieć czy każda gra z automatu będzie skalowana do 3440 x 1440 i musiałbym np schodzić z ustawieniami gry?

Każda porada będzie cenna, chciałbym żeby zakup był przemyślany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod pytanie. Czy ktoś posiada ten monitor i mógłby opisać wrażenia?

 

 

Mój Dell S2716DG ma już dwa lata i zacząłem myśleć o zmianie na coś z lepszymi kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pomieszałeś z rozdzielczościami.

 

1440p na 34-35" wygląda tak samo jak 1440p na 27" zwykłego wide.

 

1080p już jest wyraznie bardziej rozmyte, nie ostre w tych rozmiarach co wyżej.

 

 

Tak więc 27" WQHD jest ok.

34-35" UWQHD też jest ok i niemal identycznie jak wyżej.

 

Ta sama wysokość monitorów.

 

 

 

W testach nowa wersja AOC wypadała dużo lepiej niż stara bez cyfry 6 na końcu. Była bardziej równomierną. Ale nie widziałem jeszcze matrycy czasów reakcji ekranu. Stara wersja miała do 57ms z tego co pamiętam. A to już jest bardzo dużo. Mój Philips z podpisu zamykał się w 36ms? To też nie jest rewelacja. Ale lepiej niż ponad 50ms.szukajcie czasów przejść w kolorach 0-50. Tak będą oznaczone.

 

Co do kompatybilności z grami. Tylko Blizzard aktualnie ma jakiś problem z UltraWide.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem model AG352QCG z niższą rozdzielczością i bez g-syncu. Nie polecam po przesiadce z Eizo. Czerń trochę wpada w granat, ale jest dobra. Najgorsze są kolory, jak na TN. Ludzkiej skóry nie umie odwzorować. Zamiast człowieka białego pokazuje chińczyka. Dodaje od siebie taki cytrynowy odcień. Do tego duży backlight bleeding. Pod kątem mocno świeci, oświetlony od niego cały pokój wieczorem. Wszystko jest takie wyostrzone, mnie to raziło. Tydzień wytrzymałem, oczy od niego mnie bolały i poszedł. Już nawet lepszy jest w BenQ XR3501. Ta sama rozdzielczosc, kolory granicach tolerancji, 144Hz. Czerń nie jest dobra, tak głęboka jak IPS lecz niebieska. Do tego żadnej ergonomii. Jednak dało się dłużej wytrzymać i bez bólu oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet lepszy jest w BenQ XR3501. Ta sama rozdzielczosc, kolory granicach tolerancji, 144Hz.

 

żadna ta sama rozdzielczość. Wybierając do 35" ( w tym przypadku ten cały benq) rozdzielczość kiepskawą tj. 2560 x 1080 to porażka. Lepszy ten aoc mimo tych kolorów ale za to z rozdziałką 3440 x 1440. Kto przy zdrowych zmysłach do 34", 21:9 ładuje UWHD. Przy 34-35" to tylko UWQHD a nie jakieś dziadowanie na 2560x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię że ta sama to mój model AOC. Rozdzielczosć dla mnie nie stanowiła jakiegoś wielkiego problemu, tym bardziej przy 1050ti. Kolory dla mnie nieakceptowalne, ale jeszcze gorsze było to że on taki rażący był. Wolę jednak niską rozdzielczość, a ładne kolory. Oczywiscie UWQHD lepsze, przy czym wtedy trzeba czcionki powiększać bo za małe są w tym rozmiarze. Wszystko zależy od ceny, UWHD jest zdecydowanie tańsze. Na pewno wybiorę to niż monitor 16:9 z nawet 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię że ta sama to mój model AOC. Rozdzielczosć dla mnie nie stanowiła jakiegoś wielkiego problemu, tym bardziej przy 1050ti. Kolory dla mnie nieakceptowalne, ale jeszcze gorsze było to że on taki rażący był. Wolę jednak niską rozdzielczość, a ładne kolory. Oczywiscie UWQHD lepsze, przy czym wtedy trzeba czcionki powiększać bo za małe są w tym rozmiarze. Wszystko zależy od ceny, UWHD jest zdecydowanie tańsze. Na pewno wybiorę to niż monitor 16:9 z nawet 4k.

 

 

BZDURA :) UWQHD 34" wszysto w pełni czytelne bez skalowania.

 

Przewaga nad UWHD 35" wyraźna i to bardzo. Zupełnie inna ostrość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam 3840x1600 na 37,5 calach więc taka sama wielkość jak UWQHD 34". Dla mnie to za mała czcionka. Nie chcę siedzieć nosem w ekranie, tylko dobrze widzieć z odległości przynajmniej 80cm bo za duży ekran zeby bliżej siedzieć i cały ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej dobiera się optymalną odległość do ekranu przy 37.5".

 

Nie słyszałem nigdy, żeby ktoś miał problemy z textem na 27" WQHD ani na 34-35" UWQHD.

 

A sam jestem krótkowidzem. Ale też chyba nie siedzę 80cm od ekranu. Raczej 60-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze są kolory, jak na TN.

Czyli nie mam co zmieniać na niego mojego Della...

Jest dostępne coś podobnych możliwościach (G-Sync 100Hz+) i lepszymi kolorami w cenie do 3500-4000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/66318267

 

Czasem zbliża się do 4000zl.

 

 

Albo:

https://cenowarka.pl/asus-rog-swift-pg348q-90lm02a0-b01370-a1276261.html?hloc=pl

https://cenowarka.pl/acer-predator-x34p-um-cx0ee-p01-a1761232.html?hloc=pl

 

 

 

VA + Gsync 34" na panelach Samsunga nie ma na razie na rynku. Jak odpuścisz gsync to masz jeszcze:

https://cenowarka.pl/?cat=monlcd19wide&xf=11940_34~14591_34401440~14702_100Hz

 

 

 

Albo BenQ na nieco innym panelu AUO z pseudo HDR (tylko dalej od AUO):

https://cenowarka.pl/benq-ex3501r-9h-lgjla-tse-a1705888.html?hloc=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że niektórzy tutaj nigdy na tym monitorze nic nie działali a wypisują bzdury.

 

Zgoda, że kolory są słabsze niż IPS. Przesiadłem się z IPS 4K / 27cali na AG352QCG6 więc mam porównanie.

Nie mniej jednak kolory AG352QCG6 są bez porównania lepsze niż matryc TN, jak ktoś widział obie matryce w akcji to nie pisałby takich głupot.

 

Zawodowym grafikom tego monitora bym nie polecił ale do grania jest idealny. Odświeżanie 120Hz i G-Sync robi robotę. Czarny kolor to czarny a nie granatowy... bez przesady.

Gra w FIFA19 jest rewelacyjnie miodna. Przetestowałem około 10 gier nie starszych niż 3 lata i każda idealnie działa w 21:9.

 

Rozdzielczość natywna jest mniej wymagająca dla GPU niż 16:9.

Wiedźmin w 4K 21:9 odpalony na ultra ze wszystkim hairworksami - 70 - 80fps / GTX 1080ti.

 

No dla mnie monitor rewelacja.

Jeśli już miałbym zmieniać to zdecydowanie zostaje przy UWQHD a jedynie zmieniam na szybką matrycę IPS z odświeżaniem 144H + G-Sync. Tyle, że taki sprzęt to już konkretny hajs.

Zdecydowanie 35 cali to tylko UWQHD. Mniejsza rozdzielczość będzie po prostu kiepsko wyglądać. Zresztą... monitorów 35" z natywną UWHD jest bardzo niewiele. Dla mnie praktycznie monitory 16:9 mogą już nie istnieć.

 

Jak przychodzę do pracy i widzę na biurku standardowe 23" to czuję się, jakbym z laptopa korzystał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakieś problemy z jakością matrycy? Dead pixele, zabrudzenia itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie odpisywałem trochę bo byłem zajęty pracą i "graniem". Posiadam od miesiąca AOC AGON AG352UCG6 i jestem bardzo zadowolony. Obok AOC mam Eizo fs2434 na IPS i jakoś strasznej różnicy nie widzę w jakości kolorów, może trochę na plus IPS ale nie są to jakieś wielkie różnice. Na duży plus g-sync, zrobił genialną robotę w KCD gdzie klatki nie trzymały 60 fps, średnio 40-50. Minusem jest tylko to że patrząc z boku ekran jest brzydki ale to akurat żaden problem bo w zakrzywiony ekran patrzy się na wprost. Zaletą IPS jest to że możemy patrzeć pod różnymi kątami.

 

Wrażenia z grania na 35 calowym monitorze mega ale decydując się na zakup trzeba mieć minimum 1080ti żeby pograć w miarę na wysokich ustawieniach.

 

Nawet teraz zagrywam się w BF1 i grafika powala plus przewaga bo można więcej zobaczyć na ekranie. Np Overwatach ma taki problem że gra została rozciągnięta ale Blizzard niestety olewa 21:9.

 

Miałeś jakieś problemy z jakością matrycy? Dead pixele, zabrudzenia itp.?

 

 

Monitor z x-kom przyszedł fabrycznie zapakowany po odpaleniu wszystko w porządku. Przetestowałem programem np Eizo Monitor Test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet teraz zagrywam się w BF1 i grafika powala plus przewaga bo można więcej zobaczyć na ekranie. Np Overwatach ma taki problem że gra została rozciągnięta ale Blizzard niestety olewa 21:9.

 

 

Dla Blizzarda jesteś cziter :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Blizzarda jesteś cziter :)

 

O ile w SC2 byłoby to jakieś udogodnienie tak w FPS-ach nie rzuca się to w oczy. No ale niestety 3440 jest dosyć mocno rozciągnięte i możemy zobaczyć pikselozę ale blizzard nie pomyślał o tym że i tak mam przewagę nad innymi bo wszystko jest 3x większe niż na fullhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zablokować 4:3 bo nie każdy ma w domu 16:9 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego AOCa i jest to dość dziwny monitor. Najpierw opiszę co mnie w nim drażni. Na starcie złapałem bad pixela, smuży bardziej niż moja poprzednia 10 letnia TNka, która nawet overdrive'a nie miała. Jakość podświetlenia jest taka sobie, ale to norma przy tego typu monitorach. Cały ekran posiekany jest poziomymi, delikatnymi liniami, lekko jaśniejszymi niż sam pixel. Zostało to ładnie opisane w tej recenzji:

 

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-ag352ucg6/

 

We did not observe any dynamic interlace pattern artifacts, although we did observe fairly faint static interlace patterns on some shades. These shades appeared with faint horizontal bands of an alternating slightly lighter and slightly darker variant of the intended shade. This was only noticeable if the monitor was observed quite closely and easiest to spot on medium-light shades (smoke or fog in a game, for example). Sensitity varies, but these shouldn’t really catch the attention of most users from a normal viewing distance. We also observed some ‘flickering’ inversion artifacts when certain patterns were displayed. These aren’t all that uncommon, particularly on high refresh rate monitors. We occasionally noticed this when browsing certain websites that displayed certain patterns. We didn’t notice it when gaming except in a specific isolated example on BF1. The material texture on the top of the airship caused the monitor to flicker, as shown in the video below.

 

Tyle że w praktyce jest to widoczne nie tylko na szarym tle, ale też na innych kolorach o zbliżonej jasności. Nie widać tego tylko na mocno jasnych i mocno ciemnych barwach. Dalej, przy niskim FPSie obraz mruga, ale wygląda na to że każdy monitor z gsync tak ma, ciekawostka że dowiesz się tego tylko od użytkowników takich monitorów, ale nie z recenzji. Równomierność podświetlenia nie jest zbyt fajna, ale lata świetlne przed tym co oferują podobne ekrany na IPSach.

 

Co dobrego. Ogólnie to, że powyższe problemy nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu monitora. Gra się dobrze, pomimo że czasem widać overshot z overdrive. Filmy ogląda się rewelacyjnie, szczególnie te w proporcjach 21:9, żadnych czarnych pasów. Rozdzielczość 3440x1440 daje całą masę miejsca na okna, można śmiało podzielić ekran na dwie połowy, na jednej odpalić jakiś kurs, na drugiej jakieś IDE i wszystko się elegancko mieści. DPI 106 pixeli na cal dupy nie urywa ale niskie też nie jest, pixelozy nie ma.

 

Kontrast, 2000:1 robi różnicę, sceny z kolorami o różnej jasności wyglądają bardzo dobrze. Czerń i podświetlenie lepsze niż na IPSach.

 

 

W zasadzie, to jaki byś monitor 21:9 nie wziął, to zawsze będą jakieś problemy, na Redicie jest sub na temat tych ekranów, sporo idzie się dowiedzieć i zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego AOCa i jest to dość dziwny monitor. Najpierw opiszę co mnie w nim drażni. Na starcie złapałem bad pixela, smuży bardziej niż moja poprzednia 10 letnia TNka, która nawet overdrive'a nie miała. Jakość podświetlenia jest taka sobie, ale to norma przy tego typu monitorach. Cały ekran posiekany jest poziomymi, delikatnymi liniami, lekko jaśniejszymi niż sam pixel. Zostało to ładnie opisane w tej recenzji:

 

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-ag352ucg6/

 

We did not observe any dynamic interlace pattern artifacts, although we did observe fairly faint static interlace patterns on some shades. These shades appeared with faint horizontal bands of an alternating slightly lighter and slightly darker variant of the intended shade. This was only noticeable if the monitor was observed quite closely and easiest to spot on medium-light shades (smoke or fog in a game, for example). Sensitity varies, but these shouldn’t really catch the attention of most users from a normal viewing distance. We also observed some ‘flickering’ inversion artifacts when certain patterns were displayed. These aren’t all that uncommon, particularly on high refresh rate monitors. We occasionally noticed this when browsing certain websites that displayed certain patterns. We didn’t notice it when gaming except in a specific isolated example on BF1. The material texture on the top of the airship caused the monitor to flicker, as shown in the video below.

 

Tyle że w praktyce jest to widoczne nie tylko na szarym tle, ale też na innych kolorach o zbliżonej jasności. Nie widać tego tylko na mocno jasnych i mocno ciemnych barwach. Dalej, przy niskim FPSie obraz mruga, ale wygląda na to że każdy monitor z gsync tak ma, ciekawostka że dowiesz się tego tylko od użytkowników takich monitorów, ale nie z recenzji. Równomierność podświetlenia nie jest zbyt fajna, ale lata świetlne przed tym co oferują podobne ekrany na IPSach.

 

Co dobrego. Ogólnie to, że powyższe problemy nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu monitora. Gra się dobrze, pomimo że czasem widać overshot z overdrive. Filmy ogląda się rewelacyjnie, szczególnie te w proporcjach 21:9, żadnych czarnych pasów. Rozdzielczość 3440x1440 daje całą masę miejsca na okna, można śmiało podzielić ekran na dwie połowy, na jednej odpalić jakiś kurs, na drugiej jakieś IDE i wszystko się elegancko mieści. DPI 106 pixeli na cal dupy nie urywa ale niskie też nie jest, pixelozy nie ma.

 

Kontrast, 2000:1 robi różnicę, sceny z kolorami o różnej jasności wyglądają bardzo dobrze. Czerń i podświetlenie lepsze niż na IPSach.

 

 

W zasadzie, to jaki byś monitor 21:9 nie wziął, to zawsze będą jakieś problemy, na Redicie jest sub na temat tych ekranów, sporo idzie się dowiedzieć i zobaczyć.

 

 

W tej cenie ciężko znaleźć podobny monitor bo albo w większości pchają freesync albo robią typowe monitory pod multimedia, do pracy. Co do g-synca może masz zbyt zawyżone ustawienia albo włączony v-sync bo u mnie takich problemów nie ma (początkowo nieumiejętnie go ustawiałem i obraz szalał), a odpalałem wszystko. Co do bad pixela to miałeś pecha, można go zawsze i na każdym monitorze czy telewizorze złapać. Do jakości podświetlenie się nie wypowiem bo w życiu miałem 4 monitory więc porównania nie mam do innych. Każdy człowiek ma inne odczucia i przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pecha to i palec w d** złamie...Kupiłem wczoraj monitor, podłączyłem wszystko pięknie, zero bad pixeli bb nie widoczny jak dla mnie a miałem wcześniej IPS więc wiem co mówie. Obraz żyleta ale nagle zdałem Sobie sprawę że nie działa mi dolne podświetalnie led, tyle działają dolne nie...Napisałem do pomocy polecili reset który oczywiśćie nic nie dał i jak chce to moge reklamować. Oczywiśćie mogę skorzystać z 14 dniowego zwrotu ponieważ monitor kupiony przez neta ale zbytnio nie chce bo boje się że koleny moze przyjsc z bad pixelami lub z dużym BB Głupi teraz jestem i nie wiem w którą stronę iść :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna na biurku choinka, czy dobry monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna na biurku choinka, czy dobry monitor?

 

Dlatego zostawiam i ewentualnie pojdzie na gwarancje przed jej koncem , moze na nowy wymienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie jeżeli mam jeden monitor 60Hz do przeglądania YT oglądania filmów etc. w czasie rozgrywki to czy drugi monitor będzie obsługiwał w pełni te 120Hz i G-sync. Drugie pytanie, na jakiej matrycy AOC będzie mniejszy ghosting i z którą jest na dzień dobry mniej problemu z IPS czy MVA (mój piec dostarczył mi ich tyle, że chociaż monitor by mógł ich zaoszczędzić). Na koniec czy w ogóle jest sens iść w taki monitor na 8086k @5.0 i RTX 2080 XC oba puszczone na wodę? W sensie czy sprzęt mi uciągnie taką rozdzielczość? Ostro myślę między bohaterem tematu a AOC AGON AG271QG..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

Dlaczego chcesz kupić AOC AGON AG271QG, przecież ta konstrukcja ma ponad 2 lata i cenowo stoi w miejscu, nic nowszego nie wyszło ? shocked.gifSam go posiadam, co prawda od 2 lat, jestem bardzo zadowolony, ale wg mnie są nowsze lepsze nowości na rynku, np nowy (odpustowy) Aoruss.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...