Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iziDeV

Afterubuner a 1050ti Zotac mini

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko, mam Zotac 1050ti mini (wersja bez dodatkowych kabli zasilania i ogólnie taka bieda wersja).

zdy20Z6.jpg

To są moje ustawienia OC, a przynajmniej póki mam włączonego AB, po wyłączeniu resetuje mi się limit temperatur - dlaczego?

To samo jest z ustawieniami wentylatorów. Na kartach amd czegoś takiego nie miałem, ustawienia zostawały przy wyłączonym afterburnerze.

 

Dodatkowo ustawiam niby 100% core voltage - ktoś ma info ile to jest dokładnie dla tej karty? Bo w OSD praktycznie nic sie nie zmienia, wyniki te same - a nawet bym powiedział że bardziej spadają przy core voltage 100% i OC niż na stocku.

 

Mimo tego że napięcie spada to wyniki po OC są troche lepsze (szału nie ma, czego wymagac od tej karty).

 

Dużo ludzi pisze ze daje rade na tej karcie wrzucić prędkosc pamieci +1000, a u mnie juz przy 500 są artefakty nawet w głupim heaven benchmark 4.

 

Ps. Takie napiecie ma pod obciazeniem +/- 980mV bo skacze troche. Zegary spadają momentami nawet do 1740mhz, ale to i tak wyzej niz na stocku.

hWFexY8.jpg

 

Ehh jakby OC kart zielonych nie mogło być tak proste i przyjemne jak RXów od AMD gdzie to co ustawisz jest cały czas i koniec, ustawisz za dużo to wywala - tutaj nigdy nie wiesz kiedy za duzo, kiedy za malo, i jakie beda zegary ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to trafiła Ci się taka sztuka i tyle nic więcej nie zrobisz co do ustawień z afterburnera w tle nie działa Ci jakiś inny program od ustawień karty?

 

temp limit ustaw na maxa nie będzie Ci zrzucać zegarów

 

pokaż zrzut ekranu z gpu-z przy benchmarku z zakładki sensors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to trafiła Ci się taka sztuka i tyle nic więcej nie zrobisz co do ustawień z afterburnera w tle nie działa Ci jakiś inny program od ustawień karty?

 

temp limit ustaw na maxa nie będzie Ci zrzucać zegarów

 

pokaż zrzut ekranu z gpu-z przy benchmarku z zakładki sensors

 

 

Nie mam nic innego do sterowania GPU.

 

Temp limit resetuje sie przy wylaczeniu AB, wiec nic to nie daje.

 

Masz tu z troche nizszymi ustawieniami, wywalilem core voltage na 0 skoro i tak nic nie zmieniał, a ustawienia zmnijeszylem bo nie chcialem ryzykowac bsodem w grach rankingowych.

 

10fa447ca2b65.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz zielone PWR w GPU-Z ?

 

To Power Limit ogranicza OC i zrzuca zegary pod obciążeniem.

 

No i profilu nie zrobiłeś, tylko zaznaczyłeś "start"

 

Pokaż Nvidia Inspektora:

 

4967770100_1535469338_thumb.jpg

 

 

Inspektor: https://www.guru3d.com/files-details/nvidia-profile-inspector-download.html

 

 

Jak uruchamiasz Inspektora, wyłącz Afterburnera, bo się wszystko pokiełbasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e0ZZ2oX.jpg

 

Wiesz co zauwazylem w inspektorze? Ze temp limit zostaje na 97 po wylaczeniu AB, ale zmienia sie spowrotem na 83 jesli znowu odpale AB i nie ustawie od razu spowrotem limitu na 97 ;D Swoja droga nie wiem czemu default clocki pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Afterburner odznacz:

 

2lk688z.jpg

 

i zapisz profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki :) Teraz zostaje 97st. Chociaż i tak pewnie nic to nie da, nie wyciśnie się z tej karty więcej :P

Mogłaby ta karta chociaż mieć półpasywność, pewnie instalacja takiej opcji nic nie kosztuje, a poskąpili :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokombinować z biosem karty zmieniając go na inny od Zotaca.

 

Jaki masz numer biosu karty ?

 

Poszuka się w bazie biosów i wgra inny lepszy, jeżeli jest.

 

Baza bios:

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/

 

 

BTW... ja mam oryginalnie taka pukawkę:

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/188331/gigabyte-gtx1060-3072-160809

 

A teraz mam bios z tej karty:

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/196131/196131

 

 

1928590100_1535631955_thumb.jpg

 

2425159600_1535632279_thumb.jpg

 

5218868600_1535632509_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem na początku o jakimś biosie który uruchomiłby półpasywność :D Ale olewam to, i tak jest cicha w idle, a pewnie długo z nią nie zostane, w sumie to juz dawno mialem ja sprzedac, bo miala to byc tylko taka 'przejsciowka' po sprzedaniu RXów górnikom :lol2: Ale jako że grało mi się na niej dobrze bo praktycznie przestałem grać w gry AAA, była cicha, nie kręciła zasilacza to została ze mną na dłużej :D Przy najbliższej okazji planuje wymienić na coś innego także nie będę się bawił z biosami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...