Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snoopher

Komp sam się wyłącza i włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jak w temacie, ostatnio coraz częściej wywala mi kompa, bez powodu, błędu, jakby ktoś mi reset wcisnął na obudowie.

Występuje to tylko w trakcie grania, GTA Online, Doom ostatnio i Far Cry 5.

 

W linku przesyłam log z HWiNFO - https://drive.google.com/open?id=1Yifgx1b3-CU2AAC0JhLDK2ylEp0lPEb5cJH4lW_8P6I - to jest przed uruchomieniem gry i po restarcie już.

 

Co do sprzętu:

 

Antec Edge GOLD 550W (polecony chyba nawet tutaj na forum)

i5-6600K ( OC wyłączone )

MSI Z170A Gaming M3

Pamięć Kingston DDR4 8GB 2400MHz CL15 HyperX FURY Non-ECC ( x2 )

Gigabyte GTX 1080 WF 3 OC

 

Możliwe, że to wina zasilacza, a może listwy, pamięć?! Napięcie 12V wydaje się ok

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

 

EDIT

No, dobra, grzebie i czy to normalne, że do zasilacza idzie jakby 7pin, a do karty normalnie 2x8pin(6+2)?

Niepokoi mnie to 7pin, ale nawet tam żaden przewód nie idzie.

 

https://drive.google...ew?usp=drivesdk

https://drive.google...ew?usp=drivesdk

 

Żeby było jeszcze dziwniej (w/g mnie) to w tej 7-o pinowej końcówce, w jeden pin są dwa przewody wetknięte.

 

OCCT przy teście PSU praktycznie natychmiast wywala kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź na nim co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam, mieszkam na zadupiu chyba zostaje mi kupno nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pamieci ram !

 

 

 

 

 

Mam Ryzena 1600 i gskill 3200mhz cl14 BD , latały na 12 12 12 24cl 2933mhz.

 

Odszedłem od kompa i monitor się wygasił, wracam i nie chce się wybudzić (zwiecha), wyłączyłem go przyciskiem.

Dobra, włączam i nie chce się zbotować, za trzecim razem wchodzi w tryb awaryjny z dostępem do biosu. Wchodzę do biosu i resetuje ustawienia.

Komp się włącza, po chwili w systemie zwiecha, wchodzę jeszcze raz, odpalam przeglądarkę i youtuba, komp się wyłączył, dodatkowo wcześniej nie widział słuchawek. Myśle sobie co do ku**y, wszystko działało miesiącami. Sprawdzam wydajność pamieci w aida64 z ciekawości jak wolno działają na stock ustawieniach, pamieci przechodzą test wydajności i dostrzegam, że wydajnośc jest bardzo niska, jakby działała tylko jedna kość w single channel. Sprawdzam w systemie i pokazuje dostępne 8gb ram, a mam 16gb. I od razu gdy to zobaczyłem wiedziałem przez co te zwiechy i preblem z botem. Wyłączyłem kompa i zamieniłem pamieci slotami, odpaliłem i ruszył, pamieci przeszły test w aida64 juz jako dual channe. Wiec wszedłem do biosu i przywróciłem ustawienia oc z zapisanego profilu i odpaliłem kompa i wszystko działa jak ta lala.

 

Masakra, nerwicy można dostać :lol2:

A to wszystko z dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci chyba ok. Memtest przeszły, a normalnie w dualu działają (slot 2 i 4) i pokazuje się normalnie 16GB, z różnicą, że ja nic nie kręcę.

 

U mnie to raczej wina zasilacza była, bo jak już po raz któryś mi się wysypało to pojechałem i kupiłem nowy zasilacz (a miała być tylko karta graficzna) no i wydatki się zwiększyły :E

Póki co nic się nie dzieje. Widocznie 550W było za mało na GTX 770 (moja wcześniejsza karta) i teraz GTX 1080.

 

Złośliwość elektroniki - a żeby było śmiesznie to przez ponad 2lata nic się nie działo. Myślałem, że to temp jak było ciepło, ale były w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałeś problem? Ja mam podobny problem z 6700k + GTX1080Ti i tak samo mi wywala w CSsie i czasami w fortnite. Inne gierki ok. Nie wiem czy to jest do końca problem z PSU bo test przeszedł, linia 12V na mierniku 11,99 pod obciążeniem bez skoków. Podkręciłem procesor delikatnie i nagle przestało wywalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj włączyć XMP w BIOS'ie, mi na trochę pomogło.

Ostatecznie okazało się, że zasilacz niedomagał.

Pojechałem, kupiłem nowy z zapasem i teraz bez zająknięcia.

 

Wcześniej chodził z tym samym prockiem i GTX 770, przez ponad 2 lata ok, aż nagle zaczęło się resetować. GPU musiałem zmienić na 1080 i było w sumie gorzej, bo szybciej się to działo, na poprzednim GPU mogłem pograć z godzinę, dwie, a stress testy od razu prowadziły do resetu.

Zaznaczę, że napięcia też były ok, temperatury również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP włączony. Objawy podobne jak u Ciebie że przez ok 2 lata chodziło ok dopiero po ok 2 mc od założenia LC w kompie zaczęło wywalać :/ Wymieniłbym aby przetestować ale niestety nie mam skąd wziąć inny na zmianę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...