Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RozeQ

Program wyłączający komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję aplikacji, która będzie wyłączać komputer po upływie danego czasu. Coś ala beniamin tylko, że darmowy i może być o wiele mnie rozbudowany.

Chciałbym, żeby ten program zliczał łączny czas siedzenia przy komputerze danego dnia (nie, że młody zresetuje kompa i ma na nowo 2h).

Dobrze byłoby aby program ten był w jakikolwiek sposób chroniony tak aby nie mógł go wyłączyć.

Jakieś wcześniejsze powiadomienie o wyłączeniu komputera też mile widziane.

Macie coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tym by istniał darmowy program tego typu.

Aczkolwiek, 45 zł za roczną licencje to nie jest jakiś duży pieniądz by ograniczyć młodego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste rozwiązanie - umożliwić logowanie w danych godzinach z poziomu systemu.

https://www.pcworld.pl/porada/Windows-7-ograniczenia-czasowe-w-uzywaniu-komputera,366091.html

 

Do tego możesz zrobić sobie prosty skrypt uruchamiający proces shutdown od momentu zalogowania. W połączeniu jednego z drugim masz efekt jaki chcesz. Tanio i szybko. Podejrzewam, że trochę bardziej zaawansowany skrypt badałby datę ostatniego logowania i jeśli byłaby dzisiejsza to by od razu wyłączał/wylogowywał komputer :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspersky Safe Kids.

 

Taka opcja była też wbudowana bodaj albo w Windows 7, albo w Windows 8, ale w kolejnej wersji Windowsa ją usunęli (czy raczej przenieśli do chmury, ale chmura do tego to jak strzelanie z armaty do muchy, by z tego skorzystać, musisz dziecku założyć konto Microsoftu, co już samo w sobie jest trochę absurdem).

 

To, co jest "w standardzie" w Windowsie to tylko uniemożliwienie logowania w określonych godzinach, nie ograniczy to czasu korzystania do x minut rozpocząwszy o dowolnej porze w ciągu dnia i z możliwością przerwy.

 

A ten program od Kasperskyego zdaje się, że nawet w darmowej wersji taką możliwość daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Matematyka. Zakladajac 5x 1000 PLN na produkt. promka1: 999 PLN oszczednosci = placisz 4k + 1 PLN promka2: 600 PLN zwrotu = placisz 5k, dostajesz 600 zwrotu.   Ale jak juz masz produkty, powiedzmy po: 5000, 4000, 2000, 2000, 1000, to sie robi ciekawiej: promka1: 999 PLN oszczednosci promka2: 1680 PLN zwrotu  
    • Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze  tak więc to też pewnie nie to. 
    • Masz bardzo atrakcyjny budżet, dla tego zaproponuję przesiadkę z obecnego seta na nowy. Trzeba zmienić płytę, procesor i pamięci. Płyta: https://allegro.pl/oferta/asrock-z790-pg-riptide-s1700-4ddr5-hdmi-dp-atx-15304451907 Procesor: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-14600kf-14-generacja-box-14527986633 Pamięci: https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html Napisz, jaki masz zasilacz. Stare graty sprzedasz na allegro i będzie jakiś zwrot gotówki  
    • 😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości. A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"?  Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów   Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...