Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kammel19

Nieoryginalny bios?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na allegro płytę ASUS P8H61-M LE/USB3 wymontowaną prawdopodobnie z jakiegoś nieużywanego komputera przeznaczonego dla firm. Wszystko działa jak należy, ale nurtuje mnie parę rzeczy. Na początku bios był w języku niemieckim więc zakładam, że "nowe" podzespoły ściągane właśnie z Niemiec. Zresetowałem ustawienia, ustawiłem co chciałem jednak dalej nie dają mi spokoju 3 rzeczy. Przede wszystkim bios ma oznaczenie zupełnie inne niż dostępne dla tej płyty biosy, mianowicie 9920. Dodatkowo przy starcie systemu 2 razy pojawia się logo prawdopodobnie jakiejś firmy i nie jest to ASUS. Poza tym pomimo prób wyłączenia i ustawienia dysku SSD jako pierwszego w biosie nadal przy starcie bootuje Realtek Ethernet Network czy coś takiego. Spotkał się ktoś z czymś takim? Innym biosem niż powinien być? Czy mogę zmienić bios na oficjalny ze strony producenta, nie będzie problemów i zachowają się ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachowaniu jakich ustawień Ci zależy?

 

Wgraj czysty, najnowszy bios od producenta, ale na wszelki wypadek zrób backup obecnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy akurat nic ważnego, tylko używam ssd+hdd i nie chciałbym, żeby się coś stało. Pamiętam, że musiałem ustawić AHCI, a tego chyba nie można zmieniać jak już jest system zainstalowany. Jak zostawię sam SSD z systemem przy zmianie biosu to będzie wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Poza tym pomimo prób wyłączenia i ustawienia dysku SSD jako pierwszego w biosie nadal przy starcie bootuje Realtek Ethernet Network czy coś takiego. Spotkał się ktoś z czymś takim? Innym biosem niż powinien być? Czy mogę zmienić bios na oficjalny ze strony producenta, nie będzie problemów i zachowają się ustawienia?

Wyłącz bootowanie PXE, może być w oddzielnej opcji, poszukaj.

Ja bym zostawił BIOS tak jak jak jest, bo wgranie softu nie do konca zgodnego może uwalić płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ta dziwna firma to "medion"?

oni do swoich kompów zamawiali custom biosy u producentów, często okrojone z funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...