Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lazyturtle

Nowy komputer nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Składam komputer od kilku tygodni i po złożeniu pojawił się pewien problem. Kiedy odpalam komputer pojawia mi się komunikat "F1 F2 devices changed( cpu or memory )" lub udaje mi się wejść do biosu jednak w obu przypadkach komputer zawiesza się i konieczny jest restart. Nie można kliknąć f1 lub f2 ,a po CTRL ALT DEL i trzymaniu Del jest tylko czarny ekran . Części są używane jednak nie wszystkie.

Najpierw myślałem że problemem jest nieaktualny bios jednak byłem w serwisie profesjonalnym i wgrali najnowszą wersję ( zdążyłem się przyjrzeć kiedy bios się zaciął ) i jest z lipca tego roku. Cmos przed serwisem resetowałem zworką, baterią, i też bateria była wymieniona kilka razy. Po aktualizacji biosu można kilka razy wejść do biosu, przed można było tylko raz , a po restarcie był czarny ekran.

 

Zasilacz- be quiet straight power 10,700w-olx -sprawdzony na innym komputerze i działa( jest na gwarancji )

 

Płyta główna- Msi b350m gaming pro-Olx jednak nowa ,nie otwarta, kable sata jeszcze zamknięte -to może być problem ( na gwarancji )

 

 

grafika- msi gtx 980 ti oc gddr5- olx -naprawiona przeze mnie(wymieniona pasta ) i przetestowana na innym kompie pod dużym obciążeniem i działa chłodzenie jest okej tem 70 stopni w stresie

 

 

ram-goodram iridium 2x4 gb- z komputronik- dzisiaj dzwonili że sprawne ,przetestowane- na gwarancji

 

procesor ryzen 1600x - x-com- z outletu - na gwarancji

dyski i peryferia są nieważne bo nawet nie mam jak zainstalować systemu

dodam że wtyczki od zasilacza dociśnięte i sprawdzone. Czy to może być problem z płytą ?

Dodam że po wyjęciu jednego ramu jest komunikat "F1 F2" a z dwoma błąd biosu.

 

 

 

 

POMOCY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyjąc baterie z płyty głównej i uruchomić kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być płyta uwalona.

Może być CPU uwalone. (Zobacz czy piny są całe)

Najlepiej byłoby zobaczyć na innym CPU.

A co się dzieje jak zamieniasz ram miejscami? Próbowałeś po jednej kości w różne sloty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS resetowałeś zworką dokładnie tak jak nakazuje instrukcja 10s?

Taki komunikat pojawia się, gdy płyta wykryje nowy sprzet, moze sie kilka razy po tym zrestartować.

Pokaż zdjęcia jak to masz wszystko poskładane. Jakie diody się swiecą na płycie, gdy komputer się zawiesza?

Wejdź w tryb zaawansowany f7 ? potem wyłacz w zakładce OC jak dobrze pamietam opcje "memory chcange detected"- jakos tak, może pomoże.

Problem może byc albo z płytą, albo z kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...