Skocz do zawartości
g1gaming10

Co lepsze do gier i7 8700k 6/12 czy i7 9700k 8/8

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat test CPU to chyba lepszy jest na czerwonym poratlu, niż niebieskim, z polskiej sieci. Myślę, że nie ma co kruszyć kopii o granicę błędu pomiarowego, póki co zarówno i7 4/8 jak i i5 6/6 dają radę, na większe różnice musimy poczekać pewnie rok-dwa, z kolei jak wygląda 6/12 vs 8/8 dowiemy się po oficjalnych testach.

 

MOŻE ale nie MUSI być tak, że procki z mniejszą liczbą rdzeni fizycznych ale z HT będą trzymać lepszy minimalny FPS i gorszy średni. Ale póki co mało jest przykładów na wyciąganie takiego ogólnego wniosku. A ceny intela to inna sprawa, już tam ktoś ustalił co sprzedawać i za ile, żeby sprzedać wszystko co potrafią wyprodukować z jak największą kasę. Akurat 8c monolit to nie jest taki fajny układ do produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle... o co chodzi ?

 

Na 8 rdzeni bez HT ma być więcej FPS, niż na 6 rdzeni z HT ?

 

Chcę zobaczy użycie GPU w tej samej lokacji gry na 8700 vs 9700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle... o co chodzi ?

 

Na 8 rdzeni bez HT ma być więcej FPS, niż na 6 rdzeni z HT ?

 

Chcę zobaczy użycie GPU w tej samej lokacji gry na 8700 vs 9700.

 

Nie wiem czy Ty kiedyś pojmiesz że obsługa SMT przez aplikację jest elementem dodatkowym i nie obowiązkowym, w związku z czym brak obsługi SMT = 9700k > 8700k W przypadku obsługi SMT na końcowy wynik będzie się składać jeszcze parę innych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak wsparcie dla SMT wink.gif Rozchodzi się tylko ile dana aplikacja potrafi spożytkować wątków i nic ponad to.W grach/aplikacjach, które kończą się na 8wątkach 8/8 będzie górą nad 6/12.

Z gier to W3 kończy się na 8wątkach to sobie można porównać 8/8 do 6/12.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, bo nie rozumiem.

W3 potrafi rozłożyć się na 12 wątkach. ELEX utylizuje się momentami na 16. W zależności od ilości potoków/nici ( потоков "potokov" - potok, strumień, przepływ - GameGPU) jakie w danym momencie generuje gra. Rzecz jasna autorowi nie chodzi i nigdy nie chodziło o przetwarzanie synchroniczne (pipeline), bo nawet nie wiem czy da się tak napisać grę. A takie nazewnictwo jest poprawne, przyjmując, że rdzeń CPU jest jednostką obliczeniową zdolną do przetwarzania co najmniej jednego strumienia danych.

 

Po prostu - w najlepszym scenariuszu, przy wielowątkowym CPU - gra w pewnych momentach będzie utylizowała się maksymalnie nawet na 12 (W3) czy 16 (Elex) wątkach ( Czyli tyle, ile jest maksymalnie w stanie wykorzystać ). Co nie przeszkadza by 12/16 głównych potoków gry utylizowało się na zaledwie 8 wątkach, bo obciążenie jest takie samo. Po prostu przetwarza je mniej wątków co niekoniecznie oznacza mniejszą wydajność, niż przy większej ilość wątków przetwarzająca to konkretne obciążenie.

W tym miejscu to kwestia stricte gry? - ile jest w stanie zyskać z większej ilości wątków. Albo inaczej - czy takie samo obciążenie jakie generuje gra lepiej zutylizuje się na 8 czy na 12 wątkach?

 

 

Tym bardziej, że liczba głównych strumieni w grze nie jest cały czas jednakowa. W W3 jest do 12 w Novigradzie a w niektórych lokacjach zaledwie 8.

 

Po prostu nie rozumiem, jak piszesz że W3 kończy się na 8 wątkach. O co dokładnie chodzi? Że od tego miejsca nie opłaca się rozkładać obciążenia tej gry na większą ich ilość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link wszystko wyjaśnia:

https://pclab.pl/art79001-44.html

Oczywiście 9700K okazuje się szybszy od 8700K. Co ciekawe nawet w Origins, gdzie 6/6 było minimalnie wolniejsze od 4/8, to teraz 8/8 jest szybsze od 6/12.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link wszystko wyjaśnia:

https://pclab.pl/art79001-44.html

Oczywiście 9700K okazuje się szybszy od 8700K. Co ciekawe nawet w Origins, gdzie 6/6 było minimalnie wolniejsze od 4/8, to teraz 8/8 jest szybsze od 6/12.

 

Jak się nie mylę, to 8600K dostaje bęcki od 4790K.

 

Wykastrowane 9900K ? Bo dzisiaj gdzieś robi więcej FPS a za kilka miesięcy będzie wyglądać jak 8600K na tym wykresie? Nie dzięki. Wole prawdziwe i7 poprzedniej generacji ;)

 

 

Akurat test CPU to chyba lepszy jest na czerwonym poratlu, niż niebieskim, z polskiej sieci. Myślę, że nie ma co kruszyć kopii o granicę błędu pomiarowego, póki co zarówno i7 4/8 jak i i5 6/6 dają radę, na większe różnice musimy poczekać pewnie rok-dwa, z kolei jak wygląda 6/12 vs 8/8 dowiemy się po oficjalnych testach.

 

MOŻE ale nie MUSI być tak, że procki z mniejszą liczbą rdzeni fizycznych ale z HT będą trzymać lepszy minimalny FPS i gorszy średni. Ale póki co mało jest przykładów na wyciąganie takiego ogólnego wniosku. A ceny intela to inna sprawa, już tam ktoś ustalił co sprzedawać i za ile, żeby sprzedać wszystko co potrafią wyprodukować z jak największą kasę. Akurat 8c monolit to nie jest taki fajny układ do produkcji.

 

A na co chcesz czekać? Już widać że 6/6 < 4/8. To samo będzie z 8/8 << 6/12

Różnica to już nie 50% a 33%.. czyli lepiej nie skończy :)

 

intel-9900k-review-fc5-1080p.png

 

intel-9900k-review-gta-v-1080p.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli tak nie komplikować i zostawić i7 z HT 6/12 i nie byłoby problemu.. gołe jajka i5 6/6, jajka z HT i7 6/12 i dzik z dodatkową parą jajek i9 8/16.. to wykombinowali tą padlinę bez HT..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogli tak nie komplikować i zostawić i7 z HT 6/12 i nie byłoby problemu.. gołe jajka i5 6/6, jajka z HT i7 6/12 i dzik z dodatkową parą jajek i9 8/16.. to wykombinowali tą padlinę bez HT..

 

Padlina to może nie, ale to pierwsze i7 bez HT ;] Przynajmniej w mainstreemie. W laptopach może były już podobne cuda. Tam to nawet 2c/4t potrafi otrzymać dyplom i7 :E

 

 

Ponoć ten syf na 8600K pojawia się przy bardzo mocnych GPU, gdzie w miejscach procesorowych proc leci na 100% i łapie czkawkę FPS od byle pierdnięcia. Jak mu się zlimituje FPSy to problem czkawki znika.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A na co chcesz czekać? Już widać że 6/6 < 4/8. To samo będzie z 8/8 << 6/12

Różnica to już nie 50% a 33%.. czyli lepiej nie skończy :)

 

intel-9900k-review-fc5-1080p.png

 

intel-9900k-review-gta-v-1080p.png

Zaraz zaraz czy nie przerabialiśmy tego przy premierze coffe :hmm: Więc już 8400 nie jest niszczycielem 7700k :E jak ten świat się zmienia :lol2:

 

No tam było + 50% rdzeni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zablokować FPS to się naprawia i średnio dalej wychodzi niszczyciel :lol2:

 

Teoretycznie ludzie liczą na łatkę od producenta gry.. Ale nie ma co się oszukiwać, proce bez HT mają skłonność do zatykania się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak działa ht :)

 

Ale żeby 8400 niszczycielem...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój 4790k to lepszy procesor do 2080Ti niż 8600k :E

Po doświadczeniach z różnymi PCtami nie chcę procesora bez HT.. to bardzo krótkotrwała inwestycja..

Gdybym miał teraz wybrać pomiędzy 8700k/9700k to kupiłbym 8700k i dołożył jednego Kazimierza Wielkiego na delid. Ale przy aktualnych cenach to i tak jedyny słuszny to 2700(x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak wsparcie dla SMT

Praktycznie jest (choć bardziej bym to nazwał: przygotowaniem programu tak, by optymalnie działał również z procesorem z SMT). By się tego domyślić, wystarczy wiedzieć czym jest SMT (:) ) Niektóre aplikacje działają wolniej z SMT.

 

Zdziwisz się po premierze :lol2:

Biorąc pod uwagę to ile procesorów @tomcug przetestował i ile ciekawych zestawień zrobił to jestem dziwnie spokojny, że będzie tak jak napisał :E

Tomcug ma racje tyle w temacie.

Nie masz bladego pojęcia jak działa SMT w grach.

No to po testach i7 9700K (PurePC) i ... :whip: i7 8700K (6 rdzeni + SMT) w każdej grze wolniejszy od 9700K (8 rdzeni bez SMT). :D

ps. sideband ... nadal czekam na objaśnienie jak działa SMT w grach, bo jak na razie wychodzi na to, że nie masz o tym bladego pojęcia

 

Mogli tak nie komplikować i zostawić i7 z HT 6/12 i nie byłoby problemu.. gołe jajka i5 6/6, jajka z HT i7 6/12 i dzik z dodatkową parą jajek i9 8/16.. to wykombinowali tą padlinę bez HT..

Wolałbym:

- i7 8 rdzeni z SMT

- i5 8 rdzeni bez SMT

- i3 4 rdzenie z SMT

- Pentium 4 rdzenie bez SMT

... może po premierze CPU Intela 10nm tak będzie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Cywilizacji i Kingdom to w kazdej. Czyli jednak nie w każdej?

 

A w której mówisz 9900K jest wolniejszy od 9700K przez źle działające SMT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ps. sideband ... nadal czekam na objaśnienie jak działa SMT w grach, bo jak na razie wychodzi na to, że nie masz o tym bladego pojęcia

Test musi być zegar w zegar i jeszcze musiałbyś uciąć L3(powiedzmy, że to można pominąć). Nawet w moim odniesieniu był błąd merytoryczny tam powinno być napisane MT.

 

Gry, które w pełni spożytkują 12wątków i więcej to niestety 8/8 nie będzie szybsze. Wystarczy potestować Crysis 3, Watch Dogs 1 i AC Origins.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8yof188s9yn9.png

 

+33% rdzeni, +53% wydajności... seems legit 8:E. W pozostałych przypadkach różnice porażające nie są i jakby uśrednić, to wyjdzie ze 3%. Serio jest sens o to kruszyć kopię? Do tego sobie odpowiedz, który CPU pożyje dłużej. Ten, co ma 12 wątków, czy ten co ma 8?

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Cywilizacji i Kingdom to w kazdej. Czyli jednak nie w każdej?

Sid Meier's Civilization VI - 20 Players

i7 9700K - 73,8 fps

i7 8700K - 68,4 fps

 

Kingdom Come: Deliverance - Rattay City

i7 9700K - 47 fps

i7 8700K - 44,6 fps

 

... co?

 

A w której mówisz 9900K jest wolniejszy od 9700K przez źle działające SMT?

W tym samym miejscu, w którym pisałem o 9900K vs 9700K :)

 

Do tego sobie odpowiedz, który CPU pożyje dłużej. Ten, co ma 12 wątków, czy ten co ma 8?

Ten co ma 12 rdzeni ;) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo, ale KCD mizernie się skaluje z wątkami nawet w super obciążającym miejscu. A to dlatego, że w CE tylko silnik fizyki jest wielowątkowy. KCD 6/6 vs 6/12 to 10%, a Crysis 3 to tylko 50% wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid Meier's Civilization VI - 20 Players

i7 9700K - 73,8 fps

i7 8700K - 68,4 fps

 

Kingdom Come: Deliverance - Rattay City

i7 9700K - 47 fps

i7 8700K - 44,6 fps

 

... co?

 

W tym samym miejscu, w którym pisałem o 9900K vs 9700K :)

 

Ten co ma 12 rdzeni ;)

 

A nie wpadłeś na to, żeby porównać wyniki po OC tam gdzie zegary są zrównane?

 

Test OC Sid Meier's Civilization VI - Czas wgrywania save

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i7_9700k_osiem_rdzeni_z_lutowana_czapka?page=0,33

Intel Core i9-9900K (8R/16W)

5000 MHz, Coffee Lake

24.5

Intel Core i7-8700K (6R/12W)

5000 MHz, Coffee Lake

27.2

Intel Core i7-9700K (8R/8W)

5000 MHz, Coffee Lake

28.8

 

 

 

Test OC Kingdom Come: Deliverance - 1920x1080 / Ultra

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i7_9700k_osiem_rdzeni_z_lutowana_czapka?page=0,38

Intel Core i9-9900K (8R/16W)

5000 MHz, Coffee Lake

52.7

44.0

Intel Core i7-8700K (6R/12W)

5000 MHz, Coffee Lake

49.2

42.0

Intel Core i7-9700K (8R/8W)

5000 MHz, Coffee Lake

48.8

41.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8yof188s9yn9.png

 

+33% rdzeni, +53% wydajności... seems legit 8:E. W pozostałych przypadkach różnice porażające nie są i jakby uśrednić, to wyjdzie ze 3%. Serio jest sens o to kruszyć kopię? Do tego sobie odpowiedz, który CPU pożyje dłużej. Ten, co ma 12 wątków, czy ten co ma 8?

 

Jak przy następnej generacji 9900K będzie walczył z 10/10 to przyznaję że wtedy 8/16 będzie już lepsze.

 

 

Jak się nie mylę, to 8600K dostaje bęcki od 4790K.

 

Wykastrowane 9900K ? Bo dzisiaj gdzieś robi więcej FPS a za kilka miesięcy będzie wyglądać jak 8600K na tym wykresie? Nie dzięki. Wole prawdziwe i7 poprzedniej generacji ;)

 

 

 

 

A na co chcesz czekać? Już widać że 6/6 < 4/8. To samo będzie z 8/8 << 6/12

Różnica to już nie 50% a 33%.. czyli lepiej nie skończy :)

 

intel-9900k-review-fc5-1080p.png

 

intel-9900k-review-gta-v-1080p.png

 

Czyli w starciu 9700K vs 8700K zwycięzcą jest... 8/16 od AMD (kosztujący w dodatku znacznie mniej od Inteli, pozbawiony dziur i ze wsparciem platformy do 2020, czyli w przyszłości można wstawić Ryzena II 12/24).

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wpadłeś na to, żeby porównać wyniki po OC tam gdzie zegary są zrównane?

Liczy się wydajność bez OC, bo jak już ktoś kręci, to tyle ile może, a OC konkretnej sztuki zawsze jest różne - nie wpadłeś na to? ... to Minciu se wymyślił, że teraz to po oc obu do 5 GHz ... ehh Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz porównywać wydajność SMT i i gołych rdzeni jak wszystko jest inaczej taktowane?

 

7/8/9 gen to ta sama archi z tym samym potencjałem OC.

 

9gen jest fabrycznie wyżej wykręcona. Jak chcesz to zestawiać z 8gen? Pomyśl.

 

 

Równie dobrze możesz mi teraz pokazać, jak pięknie wzrosła wydajność jednowątkowa 9900K vs 8600K

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i7_9700k_osiem_rdzeni_z_lutowana_czapka?page=0,6

 

Wzrost wydajności jednowątkowej o 15% względem 8600K ? Wspaniały postęp ? :E Tak chcesz porównywać 8 i 9 gen między sobą?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz porównywać wydajność SMT i i gołych rdzeni jak wszystko jest inaczej taktowane?

Nie moja wina, że takie taktowanie ustalił intel w modelach 8700 i 9700. I nie chcę porównywać zabaw z SMT, bo dyskusja jest na temat wyższości 8700K (a w sumie niższości) nad (pod) 9700K. Ktoś tu wspomniał że cache 9700K i 8700K jest inny, więc testowanie tego o czym piszesz, jest tak nie za bardzo sensowne.

 

na temat SMT:

Gdyby aplikacje były napisane tak, że ilość rozkazów byłaby na tyle nie wielka, że pozwalała by wykorzystać w pełni jednostki wykonawcze, to SMT by nic nie dawało. SMT to nic innego jak zdublowanie jednostek "tłumaczących" rozkazy, dla pojedynczego rdzenia. Czyli SMT coś może dać tylko kiedy pojedyncza jednostka "od rozkazów" nie jest w stanie w pełni obciążyć jednostki wykonawczej. Widziałem już aplikacje, które wolniej działały po włączeniu SMT - domyślam się, że były optymalnie napisane (stosunek ilości rozkazów do możliwości jednostek tłumaczących rozkazy i jednostek wykonawczych) i z tego powodu takie zjawisko po zdublowaniu [rdzeni logicznych. Także przy na prawdę dobrze zoptymalizowanych aplikacjach nawet 7 rdzeni bez HT czy innego SMT będzie szybsze niż 6+HT.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem ostatnio żadnych gier które źle działają z SMT. Za to widziałem takie, które bez SMT leżą i kwiczą.

 

Jeżeli chcesz dzisiaj porównywać 9700K to tak, jest lepszy szybszy i to bez OC. Ale w najbliższym czasie pewnie się zesra tak jak 8600K to już robi. Pierwsze testy pokazywały nieraz wyższość 8600K nad 8700K bo łatwiej się kręcił. Dzisiaj już mu brakuje sporo do 8700K. A we wspomnianych wcześniej przykładach nie radzi sobie nawet ze starymi i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...