Skocz do zawartości
g1gaming10

Co lepsze do gier i7 8700k 6/12 czy i7 9700k 8/8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prawdopodobnie tylko na pewno 6C/12T będzie lepsze od 8C/8T, ale tylko w grach. W grach jednostki wykonawcze są mniej efektywnie wykorzystane, w grach wykorzystujących efektywnie 12 i więcej wątków to 8700k będzie optymalniej wykorzystany dzięki SMT i to da przewagę nad 9700k. Przewaga nie będzie wynikać z "zapychania" się 9700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko idzie w "zla" strone dla konsumentow bo juz cos intel planuje 10 rdzeniowe jednostki w przyszlym roku. Od ryzenow 1 strasznie to poszlo lawinowo i moze sie okazac ze co 2 lata bedzie trzeba procka zmieniac zeby grac a nie tak jak do tej pory co 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

no to grubo. Niby powinnismy sie cieszyc ze rozwoj sie zaczal po latach stagnacji ale...to wlasnie sprawia ze czesciej trzeba sprzet zmieniac a to kosztuje

Jeszcze troche i 2 letni i5 7600k bedzie tym czym dzisiaj jest 10 letni core 2 duo. Bogaci maja to gdzies i sie ciesza a reszta...

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, tylko jak niedawno napisałem, że dobrze mieć obecnie PCI-E 3.0 to mnie skrytykowano, że PCI-E 2.0 nie odbiega wydajnościowo od PCI-E 3.0 i mam sobie w buty wsadzić moje wypowiedzi :lol2:

A tutaj PCI-E 4.0 :E

 

Teraz napiszą, że po co 4.0, jak 3.0 daje radę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 letni 7600k to tylko 4 rdzeniowy procek w nowym opakowaniu. Patrzyłbym raczej na to przez ile lat na takim 2500k z ramkami 1866mhz można było całkiem komfortowo pograć w prawię każdą nowość AAA. Dopiero relatywnie od nie dawna coś zaczyna się ruszać i warto mieć mocniejszy wielowątkowy CPU.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czekac jeszcze z 3 lata i w wymaganiach minimalnych duzych gier AAA bedzie i7 6700k/i7 7700k jesli to tak bedzie szlo szybko z tym rozwojem prockow

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie jeszcze długo zapewnią minimalny poziom płynności na poziomie 30fps+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 letni 7600k to tylko 4 rdzeniowy procek w nowym opakowaniu. Patrzyłbym raczej na to przez ile lat na takim 2500k z ramkami 1866mhz można było całkiem komfortowo pograć w prawię każdą nowość AAA. Dopiero relatywnie od nie dawna coś zaczyna się ruszać i warto mieć mocniejszy wielowątkowy CPU.

 

 

Dlatego szkoda mio tych co kupowali 7600k ale...kto wiedzial ze tak to pojdzie. Kupili wtedy kozacki procek ktory dzisiaj jest zaledwie po 2 latach jest co najwyzej sredni

 

4 rdzenie jeszcze długo zapewnią minimalny poziom płynności na poziomie 30fps+.

 

 

Obawiam sie ze jesli intel wypusci za rok 10 rdzeni to ten low end przesunie sie na 6 rdzeni a 4 beda jak dzis 2 czyli bezuzyteczne. W kontekscie gier duzo zalezy od nowych konsol

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szkoda mio tych co kupowali 7600k ale...kto wiedzial ze tak to pojdzie. Kupili wtedy kozacki procek ktory dzisiaj jest zaledwie po 2 latach jest co najwyzej sredni

 

Sam ~2 lata temu zmieniłem i5 na i7. Już wtedy było wiadomo na podstawie dobrych kilku nowych gier AAA, że 4 rdzenie potrafią nie domagać, a czasami wręcz psują dropami i niestabilnym fps przyjemność z gry. Oczywiście na forach zawsze i nawet dziś trafi się masa ludzi co będzie twierdzić, że dalej 4 rdzenie wystarczają w zupełności a kupowanie szybkich ramów to wywalanie kasy w błoto :E

 

Obawiam sie ze jesli intel wypusci za rok 10 rdzeni to ten low end przesunie sie na 6 rdzeni a 4 beda jak dzis 2 czyli bezuzyteczne. W kontekscie gier duzo zalezy od nowych konsol

 

Konsolki i przeogromny rynek tanich i z średniej półki PC nie pozwoli na to. Dalej jakoś te gry będą musiały działać nawet na niskich ustawieniach i na starszych prockach. To działanie to oczywiście 30fps, ale wymagania minimalne będą spełnione.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyprzedzę trochę teraźniejszość, jak podsystem wytrzyma w 8700k i będzie zegarem szybszy od 9900k to i tez nie będzie wolniejszy od 9900k,

W przyszłości 9900k będzie szybszy od 8700k nawet porównując 4.7 vs 5.2 i nawet gorsze oc pamięci niczego w tej kwestii nie zmieni.

 

No tak, tylko jak niedawno napisałem, że dobrze mieć obecnie PCI-E 3.0 to mnie skrytykowano, że PCI-E 2.0 nie odbiega wydajnościowo od PCI-E 3.0 i  mam sobie w buty wsadzić moje wypowiedzi  :lol2:

A tutaj PCI-E 4.0 :E

 

Teraz napiszą, że po co 4.0, jak 3.0 daje radę  :lol2:

99,99999999999999999999999999999999999999999999% gier 3.0 da Ci figę z makiem. Daje zauważalnego kopa w jednej spapranej grze dlatego też krytyka jest zasadna.

 

4.0 to będzie dobra dla tych którzy lubią się katować SLI i patrzeć jak magiczne cyferki w OSD rosną do góry, a kwestia realnej wydajności/płynności ma znaczenie drugo czy trzeciorzędne wink.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ~2 lata temu zmieniłem i5 na i7. Już wtedy było wiadomo na podstawie dobrych kilku nowych gier AAA, że 4 rdzenie potrafią nie domagać, a czasami wręcz psują dropami i niestabilnym fps przyjemność z gry. Oczywiście na forach zawsze i nawet dziś trafi się masa ludzi co będzie twierdzić, że dalej 4 rdzenie wystarczają w zupełności a kupowanie szybkich ramów to wywalanie kasy w błoto :E

 

 

 

Konsolki i przeogromny rynek tanich i z średniej półki PC nie pozwoli na to. Dalej jakoś te gry będą musiały działać nawet na niskich ustawieniach i na starszych prockach. To działanie to oczywiście 30fps, ale wymagania minimalne będą spełnione.

 

 

Jest tez wiele nowych tytulow ktore bazuja na karcie graficznej i 4 rdzenie nie sa zadnym problemem czy waskim gradlem. Co by nie mowic ale takie dorzniecie prockow na dobre to na moje oko zaczal Ubisoft od gry Watch Dogs 2 w 2016 roku. Nie wspomnie o 1 bo to byl shit techniczny na calej lini wiec...

Potem oczywiscie dowalili do pieca AC Origins i 4 rdzenie a nawet 8 watkow + slaby ram juz zaczely sie krztusic w coraz wiekszej liczbie gier. Ty lukadd wiesz ale sa tacy co nie uwierza ze zablokowany i7 4790 + ram 1600 mhz to jest zdecydowanie za malo by myslec o minimalnym fps w okolicy 60 w WD2 czy Origins bo nawet ktos tutaj podwazal takie stwierdzenie

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl wieki zastoj i teraz jest wielki skok do przodu jesli chodzi o wydajnosc i ilosc rdzeni ale pewnie jak wyjda nowe konsole to znowu rynek stanie bo taki szybki rozwoj nie bedzie postepowal caly czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, tylko jak niedawno napisałem, że dobrze mieć obecnie PCI-E 3.0 to mnie skrytykowano, że PCI-E 2.0 nie odbiega wydajnościowo od PCI-E 3.0 i mam sobie w buty wsadzić moje wypowiedzi :lol2:

A tutaj PCI-E 4.0 :E

 

Bo nie ma różnicy 2.0 vs 3.0 nawet na topowych kartach, są testy, pewnie jesteś jedną z tych osób ca na siłę będą wmawiać że lepszy ivy bridge bo ma pcie 3.0, a gorszy sandy bo ma 2.0.

 

Podpowiem, ta zmiana na pcie 4.0 nie zmieni nic, szczególnie w przypadku kart AMD, tak samo nowy chipset - może być to powód na podniesienie cen płyt głównych.

 

Powiedź co Ci z tego pcie 3.0 jakieś realne plusy oprócz cyferek.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości 9900k będzie szybszy od 8700k nawet porównując 4.7 vs 5.2 i nawet gorsze oc pamięci niczego w tej kwestii nie zmieni.

Chyba Ci się proce pomyliły, jeśli o gry chodzi :E

 

EDIT:

 

Jednak nie pomyliłeś, nie wiem czemu, ale przeczytałem 9700K 8:E

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Byl wieki zastoj i teraz jest wielki skok do przodu jesli chodzi o wydajnosc i ilosc rdzeni ale pewnie jak wyjda nowe konsole to znowu rynek stanie bo taki szybki rozwoj nie bedzie postepowal caly czas.

Rynek komputerowy nie stanie,będzie gnał do przodu i doił tyle pieniędzy ile będzie wstanie a po drodze,pare fabryk zaleje to kopanie zacznie się opłacać itd.

Wyjdą nowe konsole,zacznie się od nowa wyścig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Ja mam 8600k podkreconego na 4,8 i... na te gry co sa teraz i w ktore gram wystarcza. To ze jest jakies swiatlo w tunelu przyszlosci o wiekszej liczbie rdzeni itd nie znaczy ze ten procek jest slaby i mam juz natychmiast sie zabezpieczyc na przyszlosc i poleciec kupic i9 9900k. Jesli kiedys bedzie potrzeba pewnie zmienie procka.

 

Jesli ktos uwaza ze 8600k nie jest dobry i wymieknie za niedlugo to albo ma nieograniczone zasoby finansowe i moze sobie szastac na prawo i lewo i co pol roku zmieniac procki bo jest cos nowego i stary jest be albo nie ma realnego rozeznania w rynku i grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

predatormax tez masz 8600k? :D ogolnie sa jakies opinie ze za rok beda dropy na 8600k :lol2: szczgolnie tak twierdza ci co maja i7 8700k i wyzsze

 

PS chyba chca sie psychicznie podbudowac ze jednak slusznie wydali kase :lol2:

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Cały ten rozwój i tak będą dyktowały konsole.A cały ten postęp życzę sobie aby się zatrzymał-szedł wolniej bo nie nadążamy zanim to raz a dwa dużo ludzi nie ma kasy na ciągłe i czasem bezsensowne zmiany.

 

 

- no wiesz ale przyjdzie dyzio i powie że ma słabe podzespoły do 8K :lol2:

Edytowane przez predatormax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten rozwój i tak będą dyktowały konsole.A cały ten postęp życzę sobie aby się zatrzymał-szedł wolniej bo nie nadążamy zanim to raz a dwa dużo ludzi nie ma kasy na ciągłe i czasem bezsensowne zmiany.

 

 

- no wiesz ale przyjdzie dyzio i powie że ma słabe podzespoły do 8K :lol2:

 

 

No. Ja nie planuje przesiadki na 4k no bo...mnie nie stac na karte ktora uciagnie 4k na ultra i 60fps lub nawet taka nie instnieje jesli mowimy o Watch Dogs 2 czy Wildlands, Origins

Jeszcze nie zapominaj o tych co chca grac w 4k ultra i 144 fps :lol2:

Co do bezsensownych zmian to ostatnio kroluje zmiana 8600k na 9600k lub przy kupnie nowego procka doplacanie do 9600k

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Ludzie ich głowy,co zrobisz. :(

A biznes komputerowy kręci się dalej.

 

My szukamy oszczędność w parze z wydajnością którą inni mają to drugie za znacznie większe pieniądze.

Edytowane przez predatormax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już dzieci porzucały się piaskiem i pobiły patykami?

 

Jeszcze jedne wzajemne wyskoki i temat zostanie zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dropy będą ale na 7600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i widzę płacz że ooo postęp idzie, obecne procki za 2,3 lata będą za słabe do grania, trzeba będzie zmieniać sprzęt itp... A czy ktoś bierze pod uwagę to, że wielu z was za ten czas moga sie priorytety w życiu zmienić i nie będzie już czasu na granie w gry? I na co wam wtedy ten 9900k i 2080Ti i inne bajery? :E Tak daleko w przyszłość bym jednak nie wybiegał. ;)

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...