Skocz do zawartości
g1gaming10

Co lepsze do gier i7 8700k 6/12 czy i7 9700k 8/8

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na obecne relacje pomiędzy I5 8600K i I7 8700, 8600K podkręcony nie raz wyprzedza 8700 bez K.

 

Dopiero, gdy gra potrzebuje więcej wątków I7 8700 non K wyprzedza 8600K OC.

 

 

Ale tutaj będzie I7 9700K i po OC może być lepszy od I7 8700 non K pomimo HT.

 

Zobaczymy za miesiąc.

 

Jedynie ceny straszą, skoro plotki mówią o 346 i 561 euro :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cena 9900k będzie oscylować w granicach 2.5k zeta to jeszcze zakup do przemyślenia wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900K powinien kosztować nie więcej jak 1800zł.

 

Wtedy będzie chicior :E

 

I7 8700K kosztuje obecnie 1400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900K powinien kosztować nie więcej jak 1800zł.

 

Wtedy będzie chicior :E

 

I7 8700K kosztuje obecnie 1400zł.

Nierealne,jak będzie kosztował nieco powyżej 2k to juz będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego trzeba na teraz kupic Z370 + I7 8700K i podkręcić go na 5.0 GHZ.

 

To jest rakieta !!

 

A jak będzie po nowym roku i ceny zaczną spadać, kupić I9 :)

 

Moja płyta ma już wgrany bios pod nowe I9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900K powinien kosztować nie więcej jak 1800zł.

 

Wtedy będzie chicior :E

 

I7 8700K kosztuje obecnie 1400zł.

gdzie kosztuje 1400 nowy?? bo wrzucamm w ceneo i ponizej 1575zl nie widze.

 

i9 9900k przewiduje 2200-2400zl

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za 1400zl. Były w tej okolicy ale zdrozaly. Jedynie na allegro można jeszcze tanio wyrwać. Ale tam też jest drożej niż było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnej różnicy na moim 8700k pomiędzy 4.8 a 5.0ghz jedynie niższe temperatury zwłaszcza vrm :E

 

A 9900k zamierzam kupić ale dopiero po nowym roku jak już januszowe podaki miną i pewnie 8700k wypadnie z oferty sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnej różnicy na moim 8700k pomiędzy 4.8 a 5.0ghz jedynie niższe temperatury zwłaszcza vrm :E

 

A 9900k zamierzam kupić ale dopiero po nowym roku jak już januszowe podaki miną i pewnie 8700k wypadnie z oferty sklepów

ten procesor dlugo nie wypadnie ze sklepo, nie wczesniej jak 10 generacja wiec nie wiem skad takie herezje siejesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w temacie zastanawiam się czy do gier lepszy będzie procek z obsługą HT np taki i7 8700k czy może i7 9700k który niedługo wychodzi ale nie obsługuje on wielowątkowości.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1. Gry nie korzystają z więcej niż 8 rdzeni/wątków, a w takim przypadku z procesora 6c/12t robi się 6c/8t. A 6/8 jest oczywiście słabsze od 8/8.

2. Jak gry zaczną korzystać z 12 rdzeni/wątków to i tak HT ma wydajność max 35% prawdziwego rdzenia. Więc z tych 6 wątków HT można wycisnąć wydajność conajwyżej 2 prawdziwych rdzeni. Więc procesor 6/12 będzie miał wydajność najwyżej 8 prawdziwych rdzeni. A jeśli w danej grze HT dodaje np. 15% wydajności to 6/12 będzie miał wydajność tylko 7 prawdziwych rdzeni.

3. HT czasem obniża wydajność, czyli CPU 6/12 ma niższą wydajność niż 6/6. Można wtedy zrestartować kompa i w biosie wyłączyć HT, ale i tak wydajność podnosi się tylko do poziomu 6/6. Procesor 8/8 nie ma tego problemu bo nie ma HT.

4. HT jest "dziurawe", niektóre wirusy wykorzystują dziury w HT. Procki 8/8 nie mają HT, a więc i nie mają tego problemu.

5. Reasumując, CPU 8/8 praktycznie zawsze będzie szybszy od 6/12. Jak dodać do tego fakt że seria 9xxx będzie lutowana a nie glutowana, a dodatkowo może mieć (w porównaniu do 8xxx) lepsze IPC i OC to wybór - przy tej samej cenie - jest oczywisty.

6. Ano właśnie - cena. Chodzą plotki że 9700K będzie kosztował 2000 zł. I to jedyny czynnik który może spowodować wybór 8700K zamiast 9700K. Choć podejrzewam że w dalszej perspektywie Intel obniży ceny 9700K do poziomu 8700K.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poco intelowi 9000 i 8000 w ofercie?

 

A po co jest 7700K albo jeszcze lepiej 6700K w cenie wcale nie niskiej? Te układy dalej są na rynku, mimo że ich zakup jest zupełnie bezsensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. Ano właśnie - cena. Chodzą plotki że 9700K będzie kosztował 2000 zł. I to jedyny czynnik który może spowodować wybór 8700K zamiast 9700K. Choć podejrzewam że w dalszej perspektywie Intel obniży ceny 9700K do poziomu 8700K.

Pewnie kiedyś 8 rdzeni/8 wątków zejdzie do i5 (i3 może zrobią 4/8, a szmelcjumy będą miały fizyczne 4 rdzenie). Natomiast i7 będą miały 8/16. Domyślam się, że przy przejściu na 10nm do tego dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co jest 7700K albo jeszcze lepiej 6700K w cenie wcale nie niskiej? Te układy dalej są na rynku, mimo że ich zakup jest zupełnie bezsensowny.

 

W sklepach to leżaki. A zakup ma sens tylko z allegro. 600zl za takie i7 to bardzo dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poco intelowi 9000 i 8000 w ofercie?

zeby zarazbiac hajs na bardzo dobrych procesorach.

 

1. Gry nie korzystają z więcej niż 8 rdzeni/wątków, a w takim przypadku z procesora 6c/12t robi się 6c/8t. A 6/8 jest oczywiście słabsze od 8/8.

2. Jak gry zaczną korzystać z 12 rdzeni/wątków to i tak HT ma wydajność max 35% prawdziwego rdzenia. Więc z tych 6 wątków HT można wycisnąć wydajność conajwyżej 2 prawdziwych rdzeni. Więc procesor 6/12 będzie miał wydajność najwyżej 8 prawdziwych rdzeni. A jeśli w danej grze HT dodaje np. 15% wydajności to 6/12 będzie miał wydajność tylko 7 prawdziwych rdzeni.

3. HT czasem obniża wydajność, czyli CPU 6/12 ma niższą wydajność niż 6/6. Można wtedy zrestartować kompa i w biosie wyłączyć HT, ale i tak wydajność podnosi się tylko do poziomu 6/6. Procesor 8/8 nie ma tego problemu bo nie ma HT.

4. HT jest "dziurawe", niektóre wirusy wykorzystują dziury w HT. Procki 8/8 nie mają HT, a więc i nie mają tego problemu.

5. Reasumując, CPU 8/8 praktycznie zawsze będzie szybszy od 6/12. Jak dodać do tego fakt że seria 9xxx będzie lutowana a nie glutowana, a dodatkowo może mieć (w porównaniu do 8xxx) lepsze IPC i OC to wybór - przy tej samej cenie - jest oczywisty.

6. Ano właśnie - cena. Chodzą plotki że 9700K będzie kosztował 2000 zł. I to jedyny czynnik który może spowodować wybór 8700K zamiast 9700K. Choć podejrzewam że w dalszej perspektywie Intel obniży ceny 9700K do poziomu 8700K.

zdradz mi ten kalkulator wydajnosci i szklana kule :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach to leżaki. A zakup ma sens tylko z allegro. 600zl za takie i7 to bardzo dobra cena.

Dodatkowo jest dużo osób, co przed premierą 8gen zakupiły płyty z serii 1xx i 2xx ze słabszymi procesorami Pentiumem lub jakąś i3. To mogą zrobić upgrade do i7 4/8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach to leżaki. A zakup ma sens tylko z allegro. 600zl za takie i7 to bardzo dobra cena.

 

"According to Intel, Skylake processors can be ordered until March 2018, with deliveries finalizing by September 2018."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale tutaj mamy różne sockety lub/i różne "generacje" chipsetów, a 9x00 i 8x00 będą na jeden socket oraz na jedną rodzinę chipsetu 3x0. Nie wiem po co im wewnętrzna konkurencja. Co zrobią to ich problem nie mój, ja chcę najlepszego procka na ten socket i go kupię ale nie od razu na premierę...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale tutaj mamy różne sockety lub/i różne "generacje" chipsetów, a 9x00 i 8x00 będą na jeden socket oraz na jedną rodzinę chipsetu 3x0. Nie wiem po co im wewnętrzna konkurencja. Co zrobią to ich problem nie mój, ja chcę najlepszego procka na ten socket i go kupię ale nie od razu na premierę...

No nie wiem czy tak dokładnie wewnętrzna konkurencja. 8 gen a 9 gen będzie się różnić konfiguracjami rdzeni i wątków w większości modeli. Dodatkowo jeszcze nie wiadomo czy 9 gen będzie obejmować każdą linię procesorów od Celerona po wspomnianego i9 9900k. Na razie tylko wiadomo o trzech procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

No nie wiem czy tak dokładnie wewnętrzna konkurencja. 8 gen a 9 gen będzie się różnić konfiguracjami rdzeni i wątków w większości modeli. Dodatkowo jeszcze nie wiadomo czy 9 gen będzie obejmować każdą linię procesorów od Celerona po wspomnianego i9 9900k. Na razie tylko wiadomo o trzech procesorach.

 

Na bank Intel wyda tak że niższe modele 9 Gen, da +100Mhz i nowe nazewnictwo starych jednostek i bida kupi.

 

zeby zarazbiac hajs na bardzo dobrych procesorach.

 

 

zdradz mi ten kalkulator wydajnosci i szklana kule :lol2:

 

Gry i programy wyraźnie pokazują że wolą fizyczne rdzenie od HT dlatego np: taki 8600k jest szybszy od 7700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank Intel wyda tak że niższe modele 9 Gen, da +100Mhz i nowe nazewnictwo starych jednostek i bida kupi.

 

Teraz jak ich AMD goni to nie zdziwiłbym się jakby 9 gen była w takiej konfiguracji... i w zasadzie w takiej powinna być.

Celeron:2/4

Pentium 4/4

i3 4/8

i5 6/6 lub 6/12

i7 8/8

i9 8/16

 

Wątpię aby na dłużej pozostali przy obecnych konfiguracjach, jak to przez lata było od 1 gen do 7 gen

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...