Skocz do zawartości
g1gaming10

Co lepsze do gier i7 8700k 6/12 czy i7 9700k 8/8

Rekomendowane odpowiedzi

Na 99% nie będzie procesorów 4+HT i 6+HT.

Będą gołe 4 i gołe 6 i gołe 8 i 8+HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pentiumach HT to było chyba dla bezdomnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że I7 9700K będzie lepszy w grach od 8700 non K patrząc na wynik Gekbench :E

 

8700 non K:

 

5186278200_1536043495_thumb.jpg

 

9700K:

 

8997328300_1536043513_thumb.jpg

 

 

Teraz tylko jaka bedzie cena tego procesora :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie w podobnej cenie jak 8700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że I7 9700K będzie lepszy w grach od 8700 non K patrząc na wynik Gekbench :E

 

8700 non K:

 

5186278200_1536043495_thumb.jpg

 

9700K:

 

8997328300_1536043513_thumb.jpg

 

 

Teraz tylko jaka bedzie cena tego procesora :hmm:

patrzac na 600mhz roznicy w taktowaniu na korzysc 9700k to nie dziwne ze wnik wyzszy,jak ktos ma 8700 to waidomo ze nie zmienia na 9799k bo to nieoplacalne, tylko na i9 a jak ktos sklada nowego kompa albo ma starsza jednostke to 9700k jak najbatdziej. kwestia ceny jest tu kluczowa.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ktos sklada nowego kompa albo ma starsza jednostke to 9700k jak najbatdziej. kwestia ceny jest tu kluczowa.

No, już przesiadka z i7 7700k na 9700k może być jak najbardziej opłacalna.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ith jest test który daje do myślenia. Treść myślałem że 8/8 będzie lepsze, ale po jego przeczytaniu zmieniam zdanie co najmniej na "nie wiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ith jest test który daje do myślenia. Treść myślałem że 8/8 będzie lepsze, ale po jego przeczytaniu zmieniam zdanie co najmniej na "nie wiem".

- architektura mesh nie ma pełnego przełożenia na core

- niemal pewne jest że i7-9700K będzie się lepiej podkręcał

- są gry które mają problem z właściwym wykorzystaniem HT, a część z nich potrafi wręcz zyskiwać na wydajności po jego wyłączeniu

- można więc przyjąć że i7-9700K będzie wydajniejszy w grach, ale ogólny poziom powinien być podobny do i7-8700K- posiadacze tego ostatniego mogą spać spokojnie

- prawdziwą przewagą nowych procesorów może być vcore/takt- takie 5.3GHz/1.215V to potencjalnie świetna wiadomość w kontekście wymaganych chłodzeń i kultury pracy: https://pclab.pl/news78747.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.3GHz/1.215V w prockach sklepowych to będzie pewnie abstrakcja a nie standard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy.

I7-9700K ma mieć na stocku all-core turbo: 4.6GHz, a i9-9900K: 4.7GHz, co by wskazywało że poprawili proces.

W połączeniu z lutowanym IHS'em te 5.3GHz/1.215V nie musi być nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie wydajności z SMT w grach 2066 i 1151 jest zbliżone dlatego wyniki 8/8 vs 6/12 będą podobne.

Osłabiasz mnie tymi spadkami z SMT jeżeli występują to są kosmetyczne i nie jesteś w stanie nawet tego wyczuć na ekranie. Występują nawet w grach, które mają wsparcie dla MT dotyczy to miejsc i sytuacji w których CPU jest obciążony w stopniu niewielkim(MT nie działa). Spadek można odnotować, ale jest bez znaczenia skoro ilość klatek i tak jest wysoka.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założe się o forumowe piwo, że side będzie mieć I9 9900K pomimo jego krytyki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy.

I7-9700K ma mieć na stocku all-core turbo: 4.6GHz, a i9-9900K: 4.7GHz, co by wskazywało że poprawili proces.

W połączeniu z lutowanym IHS'em te 5.3GHz/1.215V nie musi być nierealne.

 

nie musi ale będzie :D Chyba że offset na AVX walniesz z -4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie wydajności z SMT w grach 2066 i 1151 jest zbliżone dlatego wyniki 8/8 vs 6/12 będą podobne.

Osłabiasz mnie tymi spadkami z SMT jeżeli występują to są kosmetyczne i nie jesteś w stanie nawet tego wyczuć na ekranie. Występują nawet w grach, które mają wsparcie dla MT dotyczy to miejsc i sytuacji w których CPU jest obciążony w stopniu niewielkim(MT nie działa). Spadek można odnotować, ale jest bez znaczenia skoro ilość klatek i tak jest wysoka.

Nie chodzi o te spadki wydajności przy HT (w istocie marginalne), ale o sam brak wzrostu wydajności między 6/12 a 6/6. Podczas gdy w 8/8 zawsze jest wzrost wydajności względem 6/6, jeśli tylko aplikacja potrafi wykorzystać 8 wątków.

Edytowane przez Avitr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o te spadki wydajności przy HT (w istocie marginalne), ale o sam brak wzrostu wydajności między 6/12 a 6/6. Podczas gdy w 8/8 zawsze jest wzrost wydajności względem 6/6, jeśli tylko aplikacja potrafi wykorzystać 8 wątków.

 

O nie...

 

Wystarczy, że zabraknie rdzeni i od razu masz wsparcie HT

 

 

To, że 6 core 6 bez HT potrafi dać GPU max, nie znaczy, że HT nie działa.

 

 

BTW... na allegro są takie dziwne opcje typu: zamiana na lepszy cpu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o te spadki wydajności przy HT (w istocie marginalne), ale o sam brak wzrostu wydajności między 6/12 a 6/6. Podczas gdy w 8/8 zawsze jest wzrost wydajności względem 6/6, jeśli tylko aplikacja potrafi wykorzystać 8 wątków.

 

4c/4w daleko w tyle za 4c/8w. Pomiędzy nimi siedzi 6c/6w. W tej scenie akurat. Ostatecznie wypadł o 1 FPS lepiej niż 7700K. A rdzenie ma o połowę więcej. Teoretycznie go tutaj być nie powinno. Powinien iść łeb w łeb z 8700K a nawet wypaść lepiej ?

 

8350K <<< 8600K <= 7700K < i7 8700K

 

Cała teoria o lipnym HT właśnie się wyłożyła ;]

 

 

Problem z 9700K będzie taki, że nie będzie miał już +50% rdzeni, tylko +33% względem 8700K.. W podobnym teście za rok może się okazać, że starszy brat mu nakopie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie...

 

Wystarczy, że zabraknie rdzeni i od razu masz wsparcie HT

Pisałem o tych przypadkach gdy HT obniża wydajność. Bo czasem HT dodaje 35% wydajności, czasem 15%, a czasem lekko obniża wydajność.

 

 

4c/4w daleko w tyle za 4c/8w.

Różnica 4/4 vs 4/8 to 32%. Czyli tyle ile właśnie pisałem że HT może maksymalnie dać.

 

 

Pomiędzy nimi siedzi 6c/6w. W tej scenie akurat. Ostatecznie wypadł o 1 FPS lepiej niż 4770K. A rdzenie ma o połowę więcej. Teoretycznie go tutaj być nie powinno. Powinien iść łeb w łeb z 8700K a nawet wypaść lepiej ?

I jaka jest różnica między 6/6, a 6/12? Już tylko 10%.

 

Cała teoria o lipnym HT właśnie się wyłożyła ;]

 

 

Problem z 9700K będzie taki, że nie będzie miał już +50% rdzeni, tylko +33% względem 8700K.. W podobnym teście za rok może się okazać, że starszy brat mu nakopie.

Dlaczego wszyscy piszą o Origins? W żadnej innej grze tego nie zaobserwowano.

I nie, nie ma szans żeby 8700K wyprzedził 9700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc nowy batlefield ma przy rtx korzystac z bardzo duzej ilosci watkow. jestem ciekaw jak wypadna te procesory bo gra bedzie bardzo mocno siedziec na watkach z tego co pisza w dzisiejszych wiadomosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pisza o grze, która na dziś dzień wyraźnie daje się we znaki jak ktoś ma mało wątków/rdzeni. Logiczne. Co mamy pisać o StarCrafcie ??

 

Kolejne gry będą wymagać jeszcze więcej.

 

Tak 6/6 jest tylko 10% w plecy za 6/12, a to dla tego że 6/12 nie jest w pełni wykorzystywany jeszcze przez ten tytuł. Ale ta różnica już jest. Dzisiaj tu i teraz.

 

 

Piszesz że nie ma wzrostu wydajności. Piszesz, że na HT są minimalne spadki wydajności. Ale spoko mogłeś nie widzieć tego materiału wcześniej czy podobnych. Teraz już wiesz.

 

 

1. Gry nie korzystają z więcej niż 8 rdzeni/wątków, a w takim przypadku z procesora 6c/12t robi się 6c/8t. A 6/8 jest oczywiście słabsze od 8/8.

2. Jak gry zaczną korzystać z 12 rdzeni/wątków to i tak HT ma wydajność max 35% prawdziwego rdzenia. Więc z tych 6 wątków HT można wycisnąć wydajność conajwyżej 2 prawdziwych rdzeni. Więc procesor 6/12 będzie miał wydajność najwyżej 8 prawdziwych rdzeni. A jeśli w danej grze HT dodaje np. 15% wydajności to 6/12 będzie miał wydajność tylko 7 prawdziwych rdzeni.

3. HT czasem obniża wydajność, czyli CPU 6/12 ma niższą wydajność niż 6/6. Można wtedy zrestartować kompa i w biosie wyłączyć HT, ale i tak wydajność podnosi się tylko do poziomu 6/6. Procesor 8/8 nie ma tego problemu bo nie ma HT.

4. HT jest "dziurawe", niektóre wirusy wykorzystują dziury w HT. Procki 8/8 nie mają HT, a więc i nie mają tego problemu.

5. Reasumując, CPU 8/8 praktycznie zawsze będzie szybszy od 6/12. Jak dodać do tego fakt że seria 9xxx będzie lutowana a nie glutowana, a dodatkowo może mieć (w porównaniu do 8xxx) lepsze IPC i OC to wybór - przy tej samej cenie - jest oczywisty.

6. Ano właśnie - cena. Chodzą plotki że 9700K będzie kosztował 2000 zł. I to jedyny czynnik który może spowodować wybór 8700K zamiast 9700K. Choć podejrzewam że w dalszej perspektywie Intel obniży ceny 9700K do poziomu 8700K.

 

1. MIT

2. Coś blisko tego, ale jednak 4c/8w tutaj robi więcej FPS niż 6c/6w

Możliwe że włąśnie dla tego, że 6c/6w ZATYKA się łatwiej niż mniej, jajek ale 8wątków.

3. MIT przestażały. Kiedyś dawno temu to był fakt.

4. pół prawda. Intele są dziurawe jak ser szfajcarski a nie tylko HT. Dziury z HT wymagają bezpośredni, fizyczny dostęp do komputera w celu ich wykorzystania. Dobrze pamiętam?

5. Lepsze IPC nie będzie od czasów 6 generacji. 8C/8W będzie szybszy od 6C/12W w sytuacji wykożystania nie więcej niż 8 wątków. To nie jest zawsza, a raczej przez krótki okres czasu.

6. cholera go wie, oby nie poszli śladami nvidii.

 

 

Przesiadałem się ostanio z 4c/8w (6700K) na 6c/6w (8600K) i na 6c/12w (8700K).

6c/6w Był spoko, miał kopnięcie w grach. Ale ALT+TAB z gry gdzie leciało użycie CPU na 100% ( głupi Fortnite ) powodowało wyraźne, chwilowe przywieszenie się komputera przy przechodzeniu do Chrome w porównaniu do 4c/8w czy 6c/16w. To taki prosty przykład, że jednak bez tego HT łatwiej przytkać procesor zadaniami.

 

ponoc nowy batlefield ma przy rtx korzystac z bardzo duzej ilosci watkow. jestem ciekaw jak wypadna te procesory bo gra bedzie bardzo mocno siedziec na watkach z tego co pisza w dzisiejszych wiadomosciach.

 

Pisali o problemach z 8700K, że jest za słaby ;) Śmiesznie będzie, jak się okaże, że RT kuleje przez CPU (doładowane milionem nowych zadań) a nie GPU.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pisali o problemach z 8700K, że jest za słaby ;). Śmiesznie będzie, jak się okaże, że RT kuleje przez CPU (doładowane milionem nowych zadań) a nie GPU.

Nie ma żadnego problemu. Są przecież platformy High-End x99/x299/threadripper :E

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadałem się ostanio z 4c/8w (6700K) na 6c/6w (8600K) i na 6c/12w (8700K).

6c/6w Był spoko, miał kopnięcie w grach. Ale ALT+TAB z gry gdzie leciało użycie CPU na 100% ( głupi Fortnite ) powodowało wyraźne, chwilowe przywieszenie się komputera przy przechodzeniu do Chrome w porównaniu do 4c/8w czy 6c/16w. To taki prosty przykład, że jednak bez tego HT łatwiej przytkać procesor zadaniami.

 

Może kolega nie ma porównania. Ja przez lata siedziałem na x58(6r/12w). Przeżyłem szok po zmianie(krótkiej) na Skylake 4/4. Komfort pracy tragiczny na 4/4(przeskakiwanie między oknami, aplikacjami, minimalizowanie gier, obliczenia w tle, kodowanie materiałów, itd.). 4/8 od Skylake to też nie było to. Optimum to 6/12, ale i tak czekam na i9 :P(zwłaszcza że będzie lut!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego wszyscy piszą o Origins? W żadnej innej grze tego nie zaobserwowano.

I nie, nie ma szans żeby 8700K wyprzedził 9700K.

 

To zaobserwuj to:

Mój link

 

Mój link

 

Mój link

 

Mój link

 

Tylko nie pisz już więcej, że HT to lipa.

 

A jeśli uważasz że kolejne gry nie będą wymagały więcej wątków, to powiem Ci że tak było już wiele razy. 1/2/4/8 wątków.. tak samo jak ilość pamięci ram. 4GB wystarczy/ 8GB wystarczy.. Albo szybkość pamięci, ponoć szybki ram też nic nie daje, jeden z ostatnich mitów w stylu szybki ram daje 1-2FPSy w grach. Nawet to słyszałem kilka dni temu o DualChanel vs SingleChanel.. ludzie polecający laptopa za 5 koła wciskali SingleChanel twierdząc, że to nie ma wpływu na wydajność komputera w grach :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...