Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kingsajz

Płyta główna do G5400 i G4560 (+karta GTX 670 2GB)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Proszę o podanie najbardziej odpowiednich modeli płyt głównych dla następujących procesorów:

1. Pentium G5400

2. Pentium G4560

Są dwa modele procesorów ponieważ wciąż zastanawiam się nad wyborem.

 

WAŻNE! Na płycie ma być zamontowana karta graficzna GTX 670 2GB i 8GB pamięci RAM DDR4 (wybiorę we własnym zakresie)

 

Interesują mnie tylko płyty nowe.

 

Finanse: w obu przypadkach możliwie jak najniższe (chociaż jeżeli płyta miałaby być z najtańszych i słaba - to odpada).

Zależy mi aby dany zestaw (procesor, płyta i karta) jak najlepiej ze sobą "współpracowały".

 

Bardzo proszę o konkretną odpowiedź, bez proponowania innych procesorów itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś na temat swoich wymagań względem płyty. Slot PCIe x16 ma praktycznie każda płyta, dwa sloty RAM też.

"słaba odpada" to żadne kryterium. Bo co oznacza, że płyta jest słaba? Na najtańszych płytach jakie są wszystko będzie działać.

 

Wartościowe informacje to np. jakich złączy, gniazd, wyprowadzeń oczekujesz. Czy planujesz później wymianę procesora, i jak tak, to na jaki. Czy w przyszłości planujesz jakieś OC. Nawet takie coś, jak chłodzenie które planujesz zamontować na CPU.

 

 

Z tych dwóch brałbym pod uwagę tylko G5400, bo tylko na płytach serii 300 możesz zrobić upgrade do 6 rdzeni, a zgodnie z zapowiedziami także i 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Może faktycznie, nie wyraziłem się precyzyjnie. Ogólnie komputer ma być dla syna pod gry, wymagań dużych nie ma, aby w miarę chodziły starsze gry (40-50 fps).

Odnośnie procesowa, też skłaniałbym się ku G5400.

Wymiany procesora w przyszłości, a także podkręcania, nie planuję. Chłodzenie standardowe. Co do gniazd i złączy - specjalnych wymagań brak.

Finanse, tak jak napisałem, możliwie jak najniższe.

Głównie zależy mi na podaniu producenta (Asus, MSI, AsRock...) - czy obecnie na rynku są różnice pomiędzy ich produktami, czy np. jakieś są bardziej wadliwe, czy też nie zwracać uwagi na producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka to raczej z tych tańszych, taka będzie dobra ASRock H310M-HDV za 280 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H310 nie obsługuje dysków M2, a porty PCI-E podłączone do chipsetu są w standardzie 2.0, tak więc ja bym brał cos na B360 od Asusa lub ASRocka, np. https://proline.pl/asus-prime-b360m-k-ddr4-1151-p1287301 lub https://www.x-kom.pl/p/422197-plyta-glowna-socket-1151-asrock-b360m-hdv.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Do tego oczywiście G5400, G4560 nie jest już opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta którą wymieniłem ma standard 3.0 i 2.0 , na morele za 255 zł .

 

H310M-HDV

 

Obsługuje procesory Intel® Core ™ 8. generacji (Socket 1151)

Obsługuje DDR4 2666

1 PCIe 3.0 x16, 1 PCIe 2.0 x1

Opcje wyjścia graficznego: DVI-D, D-Sub, HDMI

7.1 CH HD Audio (Realtek ALC887 Audio Codec), Czapki audio ELNA

4 SATA3

4 USB 3.1 Gen1 (2 z przodu, 2 z tyłu)

Obsługuje pełną ochronę przed kolczami, aktualizację na żywo ASRock i sklep z aplikacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H310 nie obsługuje dysków M2

Nom, pewnie właśnie dlatego robią płyty H310 z tym gniazdem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...