Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wolchezk

Nowy monitor do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam to całe "Color tuned" to egzemplarze niby wyselekcjonowane i po kalibracji przez jednego Pana z forum mva.pl ;)

Tu jest to wyjaśnione

klik

Monitory NEC MultiSync serii EA w specjalnej ofercie ColorTuned dla grafików i fotografów!

Każdy monitor w ofercie ColorTuned to dodatkowe korzyści:

 

Wykonana przez eksperta sprzętowa kalibracja monitora, potwierdzona dołączonym do monitora certyfikatem.

Parametry kalibracji: punkt bieli D65 (6500K), gamma 2,2 jasność 80cd/m²

Wzornik barwny do oceny wizualnej kalibracji.

Oprogramowanie do samodzielnej kalibracji NEC SpectraViewII (NEC-SV2-LIC-USB),

Rozszerzona gwarancja do 5 lat (standardowo monitory są objęte 3-letnią gwarancją).

 

Przy okazji czytając jego parametry jest nadzieja, że dałby się podkręcić na 75hz

CZĘSTOTLIWOŚĆ SYNCHRONIZACJI

Częstotliwość pozioma [kHz] 31.5 - 83

Częstotliwość pionowa [Hz] 56 - 75

choć oczywiście producent podaje 60hz

dokładnie jest jak piszesz.wczytaj się dobrze w tematy różnych for szczegolnie niemieckich (jeżeli cię to wogóle interesi :E ) i tam jest też potwierdzenie że po tym zabiegu to zupełnie inny monitor i tak też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest jak piszesz.wczytaj się dobrze w tematy różnych for szczegolnie niemieckich (jeżeli cię to wogóle interesi :E ) i tam jest też potwierdzenie że po tym zabiegu to zupełnie inny monitor i tak też jest.

 

Zupełnie inny monitor po kalibracji - bez przesady. Jak czytałem nawet to forum to o ile kojarzę taka kalibracja to i tak nie to o co kaman bo powinna być wykonana pod konkretne pomieszczenie i stanowisko pracy więc taka na odległość to trochę wyciąganie kasy. Niby coś było o selekcji matrycy choć w tej ofercie słowa o tym nie ma. Ja o ile pamiętam wnioski były w stylu, że nie warto za to aż tyle dopłacać.

 

Poczytałem o tym cudzie CT i samym NEC-u

Mój link

 

dziwię się Azganowi, że jeszcze go nie zamówił i nie przetestował bo większość jest nim zachwycona.

Może sam bym spróbowała - gdyby jeszcze dał się na 75hz ustawić - eh :hmm:

 

https://monitory.mastiff.pl/monitory-nec-multisync-ea275wmi-ct.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj dokładnie,nie każdy może dostać certyfikat ct.druga sprawa jak ktos chce miec komfort psychiczny że podświetlanie będzie na bardzo wysokim poziomie i bez bad/subpixeli,przedłużona gwarancja jak i oprogramowanie spectraview II to dopłaci.nie wiem czy widziałes monitory przed i po kalibracji ??? ja swego czasu kilka widziałem,mogłem porównać i specyfika wyświetlanego koloru jest widoczna oczywiście dla laika pewnie będzie to pikuś bo takim ludziom każdy monitor świeci dobrze nawet marketowe z gazetki ;) .tutaj za dodatkową kase dostajesz monitor po selekcji,przedłużona gwarancja,przekalibrowany z kilkoma różnymi profilami więc każdy powinien znalezć coś pod siebie,oprogramowanie spectraview II.ja będe mógł porównać zwykłą wersje z tą ct dopiero gdzies ok.grudnia więc wtedy napisze jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inny monitor po kalibracji - bez przesady. Jak czytałem nawet to forum to o ile kojarzę taka kalibracja to i tak nie to o co kaman bo powinna być wykonana pod konkretne pomieszczenie i stanowisko pracy więc taka na odległość to trochę wyciąganie kasy. Niby coś było o selekcji matrycy choć w tej ofercie słowa o tym nie ma. Ja o ile pamiętam wnioski były w stylu, że nie warto za to aż tyle dopłacać.

 

Całkowicie się z tym zgadzam. Monitor faktycznie to świetny sprzęt ale dokładanie do niego kolejnych pieniędzy to przesada - nie wierzę w selekcje matryc bo musiałoby się to odbywać ogromnym nakładem finansowym na masową skale a przeprowadzanie tego jednostkowo to ogromny nakład pracy i zbyt wiele zachodu. Ktoś kto kupuje taki sprzęt i potrafi go wykorzystać i tak sam go skalibruje kupując w sklepie z możliwością zwrotu w razie problemów np. z podświetlaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z tym zgadzam. Monitor faktycznie to świetny sprzęt ale dokładanie do niego kolejnych pieniędzy to przesada - nie wierzę w selekcje matryc bo musiałoby się to odbywać ogromnym nakładem finansowym na masową skale a przeprowadzanie tego jednostkowo to ogromny nakład pracy i zbyt wiele zachodu. Ktoś kto kupuje taki sprzęt i potrafi go wykorzystać i tak sam go skalibruje kupując w sklepie z możliwością zwrotu w razie problemów np. z podświetlaniem.

 

Czemu Azgan sam go nie testowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi już kasy na kolejne zabawki - dostałem reprymendę od drugiej połówki że starczy już tego dobrego i chwilowo nic już nie kupuje (częściowo nawet posprzedawałem) - no O.K kupiłem jeszcze nowy TV FALD ale to nie monitor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z tym zgadzam. Monitor faktycznie to świetny sprzęt ale dokładanie do niego kolejnych pieniędzy to przesada - nie wierzę w selekcje matryc bo musiałoby się to odbywać ogromnym nakładem finansowym na masową skale a przeprowadzanie tego jednostkowo to ogromny nakład pracy i zbyt wiele zachodu. Ktoś kto kupuje taki sprzęt i potrafi go wykorzystać i tak sam go skalibruje kupując w sklepie z możliwością zwrotu w razie problemów np. z podświetlaniem.

i też się z tą opinią musze zgodzić jakby nie było ;) co do selekcji to ona jest może nie na taką skale na jaką być powinna ale jest na 100%.Jak najbardziej jestem zdania że ponad 3 tyś za monitor to już jest kawałek kasy ale jak pisałem wczesniej te wszystkie razem wzięte gamingowe monitorki to one też kosztują sporą kase 3-4,5tyś a do obrazu można mieć duże zastrzeżenia biel wpadająca w kolor żółty,czerwony ,kolory przesycone itp. kwiatki i tego tak szczerze mówiąc nie da się ustawić w osd .Jakość wyświetlanego obrazu dla każdego jest indywidualną sprawą ,jeden bierze z marketu i jest happy innemu to nie pasuje krótka piłka.moja skromna osoba :E nabyła tego neca powiedzmy za 2/3 ceny więc wziąłem wersje ct z czasem zobacze jak będzie się miała do podstawowej wersji.Jeżeli ktoś długi czas pracował na prawdziwej średniej klasie monitorów a do takiej zaliczam np eizo serii ev,fs to będzie widział dużą różnice w jakości między tą klasą a resztą zbieraniny.Klasa średnia wyższa to już coś takiego Nec MultiSync® PA272W w tym wypadku dla normalnego użytkownika nic a nic nie trzeba kalibrować,on już jest fabrycznie świetnie skalibrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wczesniej te wszystkie razem wzięte gamingowe monitorki to one też kosztują sporą kase 3-4,5tyś a do obrazu można mieć duże zastrzeżenia biel wpadająca w kolor żółty,czerwony ,kolory przesycone itp.

 

A to akurat fakt i dlatego trafia mnie szlak że sprzedają ludziom za ciężką kasę takie badziewie żerując na niewiedzy i nieświadomości bo nie każdy przecież lata po forach i czyta. A sklepy? W sklepach nic nie ma albo najtańsze zapychacze na półkach więc jesteśmy skazani na zamawianie w ciemno i zabawę w zwroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to akurat fakt i dlatego trafia mnie szlak że sprzedają ludziom za ciężką kasę takie badziewie żerując na niewiedzy i nieświadomości bo nie każdy przecież lata po forach i czyta. A sklepy? W sklepach nic nie ma albo najtańsze zapychacze na półkach więc jesteśmy skazani na zamawianie w ciemno i zabawę w zwroty.

dokładnie.Ja już za stary jestem żeby bawić sie w zwroty po 5 razy żeby trafić chociaż jakąś w miare przyzwoitą sztuke :E troche żałuje że nie widziałem i nie macałem organoleptycznie tego viewsonica tego z gsync za ok 3,6tyś ,czy w tym wypadku płacimy taką kase za gsync i 165hz czy jednak ma dobrą elektronike i jakość obrazu jest chcociaż na poziomie eizo fs,ev.azgan widział i macał więc z czystej ciekawości mógłby coś więcej o tym skrobnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...