Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wolchezk

Nowy monitor do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

rok temu kupiłem pierwszego peceta z prawdziwego zdarzenia (wcześniej tylko laptopy) i w końcu nastąpił moment na wymianę monitora. Obecnie posiadam AOC i2369Vm 23". Bebechy to gtx1060 i ryż 1600.

Oczywiście głównym przeznaczeniem będą gry (wszelkiej maści, fpsy się zdarzają ale od czasu do czasu i bardziej dla zabawy). Nie ukrywam, że sporo grzebię w internecie i yt, dlatego na rozdzielczości i jakości obrazu również mi zależy.

 

Jak na razie najlepsze co znalazłem to LG 32GK850G. Zastanawiam się też nad AOC AGON AG352UCG6 ale nie wiem, czy UW będzie mi leżało.

 

Zdaję sobie sprawę, że przy tej karcie nie wycisnę z monitorów 100% możliwości, ale zawsze można ją kiedyś wymienić na lepszą. Budżet do 3500zł.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitorek bardzo fajny. :) Szkoda tylko że FreeSync a nie Gsync. Gsync naprawdę robi dużą różnicę czy to tylko chwyt marketingowy?

Z drugiej strony nie jestem graczem ,,zawodowym'' i nastawionym typowo na fpsy więc może rzeczywiście taki bajer nie jest mi potrzebny i nie odczuję różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa różnice robi dobre GPU i prawdziwy FPS. Ja mam ten model i nie mam problemów. Wcześniej miałem z Gsync i przy dobrym FPSie różnice bardzo trudno jest wychwycić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie najlepsze co znalazłem to LG 32GK850G.

 

Słabe kolory, smuży i generalnie nie jest wart tych pieniędzy - miałem i nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe kolory, smuży i generalnie nie jest wart tych pieniędzy - miałem i nie polecam.

W recenzjach LG wypadał względnie dobrze, ale jak widać warto było dopytać. Skłaniam się ku temu Philipsowi ale jeszcze chwilę się rozejrzę, może ktoś coś jeszcze poleci do porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach często nie piszą wszystkiego lub celowo pomijają istotne wady które mogą przekreślić taki zakup.

 

Tutaj masz nawet moje fotki z zabawy tym monitorkiem żeby nie było wątpliwości że miałem styczność z tym sprzętem ;)

 

1. https://imgur.com/a/undNc07

 

2. https://imgur.com/a/M9iGabF

 

3. https://imgur.com/a/6zSuOnS

 

4. https://imgur.com/a/DbBdvuF

 

5. https://imgur.com/a/KXorGBD

 

6. https://imgur.com/a/GTqGDPN

 

7. https://imgur.com/a/LJtj7je

 

8. https://imgur.com/a/PtMZlce

 

9. https://imgur.com/a/XXMZDcD

 

10. https://imgur.com/a/P1eaVdD

 

Uczciwie pisze Ci jak jest bo po co masz się nadziać? Z zasady nie polecam czegoś z czego sam nie byłem zadowolony. Drogi monitor nie zawsze oznacza dobry a przerabiałem nie jeden kosztowny model dla graczy więc mam porównanie i wyrobione własne zdanie o poszczególnych konstrukcjach :D.

 

PS.

 

Skłaniam się ku temu Philipsowi ale jeszcze chwilę się rozejrzę

 

Tego Philipsa nie miałem to się nie wypowiem mogą za to wypowiedzieć się o innym monitorze Philipsa - Momentum 436M6VBPAB z 4K, Quantum Dot i HDR bo ten akurat posiadam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś zawodowym graczem a priorytetem jest jakość obrazu, to polecam jednak zwrócić uwagę nie tylko na monitory dla graczy. Moja propozycja to np.: NEC EA275UHD. Wady: odświeżanie 60Hz nie da takiej płynności ruchu jak monitory dla graczy. Zalety: jakość obrazu :)

 

Dodam jeszcze, że przy kupowaniu monitora warto pojechać do sklepu i wybrać konkretny egzemplarz, ponieważ te same modele zauważalnie się od siebie różnią (np. równomiernością podświetlania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem upewnij się, że masz odpowiednie wyjście obrazu na monitor. A nie jakieś stare coś bez możliwości obsłużenia takich ekranów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i co w tych kolorach jest takiego, że ten monitor dyskwalifikuje ? Daj podobne zdjęcia Philipsa 436M6VBPAB (mimo, że to 10Bit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zawierzyć moim oczom kolory na tym LG są jedynie poprawne na zdjęciach lub na ekranie Twojego monitora może to wyglądać lepiej niż w rzeczywistości. Realnie brakuje im nasycenia (nie poprawisz tego idealnie saturacją z panelu karty graficznej), zieleń wpada w żuławy odcień a czerwień w pomarańcz. Sama biel jest mocno ciepła i w odczuciu niektórych może wydawać się zżółknięta. Sam monitor mimo G-Sync i 144Hz potrafi wyraźnie smużyć VA od AU Optronics są mułowate. Nie jest też dobrze z wytracaniem kątów i utratą szczegółowości przy 32 calach płaski ekran niestety pokazuje swoje niedoskonałości na matrycy VA znacznie dotkliwiej od zakrzywionych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zawierzyć moim oczom kolory na tym LG są jedynie poprawne na zdjęciach lub na ekranie Twojego monitora może to wyglądać lepiej niż w rzeczywistości. Realnie brakuje im nasycenia (nie poprawisz tego idealnie saturacją z panelu karty graficznej), zieleń wpada w żuławy odcień a czerwień w pomarańcz. Sama biel jest mocno ciepła i w odczuciu niektórych może wydawać się zżółknięta. Sam monitor mimo G-Sync i 144Hz potrafi wyraźnie smużyć VA od AU Optronics są mułowate. Nie jest też dobrze z wytracaniem kątów i utratą szczegółowości przy 32 calach płaski ekran niestety pokazuje swoje niedoskonałości na matrycy VA znacznie dotkliwiej od zakrzywionych konstrukcji.

 

no na moim IPSie kolorki tego LGka (screeny) są nad wyraz bardzo ładne :E Czyli czytając wszelkie recki odnośnie wszystkich matryc VA plus 2506x1440 + 144Hz to kolory są kiepskawe. Jedynym ratunkiem jest czekać albo trafić na dobry model z IPS/2k/144Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na moim IPSie kolorki tego LGka (screeny) są nad wyraz bardzo ładne :E Czyli czytając wszelkie recki odnośnie wszystkich matryc VA plus 2506x1440 + 144Hz to kolory są kiepskawe. Jedynym ratunkiem jest czekać albo trafić na dobry model z IPS/2k/144Hz

 

No Samsungi i Philipsy mają bardzo dobre żywe kolory przy czym u Samsunga też idealnie nie jest bo kolory trochę uciekają np. piasek wpada za bardzo w czerwień a zieleń ma nieco zbyt niebieskawy (chłodnawy) odcień ale saturacja kolorów jest świetna (przeciągnięta razem z gammą) i kolory mają głębie. Najlepiej wypada tutaj AMVA od Philipsa w 436M6VBPAB kolory są przepiękne na poziomie tych z dobrej klasy TV chciałbym żeby wszystkie monitory dla graczy miały taką reprodukcję i pokrycie barw. Z IPS'ów to poza EIZO i NEC świetne kolory ma Dell UP2716D ale tutaj saturacja jest nawet przesadzona i za bardzo dominuje czerwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach często nie piszą wszystkiego lub celowo pomijają istotne wady które mogą przekreślić taki zakup.

 

Uczciwie pisze Ci jak jest bo po co masz się nadziać? Z zasady nie polecam czegoś z czego sam nie byłem zadowolony. Drogi monitor nie zawsze oznacza dobry a przerabiałem nie jeden kosztowny model dla graczy więc mam porównanie i wyrobione własne zdanie o poszczególnych konstrukcjach :D.

 

PS.

 

Tego Philipsa nie miałem to się nie wypowiem mogą za to wypowiedzieć się o innym monitorze Philipsa - Momentum 436M6VBPAB z 4K, Quantum Dot i HDR bo ten akurat posiadam :P

Recenzje były dość długie i obszerne, chociażby na yt czy tftcentral, więc jestem zaskoczony. Dlatego też pytam na forum, bardzo cenię sobie czyjeś zdanie po dłuższym obcowaniu ze sprzętem.

Ten Philips co proponujesz z deka za duży już dla mnie. :P Jednak wolałbym w granicach 34 cali się zmieścić.

 

Jeśli nie jesteś zawodowym graczem a priorytetem jest jakość obrazu, to polecam jednak zwrócić uwagę nie tylko na monitory dla graczy. Moja propozycja to np.: NEC EA275UHD. Wady: odświeżanie 60Hz nie da takiej płynności ruchu jak monitory dla graczy. Zalety: jakość obrazu :)

 

Dodam jeszcze, że przy kupowaniu monitora warto pojechać do sklepu i wybrać konkretny egzemplarz, ponieważ te same modele zauważalnie się od siebie różnią (np. równomiernością podświetlania).

Zawodowym rzeczywiście nie ale bardziej można mnie włożyć w kategorię ,,gaming'' niż ,,productivity''. Aczkolwiek propozycja interesująca, na pewno dłużej się zastanowię.

Problem w tym, że niektórych modeli w ogóle nie ma w sklepach w mieście a do magazynu centralnego za daleko. Jedyne co mogę zrobić to sprawdzić przysłany egzemplarz w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Samsungi i Philipsy mają bardzo dobre żywe kolory przy czym u Samsunga też idealnie nie jest bo kolory trochę uciekają np. piasek wpada za bardzo w czerwień a zieleń ma nieco zbyt niebieskawy (chłodnawy) odcień ale saturacja kolorów jest świetna (przeciągnięta razem z gammą) i kolory mają głębie. Najlepiej wypada tutaj AMVA od Philipsa w 436M6VBPAB kolory są przepiękne na poziomie tych z dobrej klasy TV chciałbym żeby wszystkie monitory dla graczy miały taką reprodukcję i pokrycie barw. Z IPS'ów to poza EIZO i NEC świetne kolory ma Dell UP2716D ale tutaj saturacja jest nawet przesadzona i za bardzo dominuje czerwień.

 

 

Podepnę się do tematu., tez szukam podobnego monitora co autor. Szkoda,że ten monitor LG 32GK850G według ciebie wypada nie za dobrze. Chciałem się na niego przesiąść z Iiyamy ( 27 cali, AMVA, kiedyś bardzo polecany) po nowym roku. Szukałem czegoś z trochę większym rozmiarem,Hz,rozdzielczością i G-synciem. Trochę posucha na rynku jeśli chodzi o takie monitory.

Na swoim monitorze nie zauważałem ghostingu po ustawieniu na overdrive 3. Czy w tym LG zauważyłbym natomiast coś takiego?

Co do kolorów to ludzie przecież grają na TN. Może nie widziałbym w porównaniu do Iiyama xb2783hsu. Tak monitor obok monitora :hmm:

Czy go całkowicie odradzasz? Wiem,ze przerobiłeś już troche monitor w swojej karierze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym LG zauważyłbym natomiast coś takiego?

 

Owszem - wystarczyło pierwsze odpalenie Forza Motorsport 7 żeby zmyć mi uśmiech zadowolenia z zakupu nowej zabawki. Ja też bardzo mocno liczyłem na ten monitor i miałem cichą nadzieję że okaże się świetną propozycją do gier. Może jestem za bardzo wymagający ale uważam że w tym przedziale cenowym mam prawo już wymagać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co komu pasuje ale jeżeli więcej niż 60Hz nie jest Ci niezbędne to na Twoim miejscu przy tym budżecie leciał bym w duży monitor 4k, np. 436M6VBPAB. Zagęszczenie pikseli podobne jak w 22" FHD więc nie ma problemów ze skalowaniem interfejsu, a jeżeli chodzi o powierzchnie roboczą to trudno dorównać mu czymkolwiek poza telewizorem, do tego to nadal monitor więc nie ma smużenia, opóźnienia są niewielkie, a na pokładzie jest też Quantum Dot i HDR 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan to co Ty byś wybrał w takim pułapie cenowym zakładając, że 60Hz odpada (100Hz+ pożądane)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się żaden z monitorów w tym pułapie nie podobał - moja prywatna lista faworytów to:

 

ViewSonic xg2703-gs

Alienware AW3418DW

Eizo Foris FS2735

Philips Momentum 436M6VBPAB

 

kolejność bez znaczenia ;)

 

To są dla mnie najlepsze konstrukcje i monitory z jakimi miałem styczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się żaden z monitorów w tym pułapie nie podobał - moja prywatna lista faworytów to:

 

Philips Momentum 436M6VBPAB

 

kolejność bez znaczenia ;)

 

To są dla mnie najlepsze konstrukcje i monitory z jakimi miałem styczność.

 

ten monumentum i mnie bardzo ciekawi. (sorry za podpiecie sie do tematu) Jednak zastanawia mnie, czy przy tej wielkosci 4k to nie "zamało" :) W moim wypadku stałby na biurku w odległosci 120cm od nosa.

A znasz moze jakis fajny monitor 35-39 cali najlepiej UltraW, +100hz i HDR 600-1000? Jest coś takiego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się żaden z monitorów w tym pułapie nie podobał - moja prywatna lista faworytów to:

 

ViewSonic xg2703-gs

Alienware AW3418DW

Eizo Foris FS2735

Philips Momentum 436M6VBPAB

 

kolejność bez znaczenia ;)

 

To są dla mnie najlepsze konstrukcje i monitory z jakimi miałem styczność.

 

Miałeś u siebie tego Eizo i ViewSonica - skrobnij coś o nich i jeśli je kupiłeś to czemu nie zostały u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już miejsca na przechowywanie nowych monitorów i częściowo pozbywam się ich (miałem kupców na dobre wyselekcjonowane sztuki). Docelowo zostaną u mnie tylko dwa monitory, jeden - 1440p i 144Hz a drugi 4K z HDR.

 

Eizo zachwycił mnie jakością wykonania już pierwsza sztuka miała najmniejsze BLB jakie widziałem na monitorach z IPS, zero problemów z pixelami, oszałamiająca wręcz ilość ustawień w OSD i to w monitorze dla graczy. Kolory są bardzo ładne choć nie są tak intensywne jak na Samsungach. Ramki monitora są luźne przez co nie ma nacisku na matrycę to bardzo dobre rozwiązanie. Tworzywo z którego jest wykonany monitor jest dobrej jakości. Mimo wszystko uważam że cena jest przesadzona jak za 27 cali zwłaszcza biorąc pod uwagę że to zabawka bez G-Sync, 8bit (w tej cenie powinni dać FRC), nie ma też QD ani HDR.

 

ViewSonic xg2703-gs to najbardziej egzotyczny monitor jaki widziałem. Wygląda kapitalnie obudowa jest wręcz kosmiczna (świetne podświetlanie) stworzony dla fanów NVIDII, kolory są naprawę dobre - żywe i czuć w nich głębie, posiada również rozbudowane OSD z dużą ilością przydatnych ustawień, równomierność podświetlania jest na zadowalającym poziomie, dobrze wypada też jednolitość bieli brak większych odchyleń od normy. Kontrast jak na IPS wypada również zaskakująco dobrze (widać że jest grubo powyżej 1000:1). Sam obraz jest ostry i klarowny dobrze się skaluje. Ogólną jakość wykonania określiłbym jako dobrą niestety mój egzemplarz posiadał jakiś paproch pod matrycą ale prawdopodobnie powalczę o lepszą sztukę (uważam że warto). Podobnie jak wyżej do pełni szczęścia zabrało dodatkowy bajerów FRC, QD, HDR ale jest za to G-Sync i mniejsza cena od Eizo więc da się to przełknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To szkoda, że tego Eizo nie zostawiłeś sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo jest źle wyceniony względem tego co oferuje. Oni zawsze się cenili, jakościowo monitor jest świetny ale w tym przedziale można dostać więcej za mniej. Oczywiście jeśli ktoś ma taki kaprys może wydać tyle PLN za 27 cali bez dodatkowych atrakcji mi jednak to przeszkadzało i ViewSonic xg2703-gs wydaje się dobrą alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic ogólnie jest chyba czołowym producentem ekranów/projektorów na świecie. Jeśli chodzi o jakość. Tylko u nas są bardzo mało popularni, tacy egzotyczni.. Trochę jak Lexus, nie jeden polak powie, że Toyota jest lepsza ;)

 

Oczywiście mówię o monitorach domowych :) Zeby nie było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...