Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wolchezk

Nowy monitor do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli miałbym wydawać 4,500pln za lcd czyli tyle co za Eizo, to wolałbym kupić za tą cene Alienware AW3418DW (mimo, że 21:9 tak sobie mi podchodzą). Cena za Eizo (27", 2560x1440) to takie same przegięcie, co za nowego rtx2080Ti, bandyctwo w biały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge potwierdzic to co pisze azgan eizo jest swietny miałem przez kilka dni ale docelowo celowalem w cos o wiekszej przestrzeni czyli 30-32 cale.viewSonica tez bym mial na testy ale jakis czas temu nie dojechaly do pewnej hurtowni a potem dalem sobie juz spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 WQHD IPS GSYNC 2900-4500zl rozstrzał cenowy za jedno i to samo różnych producentów :E

 

W sumie to prawie cena 4K 144Hz.. Zamiast EIZO, 4k 144Hz(98Hz) może być dobrą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten AW3418DW taki dobry jest?

Dbają o kontrolę jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ViewSonic xg2703-gs to najbardziej egzotyczny monitor jaki widziałem. Wygląda kapitalnie obudowa jest wręcz kosmiczna (świetne podświetlanie) stworzony dla fanów NVIDII, kolory są naprawę dobre - żywe i czuć w nich głębie, posiada również rozbudowane OSD z dużą ilością przydatnych ustawień, równomierność podświetlania jest na zadowalającym poziomie, dobrze wypada też jednolitość bieli brak większych odchyleń od normy. Kontrast jak na IPS wypada również zaskakująco dobrze (widać że jest grubo powyżej 1000:1). Sam obraz jest ostry i klarowny dobrze się skaluje. Ogólną jakość wykonania określiłbym jako dobrą niestety mój egzemplarz posiadał jakiś paproch pod matrycą ale prawdopodobnie powalczę o lepszą sztukę (uważam że warto). Podobnie jak wyżej do pełni szczęścia zabrało dodatkowy bajerów FRC, QD, HDR ale jest za to G-Sync i mniejsza cena od Eizo więc da się to przełknąć.

 

 

 

Ten ViewSonic jest na tej samej matrycy co Acer, Asus i AOC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie rzeczywiście najnowsza rewizja jest w Acerze. Natomiast Azgan twierdzi, że monitor Acera ma bardzo słabe kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już może byc kwestia elektroniki. Ale nie powinno byc wielkich różnic między tymi monitorami. Szczególnie, że Acer ma 8bit + FRC a reszta czyste 8bit.

 

 

No i jak to w monitorach, każdy inaczej świeci mimo, że niby te same modele..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już może byc kwestia elektroniki. Ale nie powinno byc wielkich różnic między tymi monitorami. Szczególnie, że Acer ma 8bit + FRC a reszta czyste 8bit.

 

 

No i jak to w monitorach, każdy inaczej świeci mimo, że niby te same modele..

 

To są niemal te same rewizje matryc. Tam często różnica to brak ramek i już inna rewizja. Acer ma raczej 8 bit i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest tam błąd w specyfikacji :)

 

Azgan generalnie jest dość wymagający jeśli chodzi o monitory. Raczej patrzy na ekrany jak grafik na narzędzie pracy, niż jak przeciętny gracz :)

 

 

 

Ogólnie w tym pułapie cenowym preferowałbym i tak UltraWide 34" VA (~3tys) lub IPS 34" (~4tys).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie rzeczywiście najnowsza rewizja jest w Acerze. Natomiast Azgan twierdzi, że monitor Acera ma bardzo słabe kolory.

 

Bo ma. I nie chodzi tu nawet o samo pokrycie przestrzeni barw tylko o saturacje a raczej jej niedostatek przez co kolory sprawiają wrażenie nieco spranych. Ten Acer jest 8bit nie ma FRC to jest błąd w opisie na display specifications. To jak kolory wyglądają na poszczególnych monitorach u różnych producentów na tych samych matrycach wynika często z odmiennego podejścia do fabrycznej kalibracji czy też firmware. Kolory mogą być przeciągnięte razem z gammą dzięki czemu będą bardziej intensywne i żywe tak zrobił np. Dell w modelu UP2716D nawet do przesady. Jak samemu podbijesz saturacje programowo lub z OSD (Predator ma taką możliwość) to kolory się rozjadą staną się jaśniejsze i mniej dokładne (jasne odcienie zaczną Ci się zlewać w plamę pozbawioną szczegółów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się żaden z monitorów w tym pułapie nie podobał - moja prywatna lista faworytów to:

ViewSonic xg2703-gs

Alienware AW3418DW

Eizo Foris FS2735

Philips Momentum 436M6VBPAB

 

kolejność bez znaczenia ;)

 

To są dla mnie najlepsze konstrukcje i monitory z jakimi miałem styczność.

Zainteresowałeś nnie tym ViewSonic, bo również, niemal jak grafik, cenię jakość obrazu. Na szybkości odświeżania aż tak mi nie zależy, bo będę i tak ograniczał się do 60fps, ale jakość matrycy musi stać na wysokim poziomie. Czytałem, że z regulacją wysokości nie jest tak dobrze, jak nisko można opuścić ekran?

 

Myślałem też nad tym Eizo, ale mając GTX-a, nie wykorzystam Freesync, a i cena trochę odstrasza.

 

Do tej pory moim faworytem był Acer Predator XB271HUbmiprz, ale teraz mam dylemat czy nie lepiej wybrać tego ViewSonic :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się żaden z monitorów w tym pułapie nie podobał - moja prywatna lista faworytów to:

ViewSonic xg2703-gs

Alienware AW3418DW

Eizo Foris FS2735

Philips Momentum 436M6VBPAB

 

kolejność bez znaczenia ;)

 

To są dla mnie najlepsze konstrukcje i monitory z jakimi miałem styczność.

 

 

Ten ViewSonic jest lepszy niż Acer Predator, którego miałeś?? Jeśli tak, to pod jakim względem?? Ma lepsze kolory niż Acer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie pod każdym względem - jakość wykonania, funkcjonalność np. uchwyt na słuchawki, bardziej rozbudowane OSD, lepsza fabryczna kalibracja, żywe i dobre kolory, równomierność podświetlania ect. Nawet ramki ma luźne jak w Eizo przez co nie ma ucisku na matrycę i zmniejsza to BLB :thumbup:

 

ViewSonic xg2703-gs to dobra alternatywa z G-Sync dla Eizo Foris FS2735 a nie Acera (nie ta liga).

 

Jeśli jesteś zainteresowany tym monitorkiem to polecam obejrzeć ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=dQe_I9b3pVk

 

Największym problemem może okazać się dostępność tego sprzętu to trochę egzotyczny monitor jak na nasz rynek :).

 

W morele ostała się słownie 1 sztuka więc kto pierwszy ten lepszy i po zawodach (monitor nie do dostania).

 

Przynajmniej w chwili kiedy pisze te słowa:

 

vaqMvIV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie pod każdym względem - jakość wykonania, funkcjonalność OSD ect.

 

ViewSonic xg2703-gs to dobra alternatywa z G-Sync dla Eizo Foris FS2735 a nie Acera (nie ta liga).

 

Jeśli jesteś zainteresowany tym monitorkiem to polecam obejrzeć ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=dQe_I9b3pVk

 

Dzięki za info.

Rozumiem, że ViewSonic ma BLB minimalny albo do przyjęcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ViewSonic ma BLB minimalny albo do przyjęcia??

 

Eizo Foris FS2735 praktycznie nie maiła BLB a ViewSonic miał minimalne (całkowicie akceptowalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo Foris FS2735 praktycznie nie maiła BLB a ViewSonic miał minimalne (całkowicie akceptowalne).

 

Dzięki wielkie za informacje.

 

Teraz ten ViewSonic jest moim faworytem i powstaje pytanie czy czekać na nową matrycę od LG w grudniu, czy go brać teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nową matrycę od LG w grudniu

Jakieś info na temat tych matryc?

Wychodzi jeszcze coś ciekawego w następnych miesiącach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było nigdzie żadnej zapowiedzi, chyba ze jakis news pojawi sie w pazdzierniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

W morele ostała się słownie 1 sztuka więc kto pierwszy ten lepszy i po zawodach (monitor nie do dostania).

(...)

Dzięki za linki i opinie, ja jednak poczekam, jeśli informacje o nowych panelach się potwierdzą, a druga sprawa, to nie ufałbym Morelom i "ostatnią" sztuką, bo możemy dostać teoretycznie nowy, a faktycznie jakiś używany ze zwrotu, o czym nie raz się czytało :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki i opinie, ja jednak poczekam, jeśli informacje o nowych panelach się potwierdzą, a druga sprawa, to nie ufałbym Morelom i "ostatnią" sztuką, bo możemy dostać teoretycznie nowy, a faktycznie jakiś używany ze zwrotu, o czym nie raz się czytało :kwasny:

 

 

Jak to jest z kupowaniem nowych podzespołów ze zwrotów w morele?

Dzwoniłem tam i miła i piękna pani powiedziała, że gdyby monitor był ze zwrotu byłby sprzedawany w outlecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Masz zakładkę outlet w produktach które są tak dostępne. Jest też opisany stan outletu.

 

 

Ja tak kupiłem philipsa za 1800zl z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Masz zakładkę outlet w produktach które są tak dostępne. Jest też opisany stan outletu.

 

Ja tak kupiłem philipsa za 1800zl z podpisu.

 

Teoretycznie tak ale czy tak jest w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mów za siebie.😎 Ja chcę kupić monitor który spełnia moje oczekiwania, muszę bazować na recenzjach oraz opiniach użytkowników i przy kwocie którą trzeba wyłożyć za taki niszowy 32 calowy monitor gdzie można kupić coś z serii C albo GX od LG nie mówiąc o S95C więc aby wyrzucić ponad 6 koła to warto aby monitor chociaż nie piszczał czy może to już moje od górne zachcianki i zostałem nieświadomym testerem? Co do dostępności jest to bardzo globalna sytuacja gdzie w europie jest kilka sztuk danego monitora na krzyż może usa jest odrobinę lepsza dostępność (zazwyczaj Alienwareów) ale tam też ludzie czekają 30 dni+ na monitor.
    • hellhound'a wziąć czy https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-7900-gre-oc-16gb-gddr6-11325-02-20g-13180478/ próbuję ogarnąć który lepszy tzn mniejsze ryzyko. Chyba szafiry lubią piszczeć?
    • Myślałem, że to wnuczka Protasiewicza a to jego dziewczyna. Ona 22 lata on 56 lat. Co ona ma w głowie. https://www.o2.pl/plotki/22-latka-zabralo-glos-po-skandalu-partnerka-protasiewicza-to-studentka-7017418808142752a   Wczoraj słuchałem kawałek. Początek kilkanaście min o byłym już działaczu PiS który okazał się pedofilem i zarzuca mu sie skrzywdzenie kilkudziesięciu dziewczyn ale był chroniony przez wyżej postawionych. https://kultura.onet.pl/wiadomosci/bartlomiej-m-przed-sadem-problemy-w-procesie-znanego-aktora/g0mq6hp
    • Nie zauważysz poprawy "w działaniu systemu" jeżeli już to w grach  czy benchmarkach, pamięci masz wsadzone w slot nr 2 i 4 ?, włączenie profilu xmp nie powinno mieć wpływu na pracę wentylatora od chłodzenia cpu,w Biosie nie ustawiasz żadnego OC na 1500mhz... wbijasz profil xmp 2 3000mhz i moduły mają być wsadzone w slot A2 - B2
    • Hej Posiadam 1060 6Gb, monitor FullHD oraz zasilacz 600W BeQuiet. Chciałbym złożyć coś młodemu na platformie AMD Ryzen 7600. Nigdy na AMD nic nie składałem i nie wiem jaki np RAM do tego wybrać i MOBO. Tyle, że na AM5. Mógłby ktoś pomóc? Dziękuję.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...