Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gerard3000

Xiaomi Mi A2 Lite

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Od dłuższego czasu planuję zakup nowego Xiaomi Mi A2 Lite. Pojawił się już on w paru sklepach, między innymi w x-komie i Euro, a także w kilku nieznanych mi sklepach internetowych (np. eukasa.pl, siglo.pl, bestcena.pl).

W Xkomie, Euro, czy Avans, czyli w tych znanych mi sklepach, które swoje oddziały mają w moim mieście, cena takiego telefonu wynosi 1049 zł. Z kolei w wyżej wspomnianych sklepach internetowych cena waha się od około 850 do 900 zł i wciąż jest to ta sama wersja telefonu, tj 4/64 Gb.

 

Stąd moja 2 pytania:

1) Skąd taka różnica cen?

2) Czy warto kupić w którymś z tych "tańszych" sklepów?

 

Dodaje linki do tańszych ofert:

https://siglo.pl/smartfon_xiaomi_mi_a2_lite_4_64gb_czarny.html

https://bestcena.pl/smartfony-i-telefony/xiaomi-mi-a2-lite-4-64gb-dual-sim-czarny

http://www.eukasa.pl/telefon-komorkowy-xiaomi-mi-a2-lite-64-gb-19064-czarny/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ściągnąłem z Chin do testu za 720zl. Te sklepy co wymieniłeś prawdopodobnie tez sami importują i dlatego cena jest niższa. Druga sprawa, to czy wystawiają fakturę marzą, czy pełny VAT. Na twoim miejscu sciągał bym bezposrednio z Chin albo kupował z oficjalnej dystrybucji w cenie 1049zl. Test jest na moim kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenach wynika stąd, że te droższe oferty to polska dystrybucja, a więc nie ma problemu z realizacją gwarancji, no i masz telefon w 100% ze sprawdzonego źródła. Tańsze oferty pochodzą albo od chińczyka albo z dystrybucji "europejskiej", czyli cholera wie skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taniej niż z oficjalnej polskiej dystrybucji (xkom, euro, MM itp), a zarazem pewnie i z normalną fakturą bez ryzyka to Proline ma dobre ceny. Jedynie serwis jest realizowany w ich wewnętrznym serwisie, a nie w CCS jak Xiaomi z oficjalnej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taniej niż z oficjalnej polskiej dystrybucji (xkom, euro, MM itp), a zarazem pewnie i z normalną fakturą bez ryzyka to Proline ma dobre ceny. Jedynie serwis jest realizowany w ich wewnętrznym serwisie, a nie w CCS jak Xiaomi z oficjalnej dystrybucji.

A co dla mnie oznacza, że serwis realizowany jest u nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłają do napraw do Chin. Od ich widzimisię (oraz bieżącego stanu magazynu) zależy czy dadzą telefon zastępczy od razu po decyzji z Chin czy też trzeba będzie czekać na ewentualną odsyłkę z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co dla mnie oznacza, że serwis realizowany jest u nich?

W sumie to w zasadzie nic. Najważniejsze, że jest normalna 2 letnia gwarancja w normalnym sklepie, a nie u jakiegoś janusza na allegro. Serwis mają w Polsce, więc nie ma mowy o żadnej odsyłce do chin. Telefon będzie identyczny jakbyś kupił w normalnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup smartfona, może są na forum osoby które kupiły nie dawno Mi A2 Lite i

mogły sie podzielić opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić to Xiaomi, jest kompaktowych rozmiarów na tym mi zależy.

Podzielcie sie opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

 

Wiecie może czy Mi A2 Lite ma Gorilla Glass czy lepiej kupić szkło h

i czy nie bedzie odstawało na krawędziach z związku z zakrzywionym ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

 

Wiecie może czy Mi A2 Lite ma Gorilla Glass czy lepiej kupić szkło h

i czy nie bedzie odstawało na krawędziach z związku z zakrzywionym ekranem.

Szkło na ten ekran się nie nadaje bo boczne zaokrąglenia są dosyć duże i szkło musiałoby być wąskie żeby dobrze przylegać. Lepszym rozwiązaniem jest tutaj dobra folia która jednocześnie załatwi sprawę dużych odblasków. Mam w teście obecnie ten model na moim kanale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz ze w słońcu tak odbija promienie że ciężko coś zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mówisz ze w słońcu tak odbija promienie że ciężko coś zobaczyć?

 

Możesz dać namiar gdzie kupiłesś tą folie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zaokrąglone ekrany świetna jest Arc 3D od 3mk. Miałem na Xiaomi Note 4 i spisywała się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać namiar gdzie kupiłesś tą folie

Folia zamówiona, zobaczy jak przyjdzie. Ekran świetny w pomieszczeniach ale na zewnątrz mocne odblaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę wątek. Po przeczytaniu dużej ilości opinii nt. Proline i ich serwisu postanowiłem kupić jednak telefon z oficjalnej polskiej dystrybucji, szczególnie, że w przeszłości kilkukrotnie korzystałem z gwarancji.

Jednak może osoby bardziej zorientowane na rynku telefonów mogłyby doradzić, czy Mi A2 Lite będzie w najbliższym czasie tańszy (jakiś sklep będzie mieć okres wyprzedaży, czy może premiery na rynku spowodują tanienie telefonu).

Chciałbym uniknąć sytuacji, w której płacę za telefon 1049 zł, a za tydzień można go kupić w oficjalnej dystrybucji za 850 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z ProLine i ich gwarancja?

Bo czekam właśnie na Mi A2 lite od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak usunąć z ekranu głównego pasek wyszukiwarki Google (AndroidONE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak usunąć z ekranu głównego pasek wyszukiwarki Google (AndroidONE)

Jeśli nie wgrasz osobnego launchera, który na to pozwala, to nie usuniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak z powrotem wrócę do tego launchera to wraz bedzie? Bo nie bardzo rozumiem

 

ok. Juz rozumiem. Sorry

 

A jaki proponujecie launcher. Mam androidONE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki proponujecie launcher. Mam androidONE.

ja używam Rootless Launcher, bo jest najbardziej zbliżony do Pixelowego (ale posiada kilka dodatkowych bajerków, jak wspiera pakiety ikon, pozwala ukrywać nieużywane czy na stałe ustalać temat pulpitu bez względu na tapetę), ale akurat w nim nie ma możliwości usunięcia paska wyszukiwania. Wydaje mi się, że dość lekki i podobny do czystego jest Lawnchair, ale nie używam go teraz, więc nie wiem czy w najnowszej wersji ma opcję wyłączenia paska. Na 100% taką opcję posiada świetny Nova Launcher (ma też możliwość ustalania kształtu, kolorów i przypięcia na poszczególnych oknach ekranu domowego tego paska wyszukiwania), ale to z kolei launcher-kombajn, którego konfiguracja może ci zająć duuuużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...