Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Darkman69

Nie działa USB w Aorus Gaming 5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Jakiś miesiąc temu kupiłem płytę Gigabyte AX370 Gaming 5 i żadnych peryferii (mysz, klawiatura, kontrolery do gier, drukarka itp.) nie mogę podłączyć pod tylne cztery górne porty USB, dwa USB DAC-UP i dwa poniżej niebieskie USB 3.1

Gniazda są zasilane ale nic poza tym, działa np. ładowarka do telefonu czy zewnętrzny wiatrak, ale system nie wykrywa żadnych urządzeń. Nadmienię tylko, że mam Windowsa 7 PRO.

I w związku z tym mam pytanie, czy one wymagają jakiegoś specjalnego podłączenia, specjalnych wersji obsługiwanych urządzeń czy mogą być po prostu uszkodzone?

Ktoś może używa tej płyty i wie o co chodzi?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy pendrive wykrywa z poziomu botowania i bedzie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy pendrive wykrywa z poziomu botowania i bedzie wiadomo

 

Mhm, a tak dla laika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż sprawdź pendriva w różne gniazda USB, które nie działają, następnie wejdź do BIOSu i sprawdź, czy wykrywa pendriva po każdorazowej zmianie gniazda i wejściu do BIOSu.

 

Raczej stawiam na to, że płytę masz dobrą, tylko masz jakiś problem po tym jak zainstalowałeś win7, zamiast win10 na maszynie bez oficjalnego wsparcia dla win7. Sterowniki masz wszystkie wgrane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zawsze - brak sterowników USB3.

 

Popieram.

To klasyka na win7 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż sprawdź pendriva w różne gniazda USB, które nie działają, następnie wejdź do BIOSu i sprawdź, czy wykrywa pendriva po każdorazowej zmianie gniazda i wejściu do BIOSu.

 

Ok, dzieki! Posprawdzam może jutro.

Z tymi gniazdami DAC pierwszy raz mam styczność ale dziwi mnie, że oprócz nich dwa USB 3.1 z, z tego co mi się wydaje, sześciu dostępnych nie działają...

 

Raczej stawiam na to, że płytę masz dobrą, tylko masz jakiś problem po tym jak zainstalowałeś win7, zamiast win10 na maszynie bez oficjalnego wsparcia dla win7. Sterowniki masz wszystkie wgrane?

To co zawsze - brak sterowników USB3.

 

Oczywiście, że wgrane. Inaczej nic bym nie zrobił w W7 bez myszy i klawiatury. Nie znalazłem żadnych specjalnych pod DAC-Up, zakładam, że są do nich typowe.

Myślicie, że to wina braku wsparcia Win7? Hmmm, co do "żółtych" może tak być, ale co z dwoma "zwykłymi USB 3.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś także paczkę "AMD Chipset Driver"?

 

Jakby co polecam paczuszkę ~64MB prosto od AMD, a nie targanie pół giga niepotrzebnych rzeczy ze strony GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zawsze - brak sterowników USB3.

 

Hehhh, miałeś rację!! :E Ale dokładniej to powinieneś napisać "brak właściwych sterowników USB";) Problemem były sterowniki od Gigabyte'a.

 

 

Instalowałeś także paczkę "AMD Chipset Driver"?

 

Jakby co polecam paczuszkę ~64MB prosto od AMD, a nie targanie pół giga niepotrzebnych rzeczy ze strony GB.

 

Dziękuję bardzo Kapitanie AMD! :D Pomogło! Musiałem chwilę powalczyć (pierwsze podejście "błąd instalacji" i w ogóle wywaliło mi wszystkie USB... Na szczęście zachowałem klawiaturę na PS2 i dałem radę ;) ) ale pomogło!! Teraz normalnie działają mi wszystkie porty!

Raz jeszczę dziękuję Wam wszystkim za dobre rady. Problem rozwiązany. :)

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...