Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

===MARK===

mam dosc freenas chce synology

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam dosc zabawy z freenas czytania tutoriali i proby osiagniecia prostych rzeczy moze jestem za tepy wiec chce cos prostego co bedzie dzialac

serwerek potrzebuje do domu wiec wymagan nie mam duzych ma udostepniac pliki w sieci sciagac pliki z sieci bedac za vpn i bym bedac w pracy mogl podeslac mu jakis plik ktory ma sciagnac

mam „stary” tv plazmowy FHD Panasonic a filmy ktore sciagam czesto sa juz w 4K wiec fajnie jak by nas lub apple tv sobie z tym radzilo

na chwile obecna moj freenas ma 8 slotow na dyski z czego 5 jest zajetych 4x4tb i 1x8tb wd red mysle by w nowym nasie dac 3x8 tb lub 3x10tb seagate

 

czy wspomniany nas apple tv i tv pozwoli mi ogladac filmy bez problemu mimo ze nie jest reklamowany jako multimedialny jak DS918+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple TV to tylko przystawka do TV - nie jest żadnym serwerem...

Dopiero mając serwer możesz z tego Apple TV korzystać i oglądać filmy po DLAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś męczyłem się freenas'em.

Porzuciłem, zainstalowałem Openmediavault i ... banan na twarzy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple TV to tylko przystawka do TV - nie jest żadnym serwerem...

Dopiero mając serwer możesz z tego Apple TV korzystać i oglądać filmy po DLAN

 

no ja rozumiem ze to przystawka ale czy to znaczy ze wystarczy mi smb i apple tv to zdekoduje pomijajac transkodowanie na nas? kub jakas inna orzystawka czy myle pojecia?

 

Też kiedyś męczyłem się freenas'em.

Porzuciłem, zainstalowałem Openmediavault i ... banan na twarzy :) .

 

 

kiedys kiedys sie tym bawilem ale teraz nie chce mi sie juz eksperymentowac juz mam dosyc i brak czasu juz chce by to po prostu dzialalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Appletv zdekoduje ale musisz zainstalowac jakiegos playera typu VLC. Sam używam Synology 2-kieszeniowego i uważam to urządzenie za świetne i bezproblemowe. W sam raz dla kogoś kto nie chce grzebac w tysiącach ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli moge kupic jakiegokolwiek nas’a (chodzi o procesor) uruchomic na nim SMB czyli udostepnianie plikow na appletv zainstalowac vlc i to appletv zajmie sie tym calym ewentualnym dekodowaniem materialu 4k na moj tv FHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam ale dopiero AppleTV 5-ej generacji (czyli ten który miał premiere pod koniec 2017) wspiera 4K. Co do SMB to jest tak jak piszesz. Dodatkowy zysk z ATV to gigantyczna biblioteka aplikacji z Appstore. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam ta 5tke i jakos nie widze tej gigantycznej ilosci aplikacji, a co do 4k to ja obecnie jak jest okazja sciagam takie materialy ale tv mam jeszcze starej generacji czyli plazme FHD i dlatego myslalem o koniecznosci wspierania przez NAS czy precesor transkodowania bym mogl ogladac na tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wybor padl na Synology 918+ i 3x 10TB IronWollf Seagate i teraz jeszcze mysle o UPS do kompletu

zastanawiam sie nad CyberPower CP900EPFCLCD 900VA jako ze ma to zasilac tylko NAS, router i modem

https://www.amazon.co.uk/CyberPower-CP900EPFCLCD-Backup-Sinewave-Sockets/dp/B004SO5FWM

a moze polecacie cos innego?

 

martwi mnie tylko to ze tego modelu nie ma na liscie kompatybilnych urzadzen Synology dla tego modelu

https://www.synology.com/en-global/compatibility?search_by=products&model=DS918%2B&category=upses&p=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lista nie jest chyba zbyt aktualna. Ja mam Cyberpower DX650E, którego też na niej nie ma - a mój DS415Play go wykrywa i działa z nim bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje i szczerze powiedziawszy dziwie sie bo raz ze to nowe modele poza tym sa dwa typy na liscie Synology oraz producenta UPS i ze im tez nie zalezy by ich urzadzenia pojawily sie w jak najwiekszej liczbie by podniesc sprzedaz hmm

 

ostatecznie zdecydowalem sie na EATON 5SC750i czyli nieco wiekszego brata z listy ma byc u mnie w poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...