Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość sasakii

Brak obrazu - ASUS PV5D2-MX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sasakii

Witam, mam problem z brakiem obrazu. Komputer został świeżo złożony i nie ma być to kombajny tylko zwykły PC do internetu etc.

Płyta jaką mam to ASUS PV5D2-MX z procesorem Intel Pentium Dual Core E5700 (2x3.0 GHz), karta graficzna GeForce 9500GT 512MB i kością RAM 1 GB od GOODRAM. Zasilacz Forton 350 W.

Sytuacja wygląda w ten sposób że na płycie były krzywe piny od procesora, wtedy nie było żadnego obrazu lecz komputer włącza się normalnie, zaczyna pracować dysk itp. na monitorze przy podłączeniu do grafiki znika "no signal", nie ma znaczenia czy do zintegrowanej czy osobnej. Ale obrazu jak nie było tak nie ma. Byłem w serwisie, powiedzieli mi że przez te piny na procesorze nie ma obrazu, kupiłem drugą taka samą płytę, wszystko tak samo poskładałem i jest taka sama sytuacja jak z poprzednią płytą - brak obrazu. Gdzie mogę szukać przyczyny tego problemu ?

 

PS. Nie mam obrazu kompletnie czyli w bios też nie mogę wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość sprawdzenia głośniczka biosu, to jeśli pika, to pamięć.

W tej kwestii pozostaje jedynie obadać GPU, i CPU czy nie są wadliwe.

Poza tym do Internetu moim skromnym zdaniem dzisiaj 2GB na odchudzonym systemie x86 to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sasakii

Problem w tym że nie ma głośniczka, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia tego w inny spospób ?

Będą tam siedziały 2GB ramu tylko chce się upewnic że komputer będzie działał bo nie ma sensu na darmo pieniędzy tracic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa "buzzer", groszowe sprawy.

Skoro to nie płyta, i nie grafika, bo integry po wyjęciu dedykowanej też nie działały (i że niby tam jest integra) no to zostają pamięci i zasilacz.

Albo Twój monitor/kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sasakii

Sprawdziłem kartę graficzną, zasilacz i pamięć w innym komputerze i wszystko jest ok. Do swojej płyty podpiąłem inny zasilacz nadal brak obrazu, podłączyłem później inną kartę graficzną i pamięć, nadal nic się na ekranie nie pojawiło...

 

Edit. Może to być np. wina procesora ? Kupiłem go używkę więc nie mam pewności że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetycznie jest taka możliwość że to procesor.

Raptem teraz zostają procesor i płyta w kwestii dokładnego sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajnie że nikt nie pomyślał (a zwłaszcza autor przed kupnem) że płyta (chipset) może być za stara na PDC 45nm. Wystarczy przejrzeć listę obsługiwanych CPU na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź najpierw (np. w CPU-Z w zakładce Mainboard) czy płyta ma zainstalowany najnowszy bios 1017, wymagany do obsługi E4700 Mój link. Przykład poniżej, jak to u mnie wygląda:

 

cpu-zjpg_qeaqpre.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sasakii

A jak mam to sprawdzić skoro nie mam obrazu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...