Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lusik100300

Ogromne zużycie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Założyłem konto na tym forum aby spróbować rozwiązać problem ze swoim laptopem. Problem polega na tym, że podczas używania różnych przeglądarek internetowych zużycie procesora wynosi około 100%. Gdy otarte jest więcej niż jedna karta, korzystanie z internetu jest niemalże niemożliwe, ponieważ strasznie muli. Nie wspominając już o oglądania filmików online np. na youtube, podczas tej czynności zużycie procesora nie spada poniżej 98%. Od razu zaznaczam, że w menedżerze zadań nie ma żadnych podejrzanych procesów, tylko kilka procesów chrome'a lub opery w zależności której przeglądarki używam. Laptop jest prawie nowy z windowsem 10. Zdaje sobie sprawę, że jego parametry są bardzo słabe, ale chyba nie powinno to wyglądać tak jak to przedstawiłem. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Wirusa, żadnego nie ma, system przywróciłem do stanu początkowego i opcją czyszczenia dysku i nic nie pomaga. Podaje parametry komputera: ASUS X540YA AMD E1-7010 with AMD RADEON R2 Graphics 1.5Gh, 4GB RAM, dysk SSD. Nie mam pojęcia co robić, liczę na jakąś pomoc i mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu, z góry dziękuję i przepraszam za ewentualną pomyłkę co do miejsca umieszczenia wątku. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten procek to straszna bieda jak na dzisiejsze czasy niestety a przeglądarki są oecnie wymagające

jedyne co pozostaje to powyłączanie wszystkiego co się da co chodzi w tle + adblock obowiązkowo

do tego 4GB RAM -> nie otwieraj wielu zakładek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu za stary i za słaby komputer, w menadżerze zadań w zakładce procesy możesz dokładnie zobaczyć, co dokładnie tak obciąża komputer (przeglądarka).

Proponuję wymienić komputer na coś nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam postawil linuxa np. linux mint z mate, cudow sie nie spodziewaj bo ten procek jest po prostu slaby i nic mu nie pomoze...

 

W ogole to po co kupowales taki ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 zł za takie coś? Haha .Jak możesz to oddaj i zapytaj co kupić w takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Założyłem konto na tym forum aby spróbować rozwiązać problem ze swoim laptopem. Problem polega na tym, że podczas używania różnych przeglądarek internetowych zużycie procesora wynosi około 100%. Gdy otarte jest więcej niż jedna karta, korzystanie z internetu jest niemalże niemożliwe, ponieważ strasznie muli. Nie wspominając już o oglądania filmików online np. na youtube, podczas tej czynności zużycie procesora nie spada poniżej 98%. Od razu zaznaczam, że w menedżerze zadań nie ma żadnych podejrzanych procesów, tylko kilka procesów chrome'a lub opery w zależności której przeglądarki używam. Laptop jest prawie nowy z windowsem 10. Zdaje sobie sprawę, że jego parametry są bardzo słabe, ale chyba nie powinno to wyglądać tak jak to przedstawiłem. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Wirusa, żadnego nie ma, system przywróciłem do stanu początkowego i opcją czyszczenia dysku i nic nie pomaga. Podaje parametry komputera: ASUS X540YA AMD E1-7010 with AMD RADEON R2 Graphics 1.5Gh, 4GB RAM, dysk SSD. Nie mam pojęcia co robić, liczę na jakąś pomoc i mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu, z góry dziękuję i przepraszam za ewentualną pomyłkę co do miejsca umieszczenia wątku. Pozdrawiam!

Nic z tym nie zrobisz, można dołożyć ramu ale wyniki będą mało zadowalające. Słaby laptop.

 

Sry ramu nie da się dołożyć, więc szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...