Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcinos11

Upgrade procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chciałem was zapytać o zdanie. Chciałem trochę podrasować swojego kompa i przymierzam się na zakup lepszego procka. obecnie mam i5 6500 3,2ghz. I tu pojawia się pytanie, jaki najlepiej wybrać stosunkowo cena=osiągi? Kompa składałem 2 lata temu więc nie jestem obecnie na bieżąco z rynkiem.

 

Aktualnie mój pc sklada się z:

geforce gtx 1060 msi gaming x wersja 6gb

hyperx 2x4gb ddr4 2133mhz (obowiązkowo poszerzę pamięć do 16gb 2x8 o troszke wyzszej czestotliwosci)

plyta glowna h110m-k

 

Dzięki za wszelkie sugestie/rady ;)

 

+czy musiałbym inwestować w ewentualne, dodatkowe chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej, szukaj uzywanego i7 6700

 

Co do ramu to i tak 6700 obsluguje 2133mhz takze wyzsze nie maja sensu przy plycie na H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ramu dokupię, już od dawna się przymierzam.

Czy takie i7 6700 jest jakoś znacząco bardziej wydajne od mojej i5 6500? Parametrami są do siebie zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7700 powinna pamięć pojechać @2400 i choćby dlatego warto. Sprawdzić czy jest bios na stronie, update i wrzucać kaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce ci się zmieniać płytkę to kup I5 8600K albo I7 8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście, ramu dokupię, już od dawna się przymierzam.

Czy takie i7 6700 jest jakoś znacząco bardziej wydajne od mojej i5 6500? Parametrami są do siebie zbliżone.

 

6700 jest duzo, duzo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem wszystko i doszedłem do wniosku, że najlepszą opcją by było zainwestowanie w i7 8700, myślę że obecna 1060 6gb będzie dawała radę z tym procesorem.

Teraz pytanie, jaka płyta główna będzie najtrafniejszym wyborem pod i7 8700 (non-k)? Fajnie jakby obsługiwała RAM pracujące w 3000mhz lub 2666.

W razie co moja obudowa to SilentiumPC Brutus M25 Pure Black. (mówię w razie czego bo z tego co pamiętam to chyba są płyty główne różnej wielkości?)

 

I jeszcze mam kolejne pytania:

1. czy zasilacz Thermaltake 530W mogę zostawić przy takim setupie?

2. czy przy 8700 bez oc potrzebne jest jakieś dodatkowe chłodzenie?

3. czy przy takiej zmianie płyty głównej konieczny jest format i reinstall windowsa? (Miesiąc temu dokupiłem dysk ssd i mam w miarę świeży system- prawdę mówiąc nie chce mi się reinstalować windowsa)

 

dziękuję za odpowiedzi i porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy takiej zmianie płyty głównej konieczny jest format i reinstall windowsa - ja nie robiłem jak skoncze assasin creed orgins to zrobie.

 

zasilacza nie musisz zmieniać.

 

Co do chłodzenia jak masz fuksa tobox wystarczy jak nie to silentium za 100zł wystarczy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...