Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Branti

Słuchawki do 400zł, lepsze niż Superlux HD669, posiadam smsl m2.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Zależy mi na wzroście jakości. Superluxy ogólnie pasują mi jako słuchawki, ale mam im do zarzucenia to, że są nieco zbyt jasne (może jeszcze nie sybilują jak moje poprzednie 681b, ale jest blisko). Ilość basu odpowiada mi w nich (może w niektórych nagraniach jest go trochę za dużo), trochę jednak cisną mnie na głowie, aż mam czasem wrażenie, że mi się lekko głowa wgniotła od łopatek. ? Także by uniknąć większych deformacji poszukuję nowych słuchawek. Raczej zależy mi na zamkniętym modelu, gdyż nie chcę za bardzo przeszkadzać innym domownikom. Słucham głównie metalu, rocka, czasem elektroniki, ale jestem też fanem czystych wokali. Gram w gry, także wolałbym uniknąć dźwiękowej i basowej suchoty, a także wąskiej sceny. Zastanawiałem się nad Rockmasterami oe, bo niby mogą mieć przytemperowaną górę w porównaniu do moich obecnych słuchawek, ale to chyba podobne jakościowo granie jak superluxy hd669. A może Snab Euphony (chociaż to ich pójście w jasność trochę mnie przeraża)? A może Somiki v2? Niby otwarte, ale może aż tak by tych dźwięków nie wywalały na zewnątrz, a chyba mają dobrą scenę i nie są tak jasne + fajna średnica. Sam już nie wiem i liczę na Waszą pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Somici były by idealne, poza tym, że są otwarte. Snaby raczej za mało basu + specyficzne podbicie na wysokich tonach. ISK HF2010 też ciekawe brzmienie, ale też otwarte. Rockmastery mają bardzo dobre opinie, na pewno warto odsłuchać. Ogólnie najlepiej jakbyś się udał do jakiegoś mp3store, wtedy wyrobiłbyś sobie zdanie. Z otwartych aż tak dużo dźwięku się nie wylewa, główny problem to rozmowy, mikrofon potrafi zbierać dźwięk z słuchawek, chociaż nigdy nikt jakoś bardzo na to nie narzekał (też mam otwarte).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mieszkam w małym mieście i nie bardzo mam jak sprawdzić słuchawki na miejscu. Chyba, że spróbować odsyłać po 14 dniach bez podawania przyczyny, ale nigdy tak nie robiłem i nie wiem czy to przejdzie. Właśnie te Somiki są kuszące, ale i Rockmastery również. Myślę, że w samej muzyce mógłbym spokojnie odpuścić sobie basowe brzmienie jakie mam teraz, ale lubię immersyjne brzmienie w grach, np. delikatne pomruki w lokacjach z Icewind Dale i obawiam się, że w Somikach by mi tego brakowało, z drugiej strony jestem przyzwyczajony do detalu swoich 669 i obawiam się zmulenia Rockmasterów. A isk hd9999? Niby podobne brzmienie do 669, lecz nieco złagodzone + większa wygoda. Też kuszą, ale z drugiej strony wolałbym spróbować czegoś nowego. Dzisiaj testowałem swoje półotwarte 681b pod kątem tego ile się z nich dźwięków wydobywa, to brzmi to ok, jakby Somiki były w tym względzie podobne, to możliwe że jednak je bym wybrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Somici nie mają tak mało basu, ilość podobna do HD9999 tudzież HD669, tylko zejście mają słabsze. Zawsze można będzie dokonać drobnych modyfikacji aby ten bas podbić. Możesz też próbować HD9999, ale będą to tylko nieco ulepszone HD669. To jest ten sam przetwornik, jedyne co może wpływać na różnice to lepsze pady. Z recenzji na audiofanatyku wyczytasz, że są niemalże identyczne w porównaniu do HD669, jedynie góra jest troszkę delikatniejsza, ale nadal jest jej sporo. Jeśli HD669 nie do końca Ci pasują to HD9999 nie są dobrym wyborem. Skłaniałbym się do Rocmasterów lub Somiców, przy czym te drugie zagrają bardziej równo i z większą klasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, wydaje mi się, że spróbuję wziąć Somic v2 :) Przeczytałem jednak, że nie są zbyt wygodne i warto zmienić pady - jak mniemam te od hm5 będą pasować. Skórkowe mogą podnieść nieco ilość basu, czy próbować z welurowymi albo hybrydami? Jeszcze jedna kwestia - średnicowy smsl m2 nie będzie się za bardzo gryzł z somikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, wydaje mi się, że spróbuję wziąć Somic v2 :) Przeczytałem jednak, że nie są zbyt wygodne i warto zmienić pady - jak mniemam te od hm5 będą pasować. Skórkowe mogą podnieść nieco ilość basu, czy próbować z welurowymi albo hybrydami? Jeszcze jedna kwestia - średnicowy smsl m2 nie będzie się za bardzo gryzł z somikiem?

Ja mam somici , na welurowych padach nie są najgorsze , na tych pseudo skórach trochę gorzej ale lepiej grają. Ogólnie spoko słuchawki jak za ten pieniądz mogę polecić z czystym sumieniem. W porównaniu do wygody senek hd555 to dużo im brakuje hehe.

 

Z zamkniętych ale trochę ponad budżet to są np audiotechniki m50x , ale warto by samemu przesłuchać bo każdy ma inny gust muzyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również polecę somic v2. Zaskakująco dobra konstrukcja za przyzwoite pieniądze. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Somici były by idealne, poza tym, że są otwarte. Snaby raczej za mało basu + specyficzne podbicie na wysokich tonach. ISK HF2010 też ciekawe brzmienie, ale też otwarte. Rockmastery mają bardzo dobre opinie, na pewno warto odsłuchać. Ogólnie najlepiej jakbyś się udał do jakiegoś mp3store, wtedy wyrobiłbyś sobie zdanie. Z otwartych aż tak dużo dźwięku się nie wylewa, główny problem to rozmowy, mikrofon potrafi zbierać dźwięk z słuchawek, chociaż nigdy nikt jakoś bardzo na to nie narzekał (też mam otwarte).

Isk hf 2011 są zamknięte.

Teoretycznie za 400pln można znaleźć więcej niż za 150, ale najlepiej gdzieś odsłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstosowniej słuchać natury. Polecam wybrać się na koncert w filharmonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te AKG nie mają zbyt dużo basu, będzie to jeszcze bardziej widoczne po przesiadce z HD669. Po za tym model K240 Studio jest tańszy a to ta sama konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego sluchawki?? do grania czy po prostu do muzyki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD669 są przebasowane :)

Każdy ma swoje preferencje, autora tematu raczej nie obchodzą twoje. Zresztą sam korzystasz z HD669, więc o czym mowa? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czego sluchawki?? do grania czy po prostu do muzyki??

 

I do grania i do muzyki :) Ogólnie to chcę czuć immersję w grach, fajnie jakby bas potrafił mruknąć i by brzmiało to wszystko lekko i z dobrą sceną. Superluxy w grach sprawdzają się bardzo dobrze, ale w muzyce potrafią syknąć górą a czasami i ten bas jest uciążliwy (sporo zależy od mixu danego albumu). Średnica w superluxach też momentami nieco zlana z basem. Ogólnie to te somiki V2 mnie przekonują, jedynie ich otwarta konstrukcja trochę mnie odstrasza, bo boję się, że nie będę miał w nich odpowiedniej intymności. Tak to pewnie już bym zakupił. W zasadzie jestem też w stanie dołożyć do tych 400zl, kwestia tylko, czy znajdę w tym przedziale coś realnie lepszego od somików i czy by liczyć na poprawę musiałbym np. dołożyć do 700zl, a to już trochę wykracza poza mój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do grania i do muzyki :) Ogólnie to chcę czuć immersję w grach, fajnie jakby bas potrafił mruknąć i by brzmiało to wszystko lekko i z dobrą sceną. Superluxy w grach sprawdzają się bardzo dobrze, ale w muzyce potrafią syknąć górą a czasami i ten bas jest uciążliwy (sporo zależy od mixu danego albumu). Średnica w superluxach też momentami nieco zlana z basem. Ogólnie to te somiki V2 mnie przekonują, jedynie ich otwarta konstrukcja trochę mnie odstrasza, bo boję się, że nie będę miał w nich odpowiedniej intymności. Tak to pewnie już bym zakupił. W zasadzie jestem też w stanie dołożyć do tych 400zl, kwestia tylko, czy znajdę w tym przedziale coś realnie lepszego od somików i czy by liczyć na poprawę musiałbym np. dołożyć do 700zl, a to już trochę wykracza poza mój budżet.

 

Biorąc otwarte słuchawki musisz liczyć się z brakiem intymności każdy słyszy to co Ty ;) No ale za to grają bardzo fajnie szczególnie jak na ta cenę. Potem to już można przechodzić na np senki hd600 używane np. ja lubię np to jak gra senheisser i somici graly dość podobnie do 555.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co grało podobnie do HD555?

Te Sennki pamiętam jako ciemnawe, mocno ocieplone. Niskie tony poluzowane, ale mocne, mało konturowe :)

Według mnie już granie z Superluxów było lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już tak abstrahować od tej otwartości, to co sądzicie o AKG 240 studio? Są sceniczne i chyba nieprzebasowione, nie wiem jak z górą, ale chyba nie powinna też kłuć za mocno. Jak one mają się do somików v2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciętne zejście, podkreślony wyższy bas, braki na wysokiej średnicy i najwyższych wysokich. Przestrzeń spora i dobra. Co kto lubi, musiałbyś przesłuchać, akurat tego modelu to bym nie polecił nikomu w ciemno, ale dla niektórych będzie idealny szczególnie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...