Forum PCLab.pl: Przekierowanie nagrania na ścieżkę mikrofonu - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Przekierowanie nagrania na ścieżkę mikrofonu Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   bazyl11986 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Wrzesień 2018 - 20:42

Cześć :)

Potrzebuję Waszej pomocy. Szukam sposobu by móc odtwarzać wcześniej nagrany dźwięk poprzez mikrofon - tak jakbym sam to mówił. Coś jak bindy dźwiękowe w grach, tylko potrzebuję nagrać własny tekst (np. w audacity), a później móc w każdej chwili to puścić podczas rozmowy. No i nie może mi to blokować mikrofonu. Chciałbym móc płynnie kontynuować rozmowę po puszczeniu takiego nagrania, by nie zabierało mi to czasu ani by mój rozmówca się nie zorientował. Koniecznie chodzi o to, by taka możliwość puszczała nagranie przez ścieżkę mikrofonu i była całkowicie niezależna od innych programów (więc wtyczki na skype czy ts odpadają).

Mam nadzieję, że rozumiecie czego szukam, jeśli nie, to proszę napiszcie, postaram się doprecyzować.

Z góry dziękuję Wam za pomoc :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   misiakufal 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2018 - 12:55

nagrywasz sobie dźwięk normalnie z mikrofonu do pliku, potem odpalasz gre - przestawi pewnie ona źródło dźwieku na mikrofon - musisz zmienić na Stereo-mix. Spowoduje to że zamiast dźwięku z samego mikrofonu tak jak teraz jest, wszystkie żródła dźwięku będą zmiksowane ze sobą i to będzie szło na serwer. Tak więc możesz potem w trakcie gry odtworzyć wcześniej nagrany dźwięk. Uważaj tylko - stereo-mix oznacza że KAŻDY dźwięk wydany przez Twój komp pójdzie do streama.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Filip454 

• FZS FTW!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Wrzesień 2018 - 23:08

Jeśli chcesz porozdzielać wszystkie źródła to polecam Virtual Audio Cable.

#4 Użytkownik jest niedostępny   bazyl11986 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Wrzesień 2018 - 11:00

Dziękuję za odpowiedzi. Nie chodzi o grę, tylko o pracę. Kontaktuję się przez internet z różnymi ludźmi i nie chcę sobie zdzierać gardła ciągle powtarzając pewne rzeczy, więc wolę je szybko puścić, tak by mój rozmówca się nie zorientował i później normalnie kontynuować rozmowę o szczegółach. Komunikuję się przez oddzielny program, więc zależy mi, by to właśnie szło ze ścieżki mojego mikrofonu.

#5 Użytkownik jest niedostępny   bazyl11986 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Wrzesień 2018 - 18:42

Zobacz postmisiakufal, o 08 Wrzesień 2018 - 12:55, napisał(a):

nagrywasz sobie dźwięk normalnie z mikrofonu do pliku, potem odpalasz gre - przestawi pewnie ona źródło dźwieku na mikrofon - musisz zmienić na Stereo-mix. Spowoduje to że zamiast dźwięku z samego mikrofonu tak jak teraz jest, wszystkie żródła dźwięku będą zmiksowane ze sobą i to będzie szło na serwer. Tak więc możesz potem w trakcie gry odtworzyć wcześniej nagrany dźwięk. Uważaj tylko - stereo-mix oznacza że KAŻDY dźwięk wydany przez Twój komp pójdzie do streama.

Ten sposób mi działa, ale muszę przełączać się w opcjach pomiędzy mixem a mikrofonem. Jak mam włączony mikrofon to nie słychać puszczanego nagrania, a gdy wyłączę mikrofon... Cóż, to nie słychać gdy ja coś mówię. Więc muszę mieć okienko ustawień ciągle włączone i się przeklikiwać pomiędzy włączeniem i wyłączeniem mikrofonu. Da się to jakoś obejść? Albo zbindować w systemie włączanie/wyłączanie mikrofonu pod jakiś klawisz?

Zobacz postFilip454, o 11 Wrzesień 2018 - 23:08, napisał(a):

Jeśli chcesz porozdzielać wszystkie źródła to polecam Virtual Audio Cable.

Ten program mi nic nie daje poza tym, że mam więcej opcji w okienku z dźwiękiem. Coś źle robię?

Strona 1 z 1