Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xnerus

Płyta główna do ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym kupić płytę do ryzena 5 2600, ale nie wiem jaka będzie najlepsza pod ten procesor, kwota jaką mogę przeznaczyć na płytę to 500-550 zł, super byłoby gdyby wytrzymała lekkie oc i ładnie wyglądała (choć to sprawa drugorzędna ). Będę wdzięczny za wszystkie propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda jedna płyta z radiatorem na sekcji zasilania od MSI będzie OK, b350+ update BIOSu lub b450. np. b350 pc mate lub b450A PRO czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź,

Msi b450 tomahawk jak narazie najbardziej mnie przekonuje, a co z płytami na chipsecie x370, jak również od innych producentów, nie dorównują msi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź,

Msi b450 tomahawk jak narazie najbardziej mnie przekonuje, a co z płytami na chipsecie x370, jak również od innych producentów, nie dorównują msi ??

 

Mój Rysiek 2600 siedzi w x370 od ASRocka -Fatality gaming X. Nie było problemów z OC zarówno procka (4,0 do 4,15, w zależności od napięć) jak i lekkiego OC pamięci (patriot viper 3200@3333 cl16)

Teraz ustawiłem na 4.0Mhz i 3200 bo różnicy prawie żadnej a więcej prądu żre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Rysiek 2600 siedzi w x370 od ASRocka -Fatality gaming X. Nie było problemów z OC zarówno procka (4,0 do 4,15, w zależności od napięć) jak i lekkiego OC pamięci (patriot viper 3200@3333 cl16)

Teraz ustawiłem na 4.0Mhz i 3200 bo różnicy prawie żadnej a więcej prądu żre

 

W jaki sposób robiłeś aktualizację biosu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty X roznia sie w praktyce od plyt B tylko wsparciem SLI + na tanszych plytach AsRocka brakuje niektorych opcji oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób robiłeś aktualizację biosu ??

Jak zamawiałem płytę, zamówiłem ją od razu z aktualizacją (koszt raptem 23 zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem płytę, zamówiłem ją od razu z aktualizacją (koszt raptem 23 zł )

 

Czyżby morele ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby morele ??

jep, Składałem u nich cały zestaw(tzn. wszystko osobno, ale wszystko kupione u nich), wiec już 2 dychy w tą czy, w tamtą nie robiło mi różnicy, a wolałem mieć pewność ze dotrze z odpowiednim biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość szanujących się sklepów nie powinna robić problemów z aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty X roznia sie w praktyce od plyt B tylko wsparciem SLI + na tanszych plytach AsRocka brakuje niektorych opcji oc

Oo dzięki Qwerypp, nie będę łączył kart więc raczej pozostanę przy chipsecie b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty X roznia sie w praktyce od plyt B tylko wsparciem SLI + na tanszych plytach AsRocka brakuje niektorych opcji oc

X370 to tez często lepsze sekcje zasilania (12 fazowa w przypadku mojego ASRocka) no i lepszy dźwięk ALC 1220, a do OC mi niczego w niej nie brakło. Dodatkowym bajerem jest wyświetlacz błędów na płycie, który przy normalnej pracy może tez wyświetlać temp procka, a płyta droga przy tym nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X370 to tez często lepsze sekcje zasilania (12 fazowa w przypadku mojego ASRocka) no i lepszy dźwięk ALC 1220, a do OC mi niczego w niej nie brakło. Dodatkowym bajerem jest wyświetlacz błędów na płycie, który przy normalnej pracy może tez wyświetlać temp procka, a płyta droga przy tym nie jest.

Twój ASRock ma sekcję 4+2 ze zdublowaną ilością elementów na fazę

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

Jeśli chodzi o sekcję zasilania to cenowo dopiero od ASUSa x370 prime pro zaczynają się płyty z lepszymi sekcjami niż płyty b350 (droższe płyty b350 mają ten sam VRM co tańsze x370), wszystkie są de facto 4+2.

 

Ale wracając do pytania autora wątku, nie potrzebuje on lepszej płyty pod r5 2600 niż b350 pc mate lub podobnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o następujących płytach (z aktualizacją biosu nie będzie problemu):

ASRock AB350 GAMING K4,

Msi B350 TOMAHAWK,

Msi B350 Krait Gaming,

Msi B450 TOMAHAWK,

Płyty na chipsecie X fajnie wyglądają to trzeba przyznać, ale sli nie będę robił, więc nie ma sensu wydawać pieniędzy na funkcję której i tak nie będę używał, natomiast najważniejsze dla mnie jest aby sekcja zasilania się nie przegrzewała, jakość wykonania była bardzo dobra i wyglądała spoko ( większą liczbą portów sata i usb nie pogardzę ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada msi b350 pc mate w porównaniu do wyżej zestawionych płyt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock ma najgorszy VRM 3+3, b350 tomahawk to to samo co pcmate VRM 4+2, b450 tomahawk i krait będą dosyć podobne VRM 4+2 ze zdublowaną ilością komponentów na fazę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ten dział, ale ile pamięći do tego tomahawka b450 1x8gb 3200mhz hyperx predator a za jakieś 3-4 miesiące kolejną kość czy 2x4gb również hyperx 3200mhz ??

Jeśli znacie lepsze ramy będę wdzięczny za informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba rozwiązania będą raczej ok, ale lepiej kupować zawsze kości w zestawie, bo mogą się potem trafić kości na modułach innego producenta. Każde RAMy 3200mhz oprócz Corsair powinny być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadaja plyty Biostar? Teraz w okolicach 500 zl mozna kupic X370GT7, ma lepsze audio od wiekszosci B350/B450 nie mowiac juz o mozliwosciach OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płytami Biostar jest ten problem, że mało o nich wiadomo, bo mało kto je ma i dobrych recenzji jest równierz jak na lekarstwo. OC procesora jest raczej takie jak na innych płytach, natomiast oglądałem/czytałem kiedyś, że OC RAM jest bardzo słabe, ale mogło się to zmienić na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba rozwiązania będą raczej ok, ale lepiej kupować zawsze kości w zestawie, bo mogą się potem trafić kości na modułach innego producenta. Każde RAMy 3200mhz oprócz Corsair powinny być ok.

Czy po dodaniu kolejnych kości 2x4gb nie będzie problemu aby je ustabilizować na 3200mhz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji 4x4gb nie ustawisz raczej więcej niż 2667mhz. Jeśli koniecznie potrzebujesz 16gb RAM do grania, to kup 2x8gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...