Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xnerus

Płyta główna do ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięć Patriot Viper 4 DDR4 2x8GB, 3200MHz, CL16 (PV416G320C6K) będą ok czy lepiej dorzucić kilka złotych do g.skillów, albo hyperxów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno być problemu, ale jeśli chcesz możesz dorzucić do g.skill, działają najlepiej z AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno być problemu, ale jeśli chcesz możesz dorzucić do g.skill, działają najlepiej z AMD.

Wielkie dzięki za pomoc, jeszcze się zastanawiałem nad wyborem karty graficznej:

Gtx 1060 od msi wystarczy do tego zestawu czy gtx 1070ti ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz monitor full hd to 1060 jest raczej optymalny, chociaż 1070ti ostatnio kuszą dobrą ceną, więc możesz rozważyć, czy nie zainwestować w lepszą kartę, to wystarczy na trochę dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza 550w plus gold wystarczy w obu przypadkach ?

Do tego ssd goodram idrm 240 gb na kościach mlc, fortis 3 do schłodzeni ryżu, pozostała jedynie obudowa (phanteks p400/p300/ spc armis ar7 tg-rgb wydają się być ciekawie, aby postawić je na biurku lub pod) co myślisz o takim zestawie ??

 

Przyszedłem zapytać o płytę a złożyłem cały zestaw XDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i SSD ok.

Odnośnie obudowy, rozważ Fractala Meshify lub Silverstone Redline- są jedne z najlepiej skonfigurowanych (prosto z pudełka) i przewiewnych obudów na rynku. Wymienione przez Ciebie mają zakryty front i uchodzą za "piekarniki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać podobnego tematu - podepnę się.

Planuje dziś zamówić ryzena 5 2600

Oczywiście do tego trzeba wymienić ramy, póki co wezmę jedną kość 8gb, bo w tym jeszcze roku chcę dokupić drugą. Kwestia tego, że nie wiem zwyczajnie jakie brać, poza tym, że najlepiej gskill- celuje oczywiście w 3000/3200mhz.

Problem mam też z wyborem płyty głównej, który przysporzył mi niezłego mętliku w głowie.

Z jednej strony wolałbym wziąć młodszą, bardziej przyszłościową płytę, gdzie jak będę chciał to za dwa lata włożę nowszy cpu, tj. b450/x470, z drugiej strony chciałbym wydawać jak najmniej, bo jest to niezbyt spodziewany wydatek(myślę o max 400-450zł, ssd nie mam ale pewnie w tym roku jeszcze się pojawi, m2 oczywiście.

Małe oc na pewno się pojawi, także kiedyś wymienię cooler, ale chciałbym wziąć płytę, która nie będzie stwarzała problemów ani teraz ani w przyszłości.

Co do ramów - myślałem, żeby pare złotych zaoszczędzić i kupić 2400/2600mhz i je podkręcić, bo mobo tak czy siak więcej niż te 3200/3400 nie obsłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupować po jednej kości, to bierz np. moduły 3200mhz cl16

Możesz też oczywiście kupić np. 2666 i je podkręcić na 3000/3200mhz.

Raczej celowałbym od razu w komplet pamięci, bo potem może się zdarzyć, że kupisz np. 1 kość na mikronach a drugą na hynixach, i będą problemy.

Podstawka AM4 ma wsparcie do 2020, po update BIOSu włożysz do każdej płyty procesor AM4, o ile VRM wytrzyma. Rozważałbym na twoim miejscu tylko MSI B350 pcmate lub MSI b450A PRO/tomahawk. Zwłaszcza, że tylko planujesz jak to napisałeś "lekkie OC".

Sam chipset X, względem B, umożliwia w praktyce tylko budowę SLI, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości dlaczego nikt nie poleca płyty Mortar. Jest w dobrej cenie i wygląda na spoko alternatywę dla coraz trudniej dostępnego Tomahawk B450. Pytam, bo właściwie tą płytę chce kupić, a nikt jej nie sugeruje do Ryzen 5 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji 4x4gb nie ustawisz raczej więcej niż 2667mhz. Jeśli koniecznie potrzebujesz 16gb RAM do grania, to kup 2x8gb.

 

Warto pamiętać, że na Ryzenach 4xDIMM będzie wydajniejsze od 2xDIMM przy tym samym taktowaniu i timingach. Takie 4x4 2666 może mieć wydajność 2x8 2800+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że na Ryzenach 4xDIMM będzie wydajniejsze od 2xDIMM przy tym samym taktowaniu i timingach. Takie 4x4 2666 może mieć wydajność 2x8 2800+.

To jakaś nowość jest, że piszesz "na Ryzenach"? Na Intelach jest dokładnie tak samo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości dlaczego nikt nie poleca płyty Mortar. Jest w dobrej cenie i wygląda na spoko alternatywę dla coraz trudniej dostępnego Tomahawk B450. Pytam, bo właściwie tą płytę chce kupić, a nikt jej nie sugeruje do Ryzen 5 2600.

To są wszystko praktycznie te same płyty główne ;) Mortar Titanium, tylko ma trochę inny VRM- bardzo polecana przez Buildzoida z ActuallyHardcoreOverclocking. Różnice między tomahawk, A-PRO, mortar, są kosmetyczne, najwyżej któraś ma trochę bardziej pożeberkowany radiator, inna mniej.

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są wszystko praktycznie te same płyty główne ;) Mortar Titanium, tylko ma trochę inny VRM- bardzo polecana przez Buildzoida z ActuallyHardcoreOverclocking. Różnice między tomahawk, A-PRO, mortar, są kosmetyczne, najwyżej któraś ma trochę bardziej pożeberkowany radiator, inna mniej.

https://www.hardwareluxx.de/community/f12/pga-am4-mainboard-vrm-liste-1155146.html

TOMAHAWK ma lepszej jakości komponenty na sekcji zasilania, dlatego jest tak dobry i polecany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK ma lepszej jakości komponenty na sekcji zasilania, dlatego jest tak dobry i polecany.

W którym miejscu jest lepsza od chociażby, B450-A Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat A Pro ma to samo pod maską ale ludzie często myślą, że bazooka i mortar to to samo co tomahawk, bo wyglądają podobnie, a tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMAHAWK ma lepszej jakości komponenty na sekcji zasilania, dlatego jest tak dobry i polecany.

I praktycznie nie ma go w sklepach. Zresztą wszystkich płyt z B450 i X470 jest coś mało. Na starych chipsetach można z dużo większą łatwością zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I praktycznie nie ma go w sklepach. Zresztą wszystkich płyt z B450 i X470 jest coś mało. Na starych chipsetach można z dużo większą łatwością zakupić.

A dziwisz się?

Procki intela z cenami poleciały w kosmos, to wszyscy kupują AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziwisz się?

Procki intela z cenami poleciały w kosmos, to wszyscy kupują AMD.

Nie liczyłem ale wydaje mi się, że ogólnie modeli na nowych chipsetach AMD jest mniej niż na starych., a ludzie starych chyba tak chętnie nie kupują. Może jeszcze coś wyjdzie. Mam nadzieję, że sklepy załatają dziury w ofercie, bo teraz to oprócz podwyżek i znikania modeli na nowych chipsetach nic więcej się nie dzieje. Swoją drogą to sklepy powinny robić darmową aktualizację bios. Wiele ich to zapewne nie kosztuje,a zbyt byłby większy.

 

PS. MSI B450-A PRO ma możliwość aktualizacji bios bez procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. MSI B450-A PRO ma możliwość aktualizacji bios bez procesora?

Tak, ale przynajmniej do puki nie wyjdzie 3gen Ryzen to nie jest to nikomu raczej potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty B450 posiadają te same możliwości OC co płyty X470 ?

Jak wygląda kwestia z sekcją zasilania i temperaturami w B450, na tle X470?

 

Jedna z najtańszych płyt X470 MSI X470 Gaming Pro warta jest uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty B450 posiadają te same możliwości OC co płyty X470 ?

Jak wygląda kwestia z sekcją zasilania i temperaturami w B450, na tle X470?

 

Jedna z najtańszych płyt X470 MSI X470 Gaming Pro warta jest uwagi ?

Względem procesora i statycznego OC tak. Różnice się zaczynają dopiero jeśli byś chciał podkręcać poprzez PBO 2700x/2600x- producenci mają różną implementację, najlepiej wypada gigabyte i ASUS. Odnośnie OC RAM, najgorzej radzi sobie gigabyte- ale to też zależy od płyty...

Wszystko zależy od tego o jakiej płycie mówimy.

X470 MSI X470 Gaming Pro Jest bardzo fajna, jest to ta sama płyta co wersja plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy nie skorzystać z okazji zamieszania na rynku i przesiąść się bez dodatkowych kosztów z i5 6600k, na Ryzen 5 2600, a po premierze nowych Ryzenów wskoczyć na 8/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy nie skorzystać z okazji zamieszania na rynku i przesiąść się bez dodatkowych kosztów z i5 6600k, na Ryzen 5 2600, a po premierze nowych Ryzenów wskoczyć na 8/16.

 

 

Na Twoim miejscu wyjebał****m tego gówno/ dziurawego z glutem Intela i bez zastanowienia kupiłbym Ryzena. Intel to juz jest złom.

 

Jak mozna dac 1000/1500zł za procka i mieć dziurawego/gluta xd? delid- brak gwarancji xd

 

Sam mam Ryzena 5 i jak narazie intel dla mnie nie istnieje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...