Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krauziak

Chłodzenie AIO 360mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie poszukiwania chlodzenia AIO 360mm .Musi ono poradzic sobie z prockiem FX8350 na wysokich taktach w okolicach 5Ghz. Co polecacie? Nie chcialbym zeby bylo jakies super glosne,aczkolwiek jezeli utrzyma mi procesor w stresie ponizej 60stopni przy wysokim napieciu jestem w stanie zniesc te pare decybeli wiecej.Bedzie to inwestycja na przyszlosc,wiec fajnie by bylo zeby rowniez radzilo sobie z grzalkami typu i7 8700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje zmiescic sie w 600zl,ale jezeli bedzie warto to doplace. Bede zamawial na overclockers i troche glupieje bo przedzial cenowy wyglada mniej wiecej 120-180funtow i powaznie nie wiem na co sie zdecydowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj tylko na pompki, bo może zaterkotać :E aczkolwiek kulturę pracy ma naprawdę nienaganną

Inne ciekawe w tych pieniądzach to BQ Silent Loop albo Fractal Celsius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowicie ze te 280mm starczy?Bez problemu wejdzie w miejsce 240mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie już sprawdź w obudowie, ile masz miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musial jednak wziac 360 bo to jest za szerokie.

 

Obudowa :

Water Cooling: Rear Radiator: 120mm x 155mm x 45mm, Top Radiator: 240mm x 120mm x 30mm, Front Radiator: 360mm x 130mm x 40mm

 

Kraken:

315 x 143 x 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

360mm na froncie i całość ciepła pójdzie do budy ?

 

Moja propozycja:

 

Front: 2x120mm nawiew do budy

 

TOP: 240mm AIO wywiew poza budę.

 

https://www.overclockers.co.uk/nzxt-kraken-x52-aio-water-cooling-unit-240mm-hs-01b-nx.html

 

To zapewni wymuszony obieg powietrza w obudowie chłodząc całą płytę główną i dając powietrze do GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wentylatory beda wypychaly na zewnatrz? Karta tak czy siak wyrzuca a tylni 120mm bedzie wciagal chlodne powietrze na sekcje i 2x120 wyciagnie od razu cieple do gory. Taki mam plan w kazdym razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika musi dostać powietrze z dołu budy - taką pierdziawkę masz ?

 

8167134200_1536570814_thumb.jpg

 

 

Pomyśl:

 

Wentylator: 1994601700_1536571179_thumb.jpg na tyle obudowy nie może wrzucać powietrza do budy, ponieważ chłodzenie CPU ma na ten tylny wentylator wrzucać ciepło z procesora.

 

Chyba, że chłodzenie procesora będzie wyrzucać ciepło na TOP i na topie będzie wentylator wywiewowy.

 

AIO 360 na froncie musi wyrzucać ciepło poza budę.

 

To ma sens, tylko jest to całkowicie odwrotnie, niż do tej pory widziałem rozwiązania odnośnie wentylacji komputerów.

 

Jak mnie uczono w pedałbudzie, ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, dla tego tył budy ma wywiewać ciepło, a nie wrzucać zimne.

 

A karta skąd weźmie powietrze ? z tej 120mm pierdziawki na tyle budy ?

 

Przecierz 3x120mm na froncie zabierze całe powietrze z budy + TOP wywiew :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AIO 360 na froncie musi wyrzucać ciepło poza budę.

Nope.

TOP: 240mm AIO wywiew poza budę.

Nope.

 

AIO najwięcej zyskuje jak chłodzi się powietrzem z zewnątrz. Dasz je na front/top aby zasysało ciepłe powietrze z karty...to równie dobrze kup tańszą NH-D15, bo na jedno wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja:

http://prntscr.com/ksp882

wentylatory na chłodnicy w układzie push-pull żeby nie było niedomówień

 

gorące powietrze z karty i sekcji będzie się unosiło do góry więc na top i tył warto zamontować po jednym wentylatorze żeby te masy powietrza skutecznie wyrzucać poza budę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie Front, Spód i Tył wciągają powietrze do budy, a Top wydmuchuje na zewnątrz. Swoją drogą mam dziwne wrażenie, że przy którymś AIO była w instrukcji informacja aby przy montażu na Topie obrócić wentylator z tyłu tak, aby wciągał powietrze do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie Front, Spód i Tył wciągają powietrze do budy, a Top wydmuchuje na zewnątrz.

W niektórych układach z LC/AIO często można zobaczyć, że tył zasysa powietrze do obudowy. Ma to sens w przypadku grzejących się sekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez przod tak czy siak wypchnie powietrze poza bude. Jezeli dam Radiator u gory budy to automatycznie bedzie on zaciagal powietrze z okolicy sekcji zasilania, co da mi dodatkowe pare stopni na plus czego nie chce.W obecnej budzie mam 2x12cm na froncie, 1x 12 za sekcja i 20cm u gory. Mimo tego, ze chlodzenie cpu wywala powietrze na tylna 12cm i dostaje chlodne powietrze z przodu, to ta 20cm pompuje bardzo cieple powietrze z sekcji. Wiec wydaje mi sie,ze najlepsza opcja bedzie wymuszenie obiegu wokol sekcji 12cm wdmuchujaca na tyle i 2x 12cm wyciagajacymi u gory. Karta sobie poradzi, przy zerowym nadmuchu na nia roznicy temperatury nie ma, wentylator na niej chodzi moze na 50procent.Pozatym zasilacz tez jest w stanie cos tam wyciagnac u dolu

 

edit: Dokladnie tak jak pokazal dudek970 tylko chcialbym zeby tyl chlodzil sekcje pchajac tym samym cieplo ktore zostanie zassane przez gore. Obudowe chce kupic antec'a gx1200 ktora ma bardzo wydajne wentylatory juz w standardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie kupione.Padlo na Antec Mercury 360,ze wzgledu na bardzo dobre opinie w internecie. Wyrwalem je za niecale 500zl w morele.net wiec jestem zadowolony. Poki co chlodnica siedzi poza obudowa,temperatury super.Sensowne oc skonczylem na 4.8Ghz,nie chce wchodzic powyzej 1.5v . Ten Antec powinien wystarczyc na duzo mocniejsze procesory ,jako ze chlodnica nie jest nawet letnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego pisałem o podwujnej chłodnicy i na TOP z wydmuchem.

 

W zupełności by wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialo byc przyszlosciowo.Docelowo chce kupic i7 8700k, napewno sie nie zmarnuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na 8 generacje, lepiej kupic 9700/9900 na lucie niz 8700 na glucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez fakt,zobaczymy jak to bedzie wygladalo cenowo,dlatego sie wstrzymalem teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...