Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kalafonia

i7 3770 czy i3 8100 na lata?

Rekomendowane odpowiedzi

Link do screena miał główne założenie ze nie ma co się przerzucać screenami, bo każdy może wybrać odpowiedni dla siebie, co zaznaczyłem pisząc "ale po co?" A tutaj podaje linka do pełnego testu, jak się komuś chce sprawdzać o co chodzi:

https://pclab.pl/art76222-29.html

 

PS. Nigdzie nie napisałem ze nie da się grac na 4 rdzeniach, napisałem ze gry będą coraz częściej optymalizowane pod więcej rdzeni, i ze nie ma sensu dzisiaj kupować 4jajowca od intela, gdy taniej można wyrwać 6/12 od AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wartościowe rzeczy w tym wątku zostały powiedziane na 1., może 2. stronie. Reszta to spam fanbojów. Różnica jest taka, że jeszcze kiedy był on zakładany to ceny były w miarę normalne. Teraz patrzą co bym chyba z nowych CPU brał jedynie Ryzena 1600X, mimo braku coolera się opłaca. Nawet ceny starych i7ek nagle mi się wydają jakieś takie zawyżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę wierzysz że to nie jest wałek...? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę wierzysz że to nie jest wałek...? :|

 

140 pozytywnych komentarzy z czego spora cześć dotyczy tego procesora to wzięte myślisz z powietrze? poza tym jest wrazie czego POK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni negatyw 15 września.

Ta osoba wysyła towar kiedy ma czas a że nie ma czasu to ludzie czekają i po miesiąc na proca albo ram.

Z takim podejściem nałapie więcej negatywów i nikt od niej nie będzie kupował.

 

W Call of duty infinite warfare na I3 jest ponad 60 klatek a celownik i tak ma lekkie skoki.

Coś jak by micro stuttering, frame time jest lipny i klatki wchodzą jak chcą a nie w równych odstępach.

Nawet jak jest v-sync i równa liczba klatek to i tak może być lipny frametime i płynność celownika spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by kogoś interesowało i3 8100 za 370 zł https://allegro.pl/sprzedam-procesor-i3-8100-polecam-i7566144397.html

 

Tylko trzeba poczekać 2 tygodnie na dostawe ale za te cene myślę warto.

Ciężko generalnie powiedzieć co to są za procesory, może jakieś próbki inżynieryjne z Chin, o których sporo się pisało na forum?

To by tłumaczyło długi czas dostawy - ty robisz u niego zamówienie na Allegro, on w tym czasie zamawia z Aliexpress i jeśli dobrze pójdzie ma towar u siebie po 2 tygodniach i od razu wysyła.

To oczywiście nie tłumaczy tego, że jest pudełko itd. ale żaden cywilny sprzedawca nie czeka w wysyłką 2 tygodni, jeśli towar faktycznie użytkował i ma go na stanie ;)

Ogólnie omijam takie aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym kupiłem I3 8100 w Morele za 479 zł i był to zakup w miarę opłacalny. Teraz kosztuje tam 769 zł i tyle ten procesor nie jest wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sary, powiedz mi jeszcze czy nowa obudowa jest ważna? Moja obecna pomieści wszystkie podzespoły które mi poleciłeś i jest sprawna, tylko ma już ponad 10 lat przeżyła mnóstwo resetów i odłączeń od prądu. To ma jakieś znaczenie? Bo wydawać 100zł na nową obudowę w ogóle mi się nie widzi, stanowczo za dużo już dołożyłem do innych części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wydać tylko 100 zeta na budę to lepiej nie kupuj w ogóle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wydać tylko 100 zeta na budę to lepiej nie kupuj w ogóle ;)

 

Zupełnie się nie znam. Dla mnie jak działa i wszystko pomieści to chyba jest ok? Dlatego wolę zapytać.

 

Obecnie mam obudowę MODECOM DEBUT która jest tak pognieciona, brudna i porysowana, że wstydziłbym się ją oddać za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta oferta na 8100 z długim czasem oczekiwania pasuje do niedawnej akcji z magazynu amazon, gdzie pracownicy wynosili masę sprzętu.Nie mniej, jak ktoś nie ma parcia czasowego, to kurde za 370zł to bardzo dobry procesor, a ryzyko żadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawa rozwiązana. już zamówiłem Ryzena 5 2600, dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...