Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kalafonia

i7 3770 czy i3 8100 na lata?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad wyborem procesora do nowego komputera(składany od zera) padło na i7 3770 lub i3 8100. i7 z płytą i RAM to około 900zł a i3 też z płytą i RAM około 1250zł(i5 8400 chyba się nie opłaca?). Więc ceny dosyć podobne. Do tego byłby RX 580, chciałbym żeby procek starczył na jakieś 3-5 lat. Niby i3 jest szybszy ale i7 ma więcej wątków chociaż nie wiem co to znaczy bo nie znam się, poza tym gdybym wybrał i7 to potem mogę dowolnie wybrać nową płytę i socket jak będę znowu kupować nowy komp a jak wybiorę i3 to już będę musiał się trzymać płyty i socketu bo raczej nie będzie się opłacało wszystkiego znowu kupować chyba? Do gier 75fps może być na niskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z dwóch, jeśli już to i5 8400 ew. Ryzen 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma 6 rdzeni...

 

 

Tylko i5 8400 kosztuje 900zł czyli za dużo, a używany i7 450zł a i3 nowy 550zł. Te rdzenie miałyby znaczenie chyba tylko do grania w 144Hz a tak do 75 chyba wystarczy ten i7 lub i3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rdzenie miałyby znaczenie chyba tylko do grania w 144Hz a tak do 75 chyba wystarczy ten i7 lub i3?

 

 

Przy słowie klucz 'na lata'  zdecydowanie nie. Na dziś i7 3770 i i3 8100 bałbym się w sumie nazwać mid-range...Cokolwiek teraz nie kupisz wątpię by starczyło na 5 lat, moim zdaniem w ciągu 2-3 stoimy przed znacznym przeskokiem wydajnościowym i na rynku CPU i GPU w związku z premierą nowej generacji konsol (to one napędzają rynek gier).

 

Oczywiście może inaczej definiujemy wystarczy - może dla Ciebie to np. low/średnie i 30 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 gen. leci w górę w cenie bo nie ma dostaw a 3770 to dziadek w dodatku na glucie pod IHS do którego trzeba kupić tak samo starą płytę (=ryzyko że padnie za kilka miesięcy lub rok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3770 bez k wcale gorący nie jest i jeszcze można obniżyć napięcie. Ale to proc na pewno nie lata i to w połączeniu z 1060 6GB, a z RX580 będzie niezła bryndza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata to jest I7 8700 a I5 3770 już swoje lata ma, a I3 8100 to jak się nie gra można mu dokupić dysk ssd i system będzie ładnie chodził.

 

I3 8100 za 400zł sprzedałem, a są często nówki nie odpakowane po 360 na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a pomyśleć że zmieniłem kiedyś Q6600 na i5 2320 i tak jadę już 7 rok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy możesz kupić próbkę inżynieryjną I7 6700.

I tania płytkę główną H110.

 

Heh a pomyśleć że zmieniłem kiedyś Q6600 na i5 2320 i tak jadę już 7 rok..

To albo nie masz kasy albo jesteś skompy :)

 

https://allegro.pl/sprzedam-procesor-i3-8100-polecam-i7552488627.html

360zł taki procesor nowy nie odpakowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na lata do otwierania internetu? Każdy z nich.

 

Na lata do czegokolwiek innego? Żaden z nich, choć ciut bardziej 3770 ze względu na 8 wątków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo nie masz kasy albo jesteś skompy :)

 

https://allegro.pl/sprzedam-procesor-i3-8100-polecam-i7552488627.html

360zł taki procesor nowy nie odpakowany.

Haha, po prostu wydajność tej i5 wystarcza mi w zupełności ;) Nie widzę sensu pchania się w nowy sprzęt w momencie gdy nadal da się grać ;)

Mógłbym kupić nowy sprzęt tylko...po co skoro od tylu lat ten wystarcza w zupełności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata do otwierania internetu? Każdy z nich.

 

Na lata do czegokolwiek innego? Żaden z nich, choć ciut bardziej 3770 ze względu na 8 wątków

 

Tak właściwie to jaka będzie różnica między RX580 + i7 3770 a RX580 + i5 8400? 10 fpsów więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 650 pln są NOWE ryzeny 1600 i to bierz. 12 wątków starczy na kilka lat. i3 8400 już dziś dostaje zadyszki. i7-3770 to już crap jest a płyty do niego to towar o wysokim ryzyku awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to jaka będzie różnica między RX580 + i7 3770 a RX580 + i5 8400? 10 fpsów więcej?

Zależy od gry, ale przy RX 580 warto mieć mocny procesor. Moim zdaniem nie warto pakować się w takiego starocia, na twoim miejscu zastanowiłbym się nad Ryzen 2600 720zł plus płyta MSI B450 Gaming 350zł, RAM z promocji X-koma: https://inspiracje.x-kom.pl/tydzien-komponentow?s=&cat%5B%5D=895&pricef=&pricet=&av=1&sort=price_asc&limit=30

Masz 6 rdzeni, 12 wątków, starczy ci to na lata. Gry i programy z roku na rok wykorzystują coraz więcej wątków więc taki Ryzen 2600 powinien się "starzeć" wolniej niż i5 8400, a tym bardziej i3 8100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up :thumbup:

 

dokładnie ryzen 2600 a jak liczy się każdy grosz to 1600 i budżetowa płyta am4

 

inne pomysły w tej kategorii cenowej (cpu do 700pln) to strata pieniędzy a w zasadzie wywalenie ich w błoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 650 pln są NOWE ryzeny 1600 i to bierz. 12 wątków starczy na kilka lat. i3 8400 już dziś dostaje zadyszki. i7-3770 to już crap jest a płyty do niego to towar o wysokim ryzyku awarii.

*8100 ;)

 

A różnica między 20 a 30 czy 30 vs 40 FPS to bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*8100 ;)

 

A różnica między 20 a 30 czy 30 vs 40 FPS to bardzo dużo.

 

 

Mam co liczyć na obniżkę cen i5 8400? bo 900zł to tragedia w tej chwili. Prędzej ryzena 1600 tutaj znalazłem za 600zl https://allegro.pl/rewolucja-amd-ryzen-5-1600-6-rdzeni-12-watkow-i7528023745.html

 

Na PClabie jest artykuł gdzie odradzali łączenia CPU AMD z GPU AMD a ja wybrałem RX580 specjalnie pod freesync, no chyba że tego freesynca nie warto brać pod uwagę wtedy bym wziął gtx 1060 i ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 3770 lepiej zniesie próbę czasu ale oba są za słabe "na lata". i7 6700/7700, i5 8400. Ewentualnie 47x0, ale one są drogie. Problem pod s1155 jest też taki ze żadna płyta pod niego aktualnie nie jest "na lata".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyboru musisz kupić Ryzen 1600 za 600zł.

Ja mam free sync i mam geforce, zwykły v-sync wystarcza,

A jak leci fps poniżej odświeżania ekranu to żaden g-syn ani free sync nie pomoże.

W geforce masz fast sync i nie obcina klatek do odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestałem śledzić ceny tak dokładnie, czy naprawdę jest ryż za 600 z 8400 kosztuje ponad 800?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wyboru musisz kupić Ryzen 1600 za 600zł.

Ja mam free sync i mam geforce, zwykły v-sync wystarcza,

A jak leci fps poniżej odświeżania ekranu to żaden g-syn ani free sync nie pomoże.

W geforce masz fast sync i nie obcina klatek do odświeżania.

 

Hmmm to może kupić i3 z płytą i RAM a jak trafi się okazja na i5 8400 za jakieś 700zł czy coś to wtedy wymienić na tego i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...