Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arteknowy

Zestaw do zabawy na kilka lat (bez podkręcania)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę Was o ocenę tego zestawu i ewentualne poprawki bądź sugestie.

 

Jestem laikiem w tych sprawach, ale od dłuższego już czasu śledzę te forum i na podstawie Waszych opinii ułożyłem sobie taki oto zestaw głównie do gier i internetu.

Zależy mi, aby zestaw był w miarę sprawny/wydajny przez najbliższych 5 lat. (Mój obecny komputer mam od 8 lat (AMD Phenom 955 i GTX 480, 4GB ramu) i niestety syn od jakiegoś czasu "wierci mi dziurę w brzuchu", bo najnowsze tytuły nie chcą mu odpalić).

Zależy mi też na tym, aby zestaw był w miarę cichy i chłodny o ile to możliwe :) (komp będzie w sypialni).

Nie znam się na podkręcaniu, więc nie będę tego robić.

Najnowsze gry nie muszą "chodzić" w najwyższych detalach, ważne aby nie cięły się.

 

Obudowa: Phanteks Enthoo Pro M czarna z oknem

Płyta: MSI Z370 SLI PLUS

Procesor: Intel i7-8700 3.20GHz 12MB BOX

Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Pamięci: G.SKILL 16GB 3200MHz Trident Z RGB CL16 (2x8GB)

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream 6GB GDDR5

Zasilacz: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

SSD: GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2)

HDD: Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM

Monitor: LG 24MP59G czarny lub AOC C24G1 Curved czarny - nie wiem który będzie lepszy do tego zestawu?

Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD

 

Wiem, że GTX 1060 do tego zestawu jest słaby, ale zestaw i tak już sporo mnie będzie kosztował (około 6500 PLN) i dlatego wolę mieć zapas w procesorze, a kartę graficzną zmienić sobie za 2 lub 3 lata na GTX 1080.

 

Czy to trzyma się w miarę "kupy" czy coś byście zmienili.

A może coś na AMD - 8 lat miałem Phenoma 955 i świetnie mi się spisywał dopóki starość go nie dopadła :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmień tą płytę na H310 skoro nie będzie OC, wtedy pamięci 2x8GB max odpalą na 2666 (możesz szybsze jak będą tańsze), chłodzenie BOX zostaw (bez Macho - można też coś tańszego bo BOX narzekają trochę - SilentiumPC Spartan 3 LT), zasilacz XFX TS 500W / Fractal Design 550W. Masz z tego ok. 700 zł które dołóż do 1070 czy lepiej 1070 Ti.

Procesor w przyszłości wymienisz na ośmiordzeniowy, jeśli płyta dostała już bios.

 

Curved w 24" to jak dla mnie słaby pomysł, bo pracuje się na tym źle, a do giercowania jeszcze za mały, ale to polecam też zobaczyć i samemu ocenić.

W podobnej cenie masz już tak samo nowe 27", nawet na IPSie:

https://allegro.pl/lg-27mp58vq-p-ips-led-27-1920x1080-dvi-vga-hdmi-i7460164412.html

https://allegro.pl/monitor-philips-27-273v7qsb-full-hd-i7534117531.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmień tą płytę na H310 skoro nie będzie OC, wtedy pamięci 2x8GB max odpalą na 2666 (możesz szybsze jak będą tańsze), chłodzenie BOX zostaw (bez Macho - można też coś tańszego bo BOX narzekają trochę - SilentiumPC Spartan 3 LT), zasilacz XFX TS 500W / Fractal Design 550W. Masz z tego ok. 700 zł które dołóż do 1070 czy lepiej 1070 Ti.

Procesor w przyszłości wymienisz na ośmiordzeniowy, jeśli płyta dostała już bios.

 

Curved w 24" to jak dla mnie słaby pomysł, bo pracuje się na tym źle, a do giercowania jeszcze za mały, ale to polecam też zobaczyć i samemu ocenić.

 

Dzięki za odpowiedź.

Myślałem o płycie MSI Z370 SLI Plus, bo słyszałem opinie, że ma dobry dźwięk i sekcję zasilania.

Płyta ma być na minimum 5 lat (a to ponoć serce kompa) więc wolę dorzucić nawet te 200 PLN i mieć produkt pewny/niezawodny.

Co do chłodzenia to zależy mi też na ciszy, a Macho w testach miał całkiem fajną kulturę pracy.

Wychodziłem z założenia, że kartę graficzną będzie najłatwiej technicznie wymienić i dlatego na 2/3 lata GTX 1060 (wszystkie gry chyba odpalą do tego czasu?), a następnie włożyć GTX 1080.

 

Co do monitora to będzie służył tylko do gier i internetu, lepszy będzie ten LG czy AOC?

Muszę mieć 24 cale ze względu na ilość miejsca na małym biurku oraz odległość od monitora ok 60 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz komputer za ponad 6k to stać Cię na porządną płytę główną (którą jest z pewnością MSI SLI PLUS) i nie słuchaj ludzi którzy piszą o jakiś "papierowych" H310 w takim budżecie... To jest jakiś absurd. :thumbdown:

 

Jeśli chodzi o chłodzenie na CPU to pomyśl nad SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 jest cichy i wydajny (sam mam go u siebie na i7 8700 więc coś wiem na ten temat) oraz jest łatwy w montażu. Wiadomo jak uprzesz się na Macho Rev. B to kupisz Macho Rev. B ;) Tutaj masz test Liptona chłodzeń do 250zł:

 

Zasilacz Seasonic - jak Cię stać to się nie zastanawiaj, 550W by wystarczył. Obudowa ok, SSD ok, HDD ok, RAMy wybrałeś drogie (pewnie ze względu na RGB) jak dla mnie wolał bym wziąć tańsze bez świecenia a zaoszczędzoną kasę dołożyć do monitora czy większego SSD, karta graficzna jeśli chodzi o kulturę pracy i cisze bardzo dobra - z tego co piszesz gtx 1060 w zupełności Ci wystarczy w porównaniu z tym na czym teraz siedzisz a jak zabraknie Ci wydajności to z czasem przesiadka na 1080 i masz problem z głowy. Co do monitora to Ci nie pomogę w tej kwestii bo nie znam się tak dobrze ale radził bym Ci zestaw finalny skomponować i wtedy jak Ci wyjdzie dokładna suma za jaką możesz kupić monitor udać się do działu i tam założyć temat i tyle.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie podzielam tej opinii.

 

Jak coś, to tutaj jest indeks płyt głównych Z370 z objaśnieniami:

http://forum.pclab.pl/topic/1254383-16-modeli-Ranking-p%C5%82yt-g%C5%82%C3%B3wnych-Z370-dla-Coffee-Lake-ich-OC/page__p__15178138__fromsearch__1entry15178138

 

I zależy w co się gra, bo do starszych rzeczy rzeczywiście można zostać na Z370 i GTX 1060 6GB, ale ponieważ optymalizacje współczesnych tytułów są jakie są, to wiedząc że jest możliwość w tych pieniądzach, zdecydowanie szedł bym w 1070/Ti. I jest przynajmniej spokój na dłuższy czas, a nie po pół roku przymiarki do nowego GPU, i wieczny research i spędzanie czasu na dobieraniu sprzętu i czytaniu testów. Czyli może starczy nawet na kilka lat, jak w pierwotnych założeniach.

Za kilka lat, to i płyta będzie do wymiany, bo będzie pewnie nowa, o wiele lepsza architektura już. Następca obecnej. I nie mówię o generacji jako takiej.

 

W zestawie są już dwie kości 8GB, więc więcej raczej nie będzie planowane. Throttlingu i7 na H310 jednak póki co nie zgłaszano na tych płytach, są H310 z M.2, i warto wziąć takowy. Jedynie pamięci się nie ustawi na więcej jak 2666, ale i to na Z370 trzeba by ręcznie ustawiać w UEFI. Tutaj by się kończyły realne różnice. Spartan też jest uważany za cichy przy tych zablokowanych CPU. Także jeżeli kolega jakoś konstruktywnie jeszcze uzasadni swoje zdanie w wymienionych kwestiach, to podyskutujemy.

 

Co do monitora, ja bym szedł w LG, ale nic nie szkodzi przejść się gdzieś do sklepu i zobaczyć 24" zakrzywione czy ma sens.

Ja bym jednak upierał się przy 27". Biurko można odsunąć od ściany, i czasem przesunąć bliżej niej podstawę.

60 cm odległości od samego ekranu to ogólnie za dużo. Tym bardziej 27" by się przydał.

Na biurku o 10 cm dłuższym spokojnie idzie pomieścić taki monitor, zachowując 50 cm odległości, co i tak jest za dużo do competitive gaming.

 

Co do karty, to ten DAC spokojnie powinien sobie radzić z integrami, i słuchawkami 32 ohm:

https://m.aliexpress.com/item/32659789825.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32659789825&productSubject=PCM2704-USB-DAC-to-S-PDIF-Sound-Card-Decoder-Board-3-5mm-Analog-Output-F-PC (a kosztuje zawrotne 16 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co CI plyta do podkrecania, do procka, ktorego nie podkrecisz? Asrock pro4 w zupelnosci wystarczy. Tak samo ramy - Wez najtansze 3000mhz cl15/16 i reszte dorzuc do grafiki. Chlodzenie wystarczy w zupelnosci fera 3 + undervolt tego procka. Wybieranie "lepszego" ramu kosztem grafiki to wyrzucenie pieniedzy w bloto. W tym budzecie 1080 spokojnie powinno wejsc, albo nawet 1080ti (uzywany) badz rtx 2070 (biorac pod uwage promocje, ktorego niedlugo najda) :) Co do dzwieku, to zawsze mozesz dokupic plyte dzwiekowa, ktora bedzie znacznie lepsza od integry w cenie do 150 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ranking nie jest niczym nadzwyczajnym, ameryki w nim nie odkryłeś, wystarczy posiedzieć trochę na forum i poczytać w internecie na temat danych modeli więc nie będę się do tego odnosił.

 

i niestety syn od jakiegoś czasu "wierci mi dziurę w brzuchu", bo najnowsze tytuły nie chcą mu odpalić).

Najnowsze gry nie muszą "chodzić" w najwyższych detalach, ważne aby nie cięły się.

 

Wyraźnie jest napisane że nowe tytuły nie chcą się nawet odpalić na starym komputerze więc do FullHD 60Hz (jak taki monitor będzie) gtx 1060 będzie wystarczający tym bardziej że "Najnowsze gry nie muszą "chodzić" w najwyższych detalach". 1070Ti w zupełności nie opłacalna opcja.

 

na Z370 trzeba by ręcznie ustawiać w UEFI.

2 kliknięcia w BIOSie to aż tak dużo ? Mogę autorowi poradnik za darmo zrobić jeśli będzie taka potrzeba. Nie przesadzajmy.

 

Throttlingu i7 na H310 jednak póki co nie zgłaszano na tych płytach, są H310 z M.2, i warto wziąć takowy.

 

Tak jak kolega wyżej napisał już lepiej wziąć najtańszą Z370 niż pakować się w H310 kosztem taktowania ramu, jakości wykonania samej płyty czy jej "wyposażeniem" w złącza w takim budżecie ? Serio ? To budżet jest 2-3k czy 6-7k bo może coś przeoczyłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bunny99 - dzięki za cenne informacje.

Czytasz mi w myślach haha, rzeczywiście wybrałem te pamieci, aby coś za tym oknem świeciło się, a że oglądałem testy i TridentZ wygladały rewelacyjnie to jestem gotów dorzucić te 100 zł i je nabyć, w końcu mają być na 5 lat więc niech cieszą też oko :)

 

Zastanowię się też nad chłodzeniem Fortis3 - w testach Liptona prawie nie odbiegał od Macho revB.

Seasonic - pomiędzy 550w, a 650w jest różnica 20 zł więc wezmę chyba ten mocniejszy.

Kartę tak jak mówisz nie muszę mieć teraz najmocniejszej - na GTX 1060 powinno wszystko i tak na razie "odpalić", a że w niższych ustawieniach to dla mnie nie problem, a za 2 lata przesiadłbym się na GTX 1080.

 

Deton24 - ruszę się gdzieś pooglądać monitory 24 cale zakrzywione, może rzeczywiście to kiepski pomysł na monitor do gier?.

Zastanawiam się nad tym LG 24MP59G (teraz też mam LG 22 cale 60MHz i działa od 8 lat super).

75MHz będzie ok do mojego zestawu? Czy iść w stronę 144MHz?

Pomyślę również o 27 calach, pomierzę biurko (biurko jest małe i przytwierdzone do ściany więc go nie ruszę :() i zobaczymy może się skuszę :).

 

Rozumiem, że na tych częściach które wybrałem komputer odpali i będzie wszystko "kompatybile" ze sobą?

 

Jeszcze raz dzięki za wszelkie rady

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam złożyłeś komputer z części kompatybilnych ze sobą, co nie zawsze się tu zdarza, to i sami nie zrobiliśmy tego gorzej ;)

 

Co się tyczy 27" i upakowania na biurku, warto zwrócić uwagę na konstrukcję podstawki i również jej wymiary, i pomierzyć sobie ładnie, nawet na jakimś upatrzonym 27" w sklepie jakby to wyglądało na naszym biurku.

Bo przyznam że i z odległości 50 cm kładę czasem 47" bydle na biurko, i na tym gram w jakieś prostsze rzeczy, także da się ;)

Można wklepać dany model w Skąpca czy w Ceneo, i czasem wyskakuje lokalnie w którym sklepie jest taki monitor, lub też do którego taki mogą sprowadzić. Możesz się umówić na oględziny po prostu. Tylko sieciówki czasem nie odbierają telefonów. Może na maila odpiszą jak coś.

 

Uważam gra warta świeczki. Zwłaszcza jeśli też mówimy o odległości 50-60 cm, to na FHD w tym rozmiarze względem odległości będzie mniejszy problem z ostrością czcionek, ale to czasem bardziej będzie zależeć od monitora i ustawień.

 

Nie jestem pewien czy za dwa lata przesiadka na GTX 1080 jeszcze będzie miała sens, ale 1060 6GB oczywiście nie jest złą kartą, bo stanowi sensowny stosunek ceny do wydajności w dzisiejszych grach, ale za te dwa lata również będą nowe procesory Intela. Dążę do tego, że znacznie lepiej zbalansowanym zestawem na tą chwilę stanowiłoby GTX 1070/Ti i i5 8400, aniżeli i7 + 1060. Po prostu w niektórych grach jest niewielka różnica między nimi. Co prawda powoli się to zmienia, ale po tych dwóch latach, nikt Ci nie zabroni wymienić GPU i CPU, a do tego czasu już będzie np. 8 core na tą podstawkę, i będzie stanowił większy przeskok, niż teraz z obecnej i5 na i7. Dlatego nadal nie widzę sensu się ograniczać. A jak w tym wszystkim starczy na najtańszą Z370, to czemu nie. Byle wklepać w UEFI to co trzeba przy szybszych pamięciach, ale i to można podciągnąć pod OC, acz bardzo proste, i kolega @Bunny99 napisze Ci co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź i ciekawe wskazówki. :thumbup:

 

Zestaw złożyłem sobie za pomocą Waszych wskazówek. Od 6 miesięcy czytam to forum i Wasze wypowiedzi więc w sumie to Wasza zasługa - ja tylko czytałem i wyciągałem wnioski :D

 

Powiem szczerze, że na początku myślałem właśnie o konfiguracji z I5 8400 i GTX 1070, ale gdzieś wyczytałem, że później zawsze łatwiej jest jednak zmienić samą kartę graficzną niż procesor i płytę (jeśli jest słaba). Ponoć procesor dłużej się starzeje.

 

Dałeś mi teraz do myślenia z tym 27 cal monitorem :D

Ten LG który mi podlinkowałeś z allegro całkiem sensowny - dzięki! - zbadam temat.

Myślisz, że 75 MHz będzie ok do mojego zestawu?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zasilacza to pewnie że lepiej 650W jak 3 dyszki więcej, zawsze to zapas a że w nim masz tryb pół pasywny to i wiatrak będzie się później załączał :)

 

Tylko dodam, że jak już będziesz zamawiał finalny zestaw to wrzuć tu wszystkie podzespoły na które się zdecydowałeś a my damy zielone światło, potwierdzimy żeby nie było jakieś pomyłki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że jak już będziesz zamawiał finalny zestaw to wrzuć tu wszystkie podzespoły na które się zdecydowałeś a my damy zielone światło, potwierdzimy żeby nie było jakieś pomyłki ;)

 

Oczywiście tak zrobię.

Dzięki za pomoc i do usłyszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy nie ma między 60 a 75Hz, ale jak Ci sie poszczęści i model 75Hz się trochę podkręci w CRU, to różnica może być bardziej zauważalna.

 

Prostsza wymiana CPU... Powiem tak, i7 faktycznie może być ciężej sprzedać gdy przez 8 core spadnie mocniej na wartości... Choć 8/0 wydajnościowo nie okazuje się być szybszy obecnie w testach z wycieków, to już 8/16 może być.

Nie przywiązywał bym zbyt dużej wagi do łatwości wymiany, ale zbalansowanej wydajności już teraz. Nie będzie w tej chwili dużo tytułów które na prawdę zrobią różnicę na i7. W RTX się jeszcze nie pakujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś masakra. Patrzę dziś, a ceny procesora który miałem kupić czyli I7 8700 podrożał o 600 pln i pewnie dalej poleci :( .

Ktoś wie ile to potrwa, bo jeśli długo to może lepiej zamienić na platformę AMD.

Jaki procesor i płytę z dobrym dźwiękiem wybrać (bo chyba tylko to musiałbym wymienić w moim zestawie) tak do 2000 pln (tyle miałem przeznaczyć na platformę intela).

 

Kompa chciałem zamawiać mniej więcej w połowie listopada, ale ewentualnie mogę jeszcze poczekać.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchy chodzą, że nawet i do końca roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Intel nie wiadomo kiedy wróci do "normalnych" cen to może zmienić na platformę AMD?

 

Czy wystarczyłoby, abym swój zestaw zmodyfikował tylko o płytę główną i procesor, a reszta mogłaby pozostać taka sama?

 

Jeśli tak, to jaki procesor i płytę główną pod AMD polecacie do około 2tys PLN (razem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brałbym Ryzen 2 2700 to jaką płytę polecacie tak do 650 zł, aby była porównywalna z MSI Z370 SLI Plus?. Chodzi między innymi o dźwięk, sekcję zasilania i szybkość obsługiwanych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam i czekam a niestety ceny Intela I7 8700 nadal nie spadają, zatem myślę nad zmianą platformy na AMD.

Kupiłbym teraz Ryzen 2600.

I teraz pytanie.

Jaką płytę kupić, aby była dobra sekcja zasilania pod ewentualną przyszłą wymianę procka na nowego "Ryzena 3600" i miała lepszą dźwiękówkę czyli Realtek ALC1220

Myślałem nad:

Gigabyte B450 AORUS PRO

MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

 

Na chwilę obecną zakupiłem już:

 

Obudowa: Phanteks Enthoo Pro M czarna z oknem

Płyta: ???

Procesor: ???

Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Pamięci: G.SKILL 16GB 3200MHz Trident Z RGB CL16 (2x8GB)

Karta graficzna:

Zasilacz: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podsumowanie - czy poniżej podane komponenty będą ze sobą współpracować, a wydajność tego zestawy będzie zadowalająca tzn wszystkie obecne gry ruszą na w miarę wysokich detalach w FHD?

I czy w niedalekiej przyszłości bez problemu będę mógł wymienić procesor na nowego Ryzena np 3600?

Oczywiście proszę o ewentualne uwagi - mogę jeszcze parę groszy wyskrobać jeśli miałoby to poprawić wydajność lub kulturę pracy tego zestawu.

 

Obudowa: Phanteks Enthoo Pro M czarna z oknem

Płyta: MSI B450 Gaming Pro Carbon

Procesor: Ryzen 5 2600

Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Pamięci: G.SKILL 16GB 3200MHz Trident Z RGB CL16 (2x8GB)

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 1060 Super JetStream 6GB lub GeForce RTX 2060

Zasilacz: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

SSD: Crucial MX500 1TB SATA3

Monitor: LG 24MP59G czarny lub AOC C24G1 Curved

Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD

 

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zł możesz oszędzić na dysku biorąc na start 500GB.

Możesz wywalić póki co chłodzenie CPU i jechać na boxie co daje kolejne 200 zł.

Zasilacz w wersji 550 czy nawet i 450, to oszczędności 100 - 150 zł

Zmiana Carbona na Tomahawka to następne 200 zł.

 

I w ten sposób masz budżet na RTX 2060. Dziś mają się pokazać. Może warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i chłodzenie już ma.

 

Płyte wybrałeś bardzo dobrą, ale możesz wziąć trochę tańszą. - MSI B450 TOMAHAWK,Gigabyte B450 AORUS PRO ewentualnie MSI gaming plus.

Dysk rzeczywiście możesz na start wziąć 500 gb.

 

Skoro do tej pory nie kupiłeś tego kompa to celuj w RTX 2060, byłoby szkoda go nie kupić w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźi.

 

Różnica pomiędzy MSI Tomahawk, a MSI Pro Carbon to ok 120zł, a w tej drugiej jest wyższy Realtek ALC1220, chyba że polecicie mi jakąś niedroga do 150zł zewnętrzą kartę muzyczną to wtedy brałbym MSI Tomahawka. Słuchawki jakie posiadam to HyperX Cloud II.

Ale rozumiem że pod jedną i drugą płytę w przyszłości podłączę nowego Ryzena 3600?

A na tego RTX 2060 rzeczywiście chwilkę poczekam i zobaczę jakie będą ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aorus pro masz ALC1220. Ryzen 3600 nawet jeśli będzie miał 8 rdzeni to wejdzie to każdej z tych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dźwięk można dokupić lepszy z czasem, który będzie lepszy od nadal integry.

 

RTX 2060 są już w sklepach. Jak jest tutaj kwota na całość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...