Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kartofel2003

Problem z OC Ryzen 1600X

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj próbowałem podkręcić mój procesor na płycie głównej MSI B350 GAMING PLUS. Podkręcenie miało być do 4.0Ghz czyli tylu ile ma tryb turbo. Oprócz zwiększenia taktowania procesora zwiększyłem też volt do 1.35v. Wszystko było wykonywane w programie AMD Ryzen Master. Po włączeniu zastosuj wymagane jest ponowne uruchomienie. Od tego momentu komputer ma czarny ekran i nic się nie wczytuję nawet ekran BIOSu. Na ez debug tez nie widać żadnego problemu. Co mogło się stać? Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy 1600X będzie latał na 4.0 Ghz, a już na pewno nie gwarantuje tego napięcie 1.35 V, wiele osób musiało dobić do 1.4 V i więcej żeby na tych 4 Ghz poszła pierwsza generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, mój wymaga 1.4V na 4 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle miałem m problemy z OC ryzena( co prawda nowszego 2600) w programie, co bym nie ustawił R-masterem to był zawsze zwis, OC z biosu hula bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle miałem m problemy z OC ryzena( co prawda nowszego 2600) w programie, co bym nie ustawił R-masterem to był zawsze zwis, OC z biosu hula bez problemów.

Na jakim napięciu robisz 4Ghz?

Mój potrzebuje 1,275V do 4-ki.

Kreci sie bez problemu.

Pamięci śmigają na 3333Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem podkręcić mój procesor na płycie głównej MSI B350 GAMING PLUS. Podkręcenie miało być do 4.0Ghz czyli tylu ile ma tryb turbo. Oprócz zwiększenia taktowania procesora zwiększyłem też volt do 1.35v. Wszystko było wykonywane w programie AMD Ryzen Master. Po włączeniu zastosuj wymagane jest ponowne uruchomienie. Od tego momentu komputer ma czarny ekran i nic się nie wczytuję nawet ekran BIOSu. Na ez debug tez nie widać żadnego problemu. Co mogło się stać? Co zrobić?

Najlepiej zresetuj BIOS zworką na płycie, a potem podkręcaj poprzez BIOS, nie program- bo on nie zapisuje ustawień na stałe. I zacznij OC z napięciem 1,4v i podnoś ewentualnie aż do 1,45v max.

Stabilność testuj prime95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sage

 

U mnie 3,8 Ghz przy 1,15 V. Ram słabo 2800 cl4 ale to hynix MFR więc nic nie poradzę. Kości są 2 ranks więc trochę wydajniej, porównywalnie jak 2933 1 ranks będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 1300x od razu zrobil 4ghz a napiecia nie zmienialem i tak wszystko juz dziala od dluzszego czasu

 

Za to jak rusze ram to dostaje z czasem auto resety kompa i jakies errory windy, bsody wiec ram olewam styka mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmieniałeś to pewnie na auto leci ci >1.5V , więc nic dziwnego, że 4 GHz weszło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmieniałeś to pewnie na auto leci ci >1.5V , więc nic dziwnego, że 4 GHz weszło :E

Nie wiem :P tylko fsb ustawilem i tyle, jak w starym Q8200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...