Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pandoniczka

Dziwne taktowanie cpu podczas gry "w oknie" i "pełnym ekranie"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś mi może wyjaśnić, dlaczego gdy w grze(np. battlefield 1) ustawiam opcję "pełny ekran" to procesor(i5 4460) pracuje z taktowaniem turbo boost(3.4 ghz) a gdy ustawiam "gra w oknie windows" to już taktowanie jest normalne, czyli 3.2 ghz, wychodzę z założenia, że gra w oknie potrzebuje mniejszych zasobów niż na pełnym ekranie, ale niech wypowie się ktoś mądrzejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już tak robić, nie da się, jedyne co osiągnąłem to, to, że cpu nie schodzi poniżej 3,2ghz. Dobre i to, ale zastanawiam się tylko dlaczego tak się dzieje, jak opisałem wyżej, jaka jest różnica, że turbo nie załącza się jak gra jest w oknie?

 

ps. płyta gł. to asus Z87-k bios najnowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj ustawić w zasilaniu systemu "maxymalna wydajność"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj ustawić w zasilaniu systemu "maxymalna wydajność"

 

Też ustawiałem, ale obejrzałem film na youtube, tam jest instrukcja aby wyłączyć "intel speedstep technology" w biosie, zobaczymy czy pomoże, potem dam znać i ewentualnie będę jeszcze prosić o pomoc drogich użytkowników.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało się zablokować mnożnika, aby nie schodził poniżej 32, ale za to podkręciłem cpu i5-4460 BEZ "K" na szynie, teraz chodzi z prędkością 3.3 a z turbo prawie 3.5ghz, dziwne bo podobno cpu bez "K" nie da się "kręcić" Kurde jest tu ktoś mądry i pomoże mi, co mam zrobić w biosie( uefi asus) aby zablokować na sztywno taktowanie rdzeni?

 

komp:

 

i5 4460

GF GTX 1050 ti

płyta asus z87-k

pamięć 16Gb 1600mhz ddr3

zasilacz Chieftec 700W (GPS-700A8)

Win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się podkręcić tak jak pisałem poprzez mnożnik i teraz mam pytanie o prędkość pamięci ram, domyśłnie mają 1600mhz, po podkręceniu wzrasta ich taktowanie, profil xmp nie ustawia na równe 1600 po podkręceniu cpu, a więc zostaje opcja ustawienia albo trochę poniżej albo powyżej 1600mhz. Jak bezpieczniej ustawić? i jeśli będą miały 15xx mhz to będzie to miało różnicę w wydajności?

 

Rzuci ktoś pomocną dłoń? Bo trochę czuję się jakbym prowadził monolog Xdddd :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci ustawienia na sztywno... W spoczynku procesor nie powinien chodzić na wyższych taktach.

Co do ramu jeśli nie ma błędów przy 1600+ to niech se tak pracują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci ustawienia na sztywno... W spoczynku procesor nie powinien chodzić na wyższych taktach.

Co do ramu jeśli nie ma błędów przy 1600+ to niech se tak pracują

 

Pojawił się problem? I bardzo was proszę o pomoc. Musiałem ustawić na sztywno bo procesor przy max obciążeniu(prime,gry na full) nie załącza turbo, dopiero gdy jest w spoczynku to zegary "chodzą" z prędkością max czyli 3.4ghz. Dlaczego tak się dzieje, nie mam zielonego pojęcia, w biosie już chyba próbowałem wszystkich ustawień. Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Co to może być? gdzie tkwi problem? :hmm: :hmm: Kurde... turbo działa nie wtedy kiedy potrzeba Xdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem procek ma i5-4690K, aby nie zakładać nowego tematu, mam pytanie. Ile dać napięcia na cpu, jak podkręcam procek, tylko do 3,9ghz(tyle ile turbo)? Pytam bo podczas grania temperatura jednego rdzenia skacze do 70-71 st, reszta w granicach 65-68. Czy to normalna temperatura? Nie jest za wysoka? i czy zmiana napięcia ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne temperatury i napięcia do codziennego użytku na 22nm to będzie 1.3V i nie przekraczać 80 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...