Skocz do zawartości
Adriam

Serwis odrzucił reklamacje GTX970 dokładnie 3 miesiące przed końcem gwarancji

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek powinien zostać przypięty dla potomnych, żeby nie robić zakupów w ESC.pl, a przy okazji o MSI sobie niektórzy zdanie wyrobią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tą gwarancją MSI ? 2 lata producenta tylko ?bo dzwoniłem wczoraj do sklepu i powiedzieli mi ze mam 36 miesięcy ,czy też 24 miesiące producenta a dodatkowy rok od sprzedawcy ?

Pytam bo będe swoją 1080ti wystawiał w najbliższym czasie i nie chce potencjalnego kupca w błąd wprowadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tą gwarancją MSI ? 2 lata producenta tylko ?bo dzwoniłem wczoraj do sklepu i powiedzieli mi ze mam 36 miesięcy ,czy też 24 miesiące producenta a dodatkowy rok od sprzedawcy ?

Pytam bo będe swoją 1080ti wystawiał w najbliższym czasie i nie chce potencjalnego kupca w błąd wprowadzac.

 

Ewidentnie z wypowiedzi na forum MSI, sklepu esc.pl wynika że 24 miesiące to gwarancja producenta, pozostałe 12 to sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie z wypowiedzi na forum MSI, sklepu esc.pl wynika że 24 miesiące to gwarancja producenta, pozostałe 12 to sprzedawcy.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie z wypowiedzi na forum MSI, sklepu esc.pl wynika że 24 miesiące to gwarancja producenta, pozostałe 12 to sprzedawcy.

 

Akurat z wypowiedzi MSI wynika, że w ogóle nie ma gwarancji producenta, jest tylko rękojmia i sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem w ten sposób:

 

F1IiHNO.png

 

Czyli w białych rękawiczkach wprowadzili mnie w błąd z gwarancją :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z wypowiedzi MSI wynika, że w ogóle nie ma gwarancji producenta, jest tylko rękojmia i sprzedawcy

No nie ma MSI, Palit itd. zdecydowana większość firm nie udziela gwarancji dla klienta indywidualnego. Sprzedają GPU dystrybutorom i przez nich idzie gwarancja.

 

Sklep dla mnie może sobie napisać 36 miesięcy gwarancji u świętego Mikołaja :E i mnie nie interesuje jak to ogarnie, jest 36 miesięcy napisane to ma tyle dać liczone od daty na fakturze :E

 

Polecam olać polskich Januszy biznesu, Amazon nie robi problemów z reklamacjami, zwrotami itd. Macie tyle gwarancji ile napisane. Zaczną tracić klientów to może pomyślą, że wyskoki poziom obsługi klienta to jedna z najważniejszych, a może i najważniejsza cecha dobrego sklepu.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem MSI od lat (od zawsze?) robi słabiutki sprzęt - najwięcej uwalonych płyt głównych widzę właśnie od nich, aczkolwiek, żeby to jakoś zweryfikować trzeba mieć dostęp do informacji ile płyt każdy z poszczególnych producentów sprzedaje, jakie konkretnie modele itd.

 

Tak czy siak samo MSI omijam od lat. Widzę, że X-KOM ma tutaj niezłe komentarze, więc pewnie następne zakupy zrobię u nich (jeszcze nic od nich nie brałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna wiem, że nic od MSI nie tykać, po liczbach uszkodzonego towaru na stronach allegro. Natomiast ze sprzętem asusa (prócz laptopa, zasilacz padł ale wymienili bez szemrania i nawet potem jak reklamowałem klawiaturę, bo od nowości były problemy ze spacją, to także wymienili ją bez szemrania; powiem więcej, naprawili port usb 3.0 mimo że o to nie prosiłem, bo został uszkodzony mechanicznie, w porcie znajdował się odbiornik myszki, a laptop w futerale wypadł mi akurat na ten port i musiał się on jakoś wyłamać z płyty głównej. w każdym razie naprawili to bez mojej prośby o to), a były to przede wszystkim płyty główne, to działały bez zarzutu. Na jednej pod 1366 jadę już 8-9 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI jest całkiem całkiem tylko nie w Polsce bo na ten rejon mają po prostu tragiczne wsparcie i nie raz robią ludzi w kulki odsyłając nie sprawny sprzęt po serwisie jako sprawny. W zachodniej europie może też nie ma rewelacji, ale jednak oferują znacznie wyższy poziom serwisu i bardziej dbają o klienta.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziękujemy już za współpracę esc i msi, jak takie cyrki robią bo głupiego wentyla nie potrafią naprawić to ja nigdy od nich nic nie kupię. Esc jako sklep dało dupy, a msi też mogłoby jak człowiek pomóc klientowi, a nie ciągle tylko teksty "pisz do sklepu my na Ciebie lejemy, to nie nasza sprawa".

Mogli dla świętego spokoju załatwić tą sprawę, to nie, męcz się człowieku.

Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji że kupuję grafikę za spore pieniądze, mam niby 36 miechów gwarancji, psuje mi się wentyl i muszę latać po sądach, bo jakże wspaniały sklep esc nie chce uwzględnić gwarancji. No ludzie co to ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze to jeszcze raz bo pewnie tu już pisałem, MSI to najgorsze g*wno z jakim miałem do czynienia, serwis to jakaś umysłowa pomyłka (wydawało mi się że mam kontakt z zakładem opieki specjalnej) Wydymali mnie na 570-tce, dostała zimne luty i trzeba ją było albo wymienić albo zrobić reballing, moja w serwisie wylądowała w piekarniku a jak przyjechała to osiągała w stresie ponad 100 stopni oczywiście plomby założone dookoła. Dla serwisu 100 stopni to nie problem, pojechała jeszcze raz i wróciła nietknięta (oczywiście musiałem pisać, prosić a na końcu grozić, po tym jak minął miesiąc a karty nie było) Próbowałem pomocy na forum ale tam chyba pracują ludzie z serwisu także bez sensu.W końcu zerwałem plomby i sam założyłem chłodzenie co oczywiście pomogło w wysokich temp.

 Karta po ich profesjonalnej naprawie zdechła chwile po gwarancji.Także sami wyciągnijcie wnioski, ja ich sprzętu nie ruszam nawet kijem.

Edytowane przez dunios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kartę graficzną MSI Gtx560 TwinFrozr, pomimo pracy w idealnych warunkach, dbania o czystość itp. jeden z wiatraków parę miesięcy po zakupie zaczął hałasować i wolniej się kręcić. Nie miałem takiego przypadku z żadną inną kartą, ani wcześniej, ani później. Nawet jak karty pracowały po 2-3 lata, nie było problemów :) Oczywiście jak zapytałem o możliwości gwarancyjne to odechciało mi się zabawy, wolałem sam wymienić chłodzenie, bo zostałbym bez karty na prawie miesiąc i to bez gwarancji, że zostanie to załatwione na moją korzyść bez kosztów :D

Do tego kiedyś przerabiałem wiele płyt głównych MSI, bo pracowałem wiele lat w komputerach. Obok ECS, Asrock były to najczęściej psujące się płyty i powodujące masę nerwów :D W sumie zakup po paru latach karty graficznej MSI okazał się wielkim błędem-niepotrzebnie skusiłem się o 80zł niższą ceną w stosunku do np. Asusa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla wielu karta msi gaming X to wzór i punkt odniesienia w stosunku do innych producentów.

Właściciel tu płacze a sam wybrał tego a nie innego producenta z jakiegoś powodu i to na pewno nie cena bo w Polsce karty MSI od zawsze są w pierwszej trójce najdroższych.

 

Ja od dawna MSI kijem nie tykam, ale to wiedza którą trzeba zdobyć na swoich a nie cudzych błędach.

Edytowane przez munio1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od lat Msi i nigdy nic mi nie pierdyknęło, tak więc ochłońcie troszkę.

Tu ciała daje wspomniany sklep i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla wielu karta msi gaming X to wzór i punkt odniesienia w stosunku do innych producentów.

Właściciel tu płacze a sam wybrał tego a nie innego producenta z jakiegoś powodu i to na pewno nie cena bo w Polsce karty MSI od zawsze są w pierwszej trójce najdroższych.

 

Ja od dawna MSI kijem nie tykam, ale to wiedza którą trzeba zdobyć na swoich a nie cudzych błędach.

Akurat to chłodzenie jest świetne(miałem na RX 470)-mi jako miłośnikowi ciszy podobało się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Unia Europejska powinna zrobić z tym porządek i jak producent daje 36m to i sklep powinen tyle oferować bo jak na razie to sklepy dają 24 miesiące bo tyle wymaga minimum Unia Europejska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla wielu karta msi gaming X to wzór i punkt odniesienia w stosunku do innych producentów.

Właściciel tu płacze a sam wybrał tego a nie innego producenta z jakiegoś powodu i to na pewno nie cena bo w Polsce karty MSI od zawsze są w pierwszej trójce najdroższych.

 

Ja od dawna MSI kijem nie tykam, ale to wiedza którą trzeba zdobyć na swoich a nie cudzych błędach.

 

Bo karty Msi od dawna miały dobre chłodzenia i dobrą jakoś wykonania.

Tylko czy to wszystko? :)

 

Ja używam od lat Msi i nigdy nic mi nie pierdyknęło, tak więc ochłońcie troszkę.

Tu ciała daje wspomniany sklep i tyle.

 

Ja używam od lat. Miałem z 10 grafik z MSI i jedna mi zdechła.

Co to ma do tego?

Jednemu będzie działała 20 lat drugiemu padnie tydzień po GW a trzeciemu po tygodniu działania.

Wg. mnie podejście do klienta to ważna rzecz, a umywanie rąk ze strony MSI to trochę farsa - bo karta docelowo trafia do ich serwisu (nie gdzie indziej) - więc skoro ktoś z pośredników odmawia gwarancji to raczej nie ze swojego widzi mi się...

 

Unia Europejska powinna zrobić z tym porządek i jak producent daje 36m to i sklep powinen tyle oferować bo jak na razie to sklepy dają 24 miesiące bo tyle wymaga minimum Unia Europejska.

UE nie powinno pozwalać na cesję odpowiedzialności gwarancyjnej z producenta/importera na inny podmiot (bo chyba na nic oprócz kart graficznych takiej sytuacji nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

a dla wielu karta msi gaming X to wzór i punkt odniesienia w stosunku do innych producentów.

A dla reszty (która ma pojęcie), seria gaming x jest znana z problemów z wentylatorami ;) No ale tutaj sprawdza się zasada "u mnie działa" i pomimo wielokrotnego poruszania tego tematu, to i tak MSI najlepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla reszty (która ma pojęcie), seria gaming x jest znana z problemów z wentylatorami ;) No ale tutaj sprawdza się zasada "u mnie działa" i pomimo wielokrotnego poruszania tego tematu, to i tak MSI najlepsze :D

Nie są najlepsze!

Ale, że "szrot", albo "kijem nie rusze" jest lekką przesadą.

W tym wypadku sprawa jest do wygrania, ale niestety z wkładem własnych emocji...zbędne bo sklep nie powinien robić problemów. A za tą szopkę Msi i pozostałych firm(jeśli klient sam chce wysłać produkt do naprawy -nie powinno być żadnych przeszkód), ktoś powinien się zabrać..

Może wspólny list do Ziobro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX970 od MSI od dawna i "u mnie działą" :E coś w tym jest... Podobnie z MoBo, już 7 lat lata mi i działa bez zająknięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GTX970 od MSI od dawna i "u mnie działą" :E coś w tym jest... Podobnie z MoBo, już 7 lat lata mi i działa bez zająknięcia ;)

 

jak pracuje na pół gwizdka na 1300 mhz :D

powinna robić +/- 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinna robić +/- 1500

 

Czyli 1500 albo 0 szczerbaty.gif

 

Moja robi 1475 z wieeeeelkimi bólami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1500 albo 0 szczerbaty.gif

 

Moja robi 1475 z wieeeeelkimi bólami.

 

+/- = w Twoim przypadku 1,5% różnicy od tego co podałem :)

 

Moja rekordzistka robiła 1600 Mhz :)

 

Czerwona Msi, Zielona (100ME) którą miałem kończyła się na 1485.

 

1450 chyba każda sztuka robiła....

 

 

Co do tematu, to coś poszło w przód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pracuje na pół gwizdka na 1300 mhz :D

powinna robić +/- 1500

U mnie lata na 1480 z tego co pamiętam (ustawiłem dawno temu i tak zostało, nie ingerowałem w to od..2 lat?). Może nie jest to 1600 ale i tak zadowolony jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...